חברת LQC

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חברת LQC.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


חברת LQC - אל קיו סי - בחיפה והצפון


על מוסד הלימוד

 

חברת אל קיו סי (L.Q.C.) היא מעבדת ביקורת בענף המדידות המדויקות. חברה זו מציעה שירותי הבטחת איכות וביקורת למגוון חברות בתעשייה, כגון בתחום ההייטק, לחברות בתחום הביטחוני ולחברות ציוד רפואי. כמו כן, בחברה מכשירים מבקרי איכות ומודדים במסגרת לימודי תעודה.


בהכשרות המקצועיות המתקיימות בחברה זו ניתן לקבל את הידע והכלים הנחוצים לתפקידי מבקרי איכות, לצורך השתלבות מהירה בתעשייה. בחברה מסייעים למשתתפים בתהליך ההשתלבות בתעסוקה ורבים מבין בוגריה משתלבים בתפקידים שונים לאחר סיום הכשרתם. בחברה מפעילים קשרים עם מגוון גורמים בתעשייה, כדי לסייע לבוגרים בתהליך השתלבותם בתעסוקה, כמו כן, ניסיונה של החברה והתמצאותה בנעשה בשוק יכולים לסייע לבוגרים לקבל יתרון על פני מועמדים אחרים למשרות שונות.


תכנית הלימוד מותאמת לצורכי הלקוחות, מתוך הבנתה של חברת LQC את דרישות השוק בתחום האיכות. במהלך הקורס בחברה זו ניתן להכיר מקרוב את עולם בקרת האיכות, להיחשף לתהליכי הבדיקה המתחייבים בייצור בתעשייה וגם להתנסות בהם בפועל במסגרת תרגולים רבים.


לחברה מעבדה שבה ציוד ביקורת מתקדם ועדכני, במהלך הקורסים המשתתפים מתרגלים את השימוש בטכנולוגיות אלה וכך יכולים לצבור ניסיון לקראת היציאה לשוק העבודה. הקורסים בחברה מותאמים לרמות ידע ומוכנות שונות של המשתתפים, כאשר התכנית מותאמת ליכולות האישיות של המשתתפים וכך גם קצב הלמידה. הלמידה מתקיימת בקבוצות קטנות וכך מתאפשרת קבלת יחס אישי מן המורים.

 

הקורסים מתקיימים במפרץ חיפה וקריות

 

סגל הוראה


צוות המורים בחברת אל קיו סי הם אנשי מקצוע מענף ביקורת האיכות הכוללים בודקים וםמהנדסים בתחום המדידה, שלהם ניסיון של עשרות שנים בתעשייה וכן בהוראת חומרי לימוד בתחום זה במוסדות שונים. המורים מעבירים מן הידע והניסיון שברשותם אל המשתתפים ומעניקים להם יחס אישי וליווי לאורך הכשרתם, כדי לסייע להם להתכונן לקראת ההשתלבות בתעשייה.

 

על תחום בקרת האיכות


בקרת איכות מתייחסת לשורה של תקנים ותהליכים שאותם יש לבצע בפרויקטים בתעשייה. עובדים בענף זה עורכים בדיקות קפדניות למוצרים או לשירותים לצורך איתור של כשלים או פגמים ודיווח עליהם במסגרת דוחות ייעודיים. בהתאם למסקנות של אנשי המקצוע, ניתן לוודא כי המוצרים החדשים הם באיכות הגבוהה ביותר האפשרית וכי הם מגיעים אל הלקוח כשהם בטוחים ויעילים לשימוש.


כיום בכל חברה פועלת מחלקת ביקורת, שתפקידה ביצוע בדיקות למוצרים ברצפת הייצור. הם עושים שימוש בציוד ייעודי אשר משמש לבדיקות, תוך הבנה מעמיקה של הידע הנחוץ לבקרה בשלבים השונים של הפעילות הארגונית. במסגרת תפקידם עליהם להכיר את הנהלים והתקנים המתחייבים במקצוע, את הציוד ואופן השימוש בו ואת שיטות הבחינה והביקורת ואת הקריטריונים לדחייה או לקבלה.


כיום ישנו ביקוש רב בתעשייה לבעלי תפקידים אלה, בין היתר עקב מחסור במבקרי איכות בענפי המשק השונים. הם נדרשים במגוון רחב של ארגונים ומפעלים בענפים כגון פלסטיקה, מתכת, עיבוד שבבי, עץ, רכב ומגוון רחב של תחומים נוספים.


