רוצה פרטים על לימודי ערב - תואר שני?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני לימודי ערב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב - תואר שני? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ערב לתואר שני

לימודי התואר השני מיועדים להרחיב את ידיעותיהם, או להעמיק את השכלתם של בוגרי התואר ראשון בתחום ספציפי. המעוניינים להשתלב בלימודי תואר שני יכולים לבחור מבין מגוון מקצועות לימוד המוצעים במוסדות ההשכלה הגבוהה. בשנים האחרונות מכללות רבות ואפילו אוניברסיטאות מובילות, מציעות לימודי ערב לציבור הסטודנטים. מכיוון שיש אנשים רבים שלא יכולים ללמוד בשעות הבוקר, במיוחד לתואר שני, מציעות המכללות אופציות רבות ללימודים גם בערב.

 

מהם לימודי ערב?

 

לימודי ערב מיועדים במיוחד לאנשים אשר עובדים במשרה מלאה או שהם בעלי עיסוקים אחרים אשר מונעים מהם להשתלב בתוכניות הלימוד המתקיימות בשעות היום. לימודי ערב לתואר שני מוצעים במגוון מוסדות לימוד ובמסלולי לימוד שונים, כאשר המסלולים הנפוצים ביותר הם לימודי מנהל עסקים, מחשבים, מדעי ההתנהגות, משפטים או כלכלה.

 

חשוב לציין כי אין כל הבדל בין תואר שנלמד במסגרת של לימודי יום לבין תואר של לימודי ערב. הלימודים במתכונת ערב כוללים לרוב את אותם תכנים לימודיים שנלמדים במסלול היום. ההבדל בין מסלולי הלימוד מתבטא בעיקר בשעות הלימוד ובימי המפגשים. לימודי תואר שני במתכונת ערב כוללים בדרך כלל שני ימי לימוד בשעות אחר הצהריים והערב ולעתים גם בימי שישי בבקר.

 

תנאי הקבלה לתואר שני במסלול הערב משתנים בין מוסד אחד למשנהו, אך זהים בדרך כלל לאלו שדורשים במסלולי הלימוד היומיים.

 

 

מהם המסלולים האפשריים?

  

בדרך כלל הלימודים בערב לתואר שני הם בתחומי מנהל העסקים, המחשבים, מדעי ההתנהגות, המשפטים או הכלכלה. תנאי הקבלה ללימודי הערב הם זהים ללימודי היום. יש להציג את ציוני התואר הראשון. בכל מכללה יש תנאי קבלה שונים בהתאם להיצע ולביקוש לחוג אליו נרשמתם.

 

ומה עם האוניברסיטאות?

 

ברוב האוניברסיטאות הלימודים הם במהלך שעות היום, גם לקראת לימודי תואר ראשון וגם לקראת לימודי תואר שני. קשה למצוא אוניברסיטאות בהן יש מסלולים של לימודי ערב (במיוחד לתואר השני, אך גם לראשון). מדי פעם אוניברסיטאות מסוימות פותחות מסלולים מיוחדים ללימודי ערב.

 

היכן לומדים?

 

כמה מסלולים שמצאנו ללימודי תואר שני במסלול ערב:

 

  • האוניברסיטה הפתוחה - ניתן ללמוד במסגרת של לימודי ערב. באוניברסיטה זו התלמידים בונים לעצמם את המערכת לפי היכולת והזמן החופשי שלהם. ניתן ללמוד כיום לקראת תואר שני במנהל עסקים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה גם בשעות הערב.

 

  • אוניברסיטת חיפה - תוכנית לימודי ערב לתואר ראשון במבחר חוגים. כמו החוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה, החוג ללימודי ארץ ישראל, החוג למדע המדינה, החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, החוג ללימודים רב תחומיים, החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ועוד.

 

  • המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב) - במכללה האקדמית ספיר מוצעים המסלולים הבאים לתואר שני במתכונת ערב: ניהול ופיתוח המשא האנושי, מנהל ומדיניות ציבורית לרבות מנהל ומדיניות ציבורית עם התמחות בביטחון לאומי, הגנת העורף וסייבר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב - תואר שני?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב - תואר שני?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי ערב - תואר שני