קורס כתיבה יוצרת וצילום סטילס חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

קורס כתיבה יוצרת וצילום סטילס חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

קורס כתיבה יוצרת בשילוב צילום - תמונה, מילה, מחשבה בחשיפה האוניברסיטה הפתוחה

 

המסלול אינו פעיל

 

בבית הספר חשיפה בלימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה מתקיים קורס כתיבה יוצרת בשילוב צילום - תמונה, מילה ומחשבה. בקורס זה משלבים בין שני תחומי יצירה, כתיבה יוצרת וצילום סטילס. באמצעות השילוב בין שני תחומים אלה ניתן לפתוח מגוון אפשרויות לביטוי אישי.


במהלך הקורס המשתתפים בוחנים את הזיקה המתקיימת בין מדיום הצילום והכתיבה היצירתית ועובדים על סיפורים אישיים באמצעות תחומי אמנות אלה. המשתתפים יכולים לבנות מיומנויות צילום פרקטיות וכלים מילוליים בעזרתם ניתן לתעד רגעים מכריעים ומשמעותיים, וכך לפתח את נקודת המבט האישית כיוצרים.

 

הקורס מתקיים במתכונת מקוונת

 

תכנית הלימודים


קורס זה נערך במתכונת סדנה מעשית שבה המשתתפים לומדים על נקודת ההשקה שבין הכתיבה למדיום הצילום. הם מפתחים כישורי כתיבה וביטוי מילולי ובמקביל נחשפים לטכניקות צילום מעשיות.


לאורך התכנית לומדים כיצד להשתמש בטלפון הנייד לצורך הפקה של צילומי סטילס, וכן בוחנים כיצד להשתמש בהם לצורך התאמתם לטקסטים כתובים. בין היתר דנים באופן שבו ניתן להשתמש הן במקלדת והן במצלמת הסטילס כדי לתעד אירועים גדולים באופן יעיל. הם עובדים על סיפורים אישיים משמעותיים באמצעות ההשקה שבין שתי צורות מדיה אלה ומפתחים את היכולות היצירתיות ואת נקודת מבטם ככותבים וצלמים.

 

 

מתכונת הלימוד


הקורס מתקיים במתכונת לימוד מקוונת אונליין. היקף התכנית 12 מפגשים והוא נערך במתכונת ערב. השיעורים נערכים אחת לשבוע, היקפו של כל מפגש כ - 3 שעות אקדמיות. המפגשים מתקיימים לסירוגין מנקודת מבטם של צלמים ושל סופרים, כאשר שישה שיעורים מתמקדים בנקודת מבט הצלם ושישה בנקודת המבט של הסופר. המפגשים כוללים הרצאות וכן ניתוח ודיון בצילומים של צלמים גדולים ויצירות של סופרים מוכרים.

 

סגל הוראה


מרצי הקורס הם יוצרים בעלי ניסיון בתחומי הכתיבה והצילום: אמן, אוצר וצלם דוקומנטרי שעבודותיו התפרסמו בתערוכות בארץ ובעולם, אשר יזם את פסטיבל הצילום הבין לאומי ופרסם ספרים בתחום הצילום; וסופר ופובליציסט זוכה פרסים בהם פרס ברנר לספרות עברית, פרס ראש הממשלה לספרות ופרס המכון הישראלי בוושינגטון, ספריו תורגמו לשפות זרות שונות וחלקם נלמדים גם במסגרת תכנית הלימודים של משרד החינוך.


על מוסד הלימוד


חשיפה הוא בית הספר לאמנויות התקשורת והדיגיטל של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה. מתקיימים בו עוד מגוון קורסים לתעודה שבהם ניתן לרכוש כלים פרקטיים להשתלבות במקצועות המדיה. בתחום הכתיבה, ניתן למצוא קורסים נוספים במקצועות כגון כתיבה עיתונאית וכתיבה שיווקית ותוכן דיגיטלי. כמו כן, מתקיימות הכשרות בענפים כגון שיווק דיגיטלי, עיצוב גרפי, קולנוע, עריכה ועוד.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


קורס זה מיועד למי שמעוניינים להשתמש במילה הכתובה ובמדיום הצילום ככלי ביטוי אישי. היא מתאימה לבעלי זיקה לעולמות הכתיבה והיצירה.


במסגרת דרישות התכנית, על המשתתפים להיות בעלי מחשב אישי וחיבור לרשת האינטרנט, וכן להיות בעלי היכרות בשימוש בסביבת האינטרנט. כמו כן, יש צורך בציוד אישי לצילום כגון טלפון נייד או מצלמת סטילס דיגיטלית, לצורך ביצוע המטלות השונות הניתנות לאורך התכנית. נדרשת נכונות ומחויבות לבצע את מטלות הכתיבה והצילום הניתנות במהלך התכנית, לרבות ביצוע מטלות שונות בבית, בין המפגשים, לצרכי תרגול והטמעת החומר הנלמד. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המפורט אודות תנאי הקבלה.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת למשתתפים תעודת גמר מטעם בית הספר חשיפה - לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה. כדי לסיים בהצלחה את הקורס המשתתפים צריכים לעמוד בדרישות לרבות נוכחות בלפחות 80% מן המפגשים והגשה של מטלות הכתיבה והצילום הניתנות לאורך הסדנה.

עוד מסלולי לימוד - בית ספר חשיפה