קורס משולב דולות ומדריכות הכנה ללידה בשנה אחת במכללת ללדת

שירות אישי - צור קשר
קורס משולב דולות ומדריכות הכנה ללידה בשנה אחת במכללת ללדת

קורס משולב דולות ומדריכות הכנה ללידה בשנה אחת במכללת ללדת


במכללת ללדת מתקיים קורס משולב להכשרת דולות ומדריכות הכנה ללידה, בשנה אחת בלבד. זהו קורס מקצועי מקיף, עדכני, ופרקטי, המכין את משתתפותיו להתמודדות עם מגוון האתגרים האפשריים בהדרכה לקראת הלידה. במהלך הקורס נלמדות מיומנויות הדרכה והנחייה, תוך השתלמות בהליכים רפואיים קונבנציונליים לצד כלים מתוך הרפואה המשלימה. כמו כן, המשתתפות לומדות על תהליכי העבודה מול היולדות ובתי החולים, ועל תסריטי לידה מגוונים.


קורסי הכנה ללידה הינם מבוקשים בקרב זוגות לקראת הלידה הראשונה, וכיום קופות החולים ובתי החולים מעודדים זוגות להירשם לקורסים אלו. מאחר שקורס ההכנה ללידה הינו המפגש הראשון של הזוג עם הלידה והחיים לאחריה, הוא בעל חשיבות רבה ויכולת השפעה על ההיבטים השונים הנובעים מלידת התינוק.

 


היכן מתקיים הקורס?

 

הקורס מתקיים בשלוחות מכללת ללדת בערים הבאות: תל אביב, ירושלים, אילת, וחיפה.

 

תכנית הלימודים

 

הקורס מקנה למשתתפות ידע מקצועי נרחב, ומשלב כלים מן הרפואה המשלימה עם מיומנויות הנחייה, תרגול מעשי, והדרכה מקצועית. המשתתפות מקיפות את מכלול שלבי העבודה בקורס להכנה ללידה, החל משיחת הטלפון הראשונית עם היולדת, דרך מפגש ההיכרות ומפגשי העבודה, ועד לליווי בחדר הלידה ולמפגש לאחריה. במהלך הקורס, מושם דגש על חשיבות ההדרכה הנכונה והאובייקטיבית לקראת השינוי הדרמטי בחיי הזוג והאם. כמו כן, נלמדים תהליכי פתיחת העסק, פרסומו, ושיווקו.

 

 

מה משך הקורס?

 

היקף הקורס 39 מפגשים, אשר נערכים אחת לשבוע, בשעות הבוקר או בשעות הערב. שימו לב, הקורס נפתח אחת לשנה.


סגל


צוות הרכזות של מכללת ללדת כולל נשות מקצוע מנוסות בענפי ההיריון והלידה, בהן מיילדות, אחיות, יועצות הנקה, פיזיותרפיסטיות, דולות, מדריכות הכנה ללידה, מנחות קבוצות, מטפלות ברפואה המשלימה, ועוד.


מהם תנאי הקבלה?

 

כדי להתקבל לקורס, יש לעבור ראיון קבלה והתאמה.


תעודות

 

בקורס המשולב מוענקות שתי תעודות ההסמכה הבאות:

  • דולה תומכת לידה מוסמכת.
  • מדריכת הכנה ללידה מוסמכת.

 

שתי התעודות מוענקות מטעם מכללת ללדת, וכוללות תו תקן של ארגון המניפה. התעודות מוכרות על ידי קופות החולים והביטוחים הפרטיים, לטובת קבלת החזר ליולדות במסגרת סל השירותים בהיריון ליולדות.