רוצה פרטים על רוקחות או רפואת שיניים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - רוקחות או רפואת שיניים?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על רוקחות או רפואת שיניים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: רוקחות או רפואת שיניים
 
קיימות כמה סיבות לכך, שאנשים אולי מתלבטים בין לימודי רפואת שיניים ללימודי רוקחות. סיבה אחת היא ששני המקצועות מאפשרים לעבוד גם עם אנשים וגם עם חומרי מעבדה, ואז עולות שאלות כגון: איזה מהם נחשב למקצוע יוקרתי יותר? היכן מרוויחים טוב יותר? במה יש יותר עבודה? סיבה שנייה קשורה בכלל לנושא של קבלה ללימודי רפואה, שכן חלק מן המתלבטים פונים לרפואת שיניים או לרוקחות כערוץ אלטרנטיבי להתקבלות לתכניות כלליות ברפואה.
 
עבור אלה המנסים להתקבל לרפואה, ישנה אפשרות (בינתיים) ללמוד שנה אחת במסלול לרפואת שיניים במוסד אקדמי בישראל, להשיג ממוצע של 85 לפחות, ומשם להמשיך לשנה ב' ברפואה. אפשרות נוספת היא לעשות תואר שלם בתחום רלוונטי אחר, לקבל ממוצע כללי של 85 לפחות, ואז להתקבל לשנה ב' ברפואה. ניתן לבחור בין מקצועות כגון: מדעי החיים, מעבדנות רפואית, פסיכוביולוגיה, ביו רפואה, רוקחות ועוד.
 
אנו משערים, כי רבים בוחרים לעשות תואר ראשון ברוקחות דווקא, כיוון שזהו מקצוע פרקטי שניתן כבר לעבוד איתו מיד בתום התואר. בהתלבטות בין שנת לימודים אחת ברפואת שיניים ובין תואר שלם ברוקחות, אנו מניחים כי נלקח בחשבון, בראש ובראשונה, האלמנט של רמת הקושי בלימודים.
 
רבים מניחים, כי לימודי רוקחות קלים יותר מרפואת שיניים, ולכן יאפשרו להם להגיע יותר בקלות לציון הממוצע הנדרש כדי להמשיך לרפואה. גם אם לא יצליחו להשיג ממוצע של 85 לפחות בתואר ראשון ברוקחות, עדיין יוכלו לעבוד בתחום זה ולהתפרנס. לעומת זאת, הבחירה ברפואת שיניים, יש בה סיכון רב יותר, אך אם מצליחים, אפשר כבר כעבור שנה להתחיל ללמוד רפואה.
 
  רוקחות      רפואת שיניים     
למי זה מתאים?      אנשים שרוצים לעבוד בבית מרקחת, לתת שירות לקהל או לעבוד במעבדה בסביבה של פיתוח ומחקר אנשים שרוצים מקצוע טיפולי מסודר וטוב, לעבוד עם קהל מגוון, ולקבל תואר דוקטור
משך הלימודים ארבע שנים + שמונה חודשי התמחות בבית מרקחת שש שנים
תכנים מדעי הרפואה, תזונה, אנליזה תרופתית, ביולוגיה והרבה לימודי כימיה; הלימודים לא קלים. לומדים מדעי הרפואה וביולוגיה, ורוכשים כלים קליניים. הלימודים מתקיימים בשלושה שלבים: טרום רפואיים, פרה קליניים וקליניים.
תנאי קבלה ציון סכם - 680 (בן גוריון), או: ממוצע בגרויות 10.5 ובפסיכומטרי – דגש על ציון בפרק כמותי: 665 ומעלה (העברית) ציוני בגרות בממוצע 10.5 ומעלה, ופסיכומטרי 685 ומעלה (העברית), או: ציון פסיכומטרי 670 ומעלה, וחייבים ידע קודם במתמטיקה, פיזיקה וכימיה (אוניברסיטת תל אביב). ציוני הסכם עומדים על כ - 720.
מקומות לימוד בארץ רק בירושלים או בבאר שבע רק בתל אביב או בירושלים
דרישה בשוק בשני המקרים, הדרישה בארץ גבוהה יחסית למקצועות אחרים.
 
שכר רוקחים מתחילים בקופות חולים ובבתי מרקחת מרוויחים בסביבות ה - 8,000 ₪ בחודש. רוקחים וותיקים מרוויחים בסביבות ה - 12,000 ₪ בחודש.
רופאי שיניים מתחילים מרוויחים כ - 10,000 ₪ בחודש. שכר של רופאי שיניים ותיקים יכול להגיע ל - 25,000 ₪ בחודש ויותר.
 
כיווני התפתחות  עלולים להישאר תמיד בתפקיד קבוע, ומצד שני תואר שני ברוקחות מאפשר לסטודנטים להתפתח בתחומי המחקר ולשמש כיועצים וכמאבחנים קליניים בבתי חולים ובמרפאות. בסיום הלימודים, ניתן להמשיך בלימודי התמחות ברפואת שיניים לילדים, שיקום הפה, אורתודנטיה, רפואת הפה ועוד. 
 
גולשים שואלים
 
אני מבולבלת, התקבלתי ללימודי רוקחות, אבל הבנתי שרופאי שיניים מרוויחים הרבה יותר, מה כדאי לי ללמוד?
  • בעבר רפואת שיניים נחשבה לעיסוק רווחי ביותר, אך כיום בעקבות הביטוחים השונים, ההכנסות ירדו בצורה משמעותית. למרות זאת, רופאי שיניים מרוויחים יותר טוב מרוקחים גם במגזר הפרטי וגם במגזר הציבורי. לפני שאת מחליטה מה ללמוד, שימי לב שההשקעה היא שונה, גם בשנות הלימוד וגם ביציבות שני המקצועות; הרוקחות נחשבת למקצוע פחות רווחי, אך הוא נשאר קבוע.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על רוקחות או רפואת שיניים?

רוצה לדעת יותר על רוקחות או רפואת שיניים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!