מסיבה זו, שכר מבקרי איכות הוא לרוב מעל הממוצע במשק, כאשר עובדים ותיקים בעלי ניסיון של מספר שנים בתפקיד יכולים להמשיך ולהעלות את רמות השכר שלהם.


על קורס מבקרי איכות


במהלך הקורס, המשתתפים רוכשים ידע עיוני ומעשי, אשר מועבר על ידי מבקרי איכות ומהנדסים בתחום המדידות והביקורת. ידע זה יכול לסייע למשתתפים להשלתב בתעשיות יצרניות בתפקידי בקרת איכות, בענפים כגון מתכת ופלסטיקה.


ניתן להמשיך לקורס המשך בתחום תכנות XYZ. בקורס זה לומדים כיצד מתכננים את מכונות המדידה האוטומטיות הנדרשות לביצוע בדיקות האיכות. כמו כן, הם בוחנים כיצד בונים תכניות מדידה בתוכנות ייעודיות, בהם תוכנת COSMOS לכיול של מכונות דיגיטליות, ותוכנת PAS המשמשת בתעשיית העיבוד השבבי לצורך ניתוח של שרטוטים ומעקב אחרי מידות בשרטוטים.


השיעורים בקורס זה הם מעשיים כדי לאפשר למשתתפים להכיר את הענף מקרוב ולתרגל מיומנויות מקצועיות. הם מתנסים בתכנות המכונות החל מן השיעור הראשון, כאשר הלמידה מתבצעת על גבי מכונות המדידה המתקדמות של חברת Mitutoyo. המשתתפים מתנסים בתרגולים שונים במעבדה תוך מדידת חלקים אמיתיים ועבודה מול שרטוטים אמיתיים של לקוחות, וכך מכירים את הצורכים בשטח וצוברים ניסיון.


בין הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס:

 

 

  • תורת המדידה
  • תכונות חומרי גלם
  • מילוי דוחות הבחינה
  • טולרנסים גיאומטריים
  • קריאת שרטוטים טכניים
  • ציפויים ותהליכים מיוחדים
  • בחירת כלים לביצוע המדידות
  • הפעלת מכונות מדידה ידנית XYZ
  • עקרונות לקבלה ולדחיה בהבטחת איכות
  • ועוד


מתכונת הלימוד


היקפם של לימודי התעודה נע בין 5 – 6 חודשים. הקורס נערך במתכונת דו שבועית והמפגשים בו מתקיימים בשעות הערב כדי להתאים לצורכיהם של אנשים עובדים. כמו כן, קיים מסלול מרוכז שבו המשתתפים לומדים בימי שישי. בחברה מאפשרים גמישות בקביעת ימי הלימוד.


קורס תכנות XYZ נערך במתכונת של 104 שעות לימוד.


משתתפים בקורס מקבלים גישה למכונות המדידה גם מעבר לשעות הלימוד, וכך יכולים להמשיך לתרגל את המיומנויות הנלמדות ולצבור ניסיון מעשי. בקורס משולבים תרגילים פרקטיים רבים המדמים מצבים מן התעשייה, דרכם המשתתפים יכולים להכיר מקרוב את הנעשה במקצוע. הקורסים בנויים מהרצאות עיוניות לצד שימוש רב בכלי המדידה המתקדמים, תוך שימוש בשרטוטים אמיתיים של לקוחות והפעלה מעשית של ציוד המדידה והמכונות השונות. המשתתפים גם נדרשים לבצע מטלות כשיעורי בית ולעבור מבחנים שונים.


כאמור, הלמידה נעשית בקבוצות קטנות תוך התאמה של קצב הלימוד לצורכים ולרקע הקודם של המשתתפים בקבוצה.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס על המועמדים להציג אישור על סיום 11 שנות לימוד לפחות ממוסד לימודים מוכר.


המסלול יכול להתאים למגוון רחב של תלמידים. הוא מתאים לבעלי זיקה לתחום הטכני ולעולם המכונות, שברצונם להתחיל להשתלב בתפקידי מבקרי איכות ומודדים. כמו כן, יכולים ללמוד בו מי שכבר עובדים בפועל בתעשייה בתחום האיכות או המדידות וברצונם להמשיך לפתח את סל הכלים המקצועי שברשותם כדי לקדם את הקריירה ולהתקדם לתפקידים חדשים בארגונים.

 

תעודות


חברת LQC מעניקה תעודת לימודים למשתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה. כדי לקבל דיפלומה זו עליהם לעמוד בכל המטלות והחובות לאורך הקורס וכן לעבור מבחן מעשי בסיומו. בחברה מלווים את הבוגרים עד להשתלבותם בשוק העבודה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.