קורס חשמלאי מתח גבוה במכללת אורט סינגאלובסקי

קורס חשמלאי מתח גבוה במכללת אורט סינגאלובסקי

קורס חשמלאי מתח גבוה במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב

 

אספקת החשמל בישראל נעשית במערכות מתח נמוך למגזר הפרטי ובנוסף לכך גם במערכות חשמל מתח גבוה עבור המגזר הציבורי והתעשייה. חשמלאים שברשותם רישיון חשמלאי מתח גבוה מורשים לבצע תיקונים, עבודות תחזוקה וביקורת על מתקני מתח גבוה. זוהי הדרגה הגבוהה ביותר במקצוע החשמלאות והיא מצריכה כוח אדם ששולט היטב במיומנויות העבודה ופועל באופן בטוח ואיכותי.


במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב מתקיים קורס חשמלאי מתח גבוה, אשר מספק למשתתפיו כלים מעשיים וידע חיוני לעבודה בענף מבוקש זה. התכנית מקנה היכרות עם תפקידי בעלי המקצוע ועם העבודה בשטח, בדרך להרחבת הסמכויות המקצועיות והעלייה בדרגת העבודה. התכנית נערכת בפיקוח של משרד הכלכלה בהתאם לתקנות החשמל, והיא מכינה את התלמידים לקראת בחינות ההסמכה לקבלת הרישיון המקצועי.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מכירים את סוגי מערכות החשמל בישראל במגזר הציבורי והעסקי וסוקרים את עבודות התכנון, בניית המערכות והתחזוקה שנדרשות מחשמלאי מתח גבוה בעבודתם השוטפת. כמו כן, הם לומדים על נהלי הבטיחות לעבודה במתקנים ומתוודעים לאופן העבודה הנכון עם הציוד המקצועי. בנוסף, הם דנים במקרים של תקלות ברשתות מתח גבוה ובדרכים בהן ניתן למנוע את התרחשותן.


מתכונת הלימוד


קורס חשמלאי מתח גבוה במכללת אורט סינגאלובסקי מתפרש על פני כחצי שנה וכולל כ - 177 שעות לימוד. המפגשים נערכים פעמיים בשבוע בשעות הערב. במהלכם לוקחים המשתתפים חלק בהרצאות עיוניות פרונטליות, בתרגולים מעשיים ובסיורים לימודיים.


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים שנלמדים בקורס חשמלאי מתח גבוה:

 

  • מערכות הספק מתח גבוה
  • תחזוקה שוטפת במתקנים
  • תקלות במתקני מתח גבוה
  • בטיחות במתקני מתח גבוה
  • רשת הארה בעוצמות גבוהות    
  • עזרה ראשונה
  • הגנה על רשתות
  • ציוד לעבודה במתח גבוה
  • פיקוח על פעילות מתקנים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת אורט סינגאלובסקי הוקמה לפני למעלה מ - 66 שנים והיא ממוקמת בעיר תל אביב. המכללה מתמקדת במקצועות טכנולוגיים ומדעיים ונערכים בה מסלולים שונים לקבלת תעודת הנדסאי, וכן קורסים לרכישת תעודת מקצוע. תכניות הלימוד נוגעות למקצועות מבוקשים בשוק העבודה, בנושאים כמו חשמל, מחשבים, עיצוב, רשתות ומערכות מיזוג וקירור. רוב הקורסים נערכים במתכונת לימודי ערב, כך שהם נוחים לשילוב עם עבודה, והם משלבים למידה עיונית עם התנסות מעשית, לשכלול מיומנויות המקצוע.


תנאי קבלה


לקורס חשמלאי מתח גבוה במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב מתקבלים מועמדים שברשותם רישיון "חשמלאי מוסמך" ומעלה בלבד.


תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית ועומדים בכל חובות הנוכחות וההגשה זכאים לקבל תעודת גמר המוענקת מטעם מכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב ומשרד הכלכלה. על מנת לעבוד בפועל בענף יש צורך לעבור בחינות חיצוניות שנערכות מטעם משרד הכלכלה. בוגרים אשר עוברים את הבחינות מקבלים רישיון "חשמלאי מסויג לתפעול ולהפעלת מתקני מתח גבוה".

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב