רוצה פרטים על מבנה הבחינה הפסיכומטרית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כיצד בנוי מבחן הפסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מבנה הבחינה הפסיכומטרית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מבנה המבחן הפסיכומטרי

אין צורך להרחיב בחשיבות הגדולה של המבחן הפסיכומטרי בעולם האקדמי. הציון של מבחן אחד יכול לקבוע את עתידכם המקצועי וזאת בשל העובדה כי כמעט בכל אוניברסיטה או מכללה יש צורך בהצגת הציון הפסיכומטרי, בעת ההרשמה ללימודים אקדמיים.

 

ברוב המוסדות הוא אף מהווה 50 אחוז מהמשקל של הציון המשולב, אשר על פיו מתקבלים ללימודים. לכן, מומלץ להתכונן למבחן זה בצורה הטובה ביותר במסגרת קורס הכנה לפסיכומטרי באחד ממוסדות הלימוד הרבים בתחום זה ברחבי הארץ. אך לפני כן, כדאי שיהיו לכם כמה פרטים לגבי מהות המבחן עצמו. כיצד הוא בנוי? מה הוא מכיל? מהם הציונים האפשריים? ועוד...

 


כיצד בנוי המבחן?

המבחן הפסיכומטרי מורכב משמונה פרקי בחינה וממטלת חיבור. המבחן בודק יכולות בשלושה תחומים - חשיבה מילולית, אנגלית וחשיבה כמותית, ובמטלת החיבור נבדקים כישורי הבנת הנקרא וההבעה בכתב של הנבחנים. בכל תחום (מילולי, אנגלי וכמותי) מתקיימים שני פרקי בחינה, ושני פרקים נוספים - פרקי פיילוט - משמשים לצורך מחקר סטטיסטי של הגוף העורך את הבחינה. אלה אינם משוקללים בציון הסופי. אין אפשרות לחזות באלו תחומים יופיעו הפרקים המיועדים למחקר הסטטיסטי. פרקי הפיילוט משמשים למספר מטרות, בין היתר - השוואה בין נבחני מועדים שונים, בדיקת איכות השאלות, ניסיונות של סוגים חדשים של שאלות ועוד.

מכיוון שאין באפשרותכם לדעת מהם פרקי הפיילוט בבחינה, עליכם להשקיע בכל שמונת הפרקים במידה שווה. לכל פרק במבחן מוקצבים 25 דקות, כאשר כל השאלות הן אמריקאיות (כלומר - תשובה אחת נכונה מתוך ארבע אפשרויות).

 

סך הכל, המבחן אורך שלוש שעות ועשרים דקות (200 דקות רצופות), ללא הפסקות. ציון המבחן נע בין 200 ל - 800, כאשר ככל שהציון גבוה יותר, מצבכם יהיה טוב יותר ותשפרו את סיכוייכם להתקבל למסלול אותו אתם רוצים ללמוד.

 

יש לציין כי רוב האנשים מקבלים ציון שנע בין 500 ל - 600, ורק כשני אחוזים מהאוכלוסייה מקבלים ציון של 700 ומעלה. מן הסתם, נבחנים בודדים בכל שנה מקבלים ציון מושלם של 800 בפסיכומטרי.

האם כדאי לנחש?

המודל האמריקאי של הבחירה המרובה מאפשר לכם לנחש מהי התשובה הנכונה לשאלה מסוימת, מבלי שתדעו בודאות אם אתם צודקים. האם כדאי לכם לנחש? - התשובה  היא - כן! אם אין לכם זמן מספיק כדי לפתור שאלה, או שניסיתם לפתור אותה אך אינכם יודעים את התשובה, נחשו. בכל מקרה - אל תשאירו משבצת ריקה. ניחוש לא נכון זהה להשארת משבצת ריקה, אך ניחוש נכון זהה לקבלת הנקודות על השאלה. הסיכוי שלכם לזכות בנקודות אם תשאירו את המשבצת ריקה הוא - 0%, אך אם תנחשו - הסיכוי שלכם יהיה  50%. בנוסף, הגדילו את הסיכויים שלכם  לנחש נכון, על ידי זה שתפסלו מראש תשובות לא סבירות בעליל.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מבנה הבחינה הפסיכומטרית?

רוצה לדעת יותר על מבנה הבחינה הפסיכומטרית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם?