מלגות ללימודי מדעי החברה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים ללימודי מדעי החברה


סטודנטים למקצועות מדעי החברה המעוניינים לקבל סיוע במימון עלויות שכר הלימוד יכולים להיעזר במגוון של מלגות לימודים ייעודיות לתחום הלימוד שלהם. כיום פועלות מגוון של קרנות לעידוד מחקר ועשייה אקדמית בענפי החברה השונים, שבהן שואפים לעודד סטודנטים מצטיינים לקחת חלק בלימודים בתחום זה. כמו כן, גם במוסדות הלימוד השונים מציעים תמיכה וסיוע כלכלי לסטודנטים הלומדים בפקולטה למדעי החברה.


ניתן למצוא מלגות ייעודיות לסטודנטים במגוון מסלולים ותארים, החל מתואר ראשון ועד לתואר שלישי ופוסט דוקטורט. במסלולי התואר הראשון הן ניתנות לרוב על הצטיינות לימודית ולסטודנטים לתארים מתקדמים הן מוענקות בדרך כלל לפי תחום המחקר של הסטודנטים, או על מצוינות מחקרית יוצאת דופן. הן מוצעות לסטודנטים הלומדים מגוון רחב של ענפים ומקצועות ממדעי החברה, כגון כלכלה, מדעי המדינה, פסיכולוגיה, לימודי ביטחון, סוציולוגיה ומקצועות רבים נוספים.


לתשומת לבכם – המלגות משתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות למוסדות הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני והמלא ביותר בתחום.

 

לסטודנטים לתואר ראשון


קרן לזכרם של שאול וינקה רומנו: בקרן על שם עו"ד שאול רומנו וינקה רומנו מעניקים מדי שנה סיוע לכ – 20 סטודנטים, הן מיועדות לסטודנטים למקצועות מדעי החברה ומשפטים, וכן לסטודנטים לרפואה. בין הקריטריונים להענקת הסיוע נכללים הצטיינות לימודית, בעדיפות לסטודנטים מרקע סוציו אקונומי מורכב. עליהם לקחת חלק בפעילות התנדבותית בהיקף של 60 שעות מדי שנה. במסגרת תהליך הגשת המועמדות הסטודנטים נדרשים להגיש מסמכים לפי דרישות הקרן ולצרף מכתב אישי ובו פירוט הסיבות לצורך בתמיכה זו. גובה הסיוע 5,500 שקלים.

 

קרן יעקב ברנדיס: זוהי קרן לעידוד מצוינות בתחום הביטחון והמודיעין, הסיוע מיועד לסטודנטים ששירתו בקהילת המודיעין ושלומדים כיום תחומי לימוד שיכולים לתרום לעשייה המודיעינית הישראלית, בין היתר מוענקות מלגות מדעי המדינה, יחסים בינלאומיים, מזרח תיכון, תקשורת, פסיכולוגיה וכן ענפי ההנדסה ומדעים. הן ניתנות החל מסיום השנה הראשונה או השנייה לתואר הראשון, לבעלי ממוצע ציונים גבוה של מעל 90. מובא בחשבון גם מצבם הכלכלי של הסטודנטים. גובה הסיוע 5,000 שקלים.

 

לתואר שני


באוניברסיטה העברית: בפקולטה למדעי החברה של האוניברסיטה העברית בירושלים מציעים תמיכה ופרסים לסטודנטים הלומדים לתואר שני. בין המלגות לתואר שני המוצעות, קיים עידוד לכתיבת תזה, שמיועד לסטודנטים המסלול מחקרי הלומדים בשנה השנייה לתואר השני לצורך עידוד הגשתה של התזה בזמן ומניעה של גרירת התואר, גובה סיוע זה הוא כ – 2,000 שקלים. כמו כן, מופעלת תכנית "ממשיכים במצויינות", המיועדת לסטודנטים מצטיינים בפקולטה בוגרי תואר ראשון, המחליטים להמשיך לתואר שני בפקולטה ישירות לאחר התואר הראשון, גובה סיוע זה כ – 10,000 שקלים במענק חד פעמי.

 

לתואר שלישי

 

אגודת האקדמאים למדעי החברה והרוח: אלה הן מלגות מחקר המיועדות לסטודנטים לתארים מתקדמים שעורכים מחקרים בנושאים הנוגעים לקרן. מוענקות מלגות מדעי החברה וכן מלגות למדעי הרוח. על הסטודנטים להיות חברים באגודה במשך שלוש שנים רצופות ולשלם את דמי החבר בה. הסיוע ניתן רק למי שלא קיבלו תמיכה מן האגודה בחמש השנים האחרונות.


קרן יובל נאמן: קרן יובל נאמן פועלת בשיתוף עם משרד התרבות והספורט ומשרד המדע ובה מוצע סיוע לסטודנטים לתואר שלישי. היא מיועדת למי שמחקריהם עוסקים בתחומי גיבוש מדיניות מדעית בהיבטים חברתיים וכלכליים, לחוקרים מחקר גנרי משפיע מדיניות ולחוקרים אשר תכניות המחקר שלהם מיישמות מחקרים השוואתיים. הסיוע מיועד למי שתכנית המחקר שלהם צפוייה להימשך פרק זמן שלא יעלה על שלוש שנים.

 

קרן על שם חיים הרצוג: בקרן חיים הרצוג מעודדים מחקר בתחום ביטחון ישראל ומציעים פרסים ותמיכה לסטודנטים החוקרים את התחום הביטחוני ואת ענפי המזרח התיכון והדיפלומטיה, או לחוקרים העוסקים בתולדות חייו ופעילותו הציבורית של חיים הרצוג, נשיא המדינה השישי, אשר היה פוליטיקאי, עורך דין וחבר כנסת, וכן שימש שגריר ישראל באו"ם. כדי לקבל את תמיכת הקרן יש צורך בהצגת המלצות אקדמיות מתאימות.

 

תכנית הות"ת לדוקטורנטים בכלכלת ישראל: תכנית הות"ת מציעה סיוע לסטודנטים לתואר שלישי שהם דוקטורנטים פעילים באוניברסיטאות ומחקריהם מתמקדים בכלכלת ישראל או ענפים נוספים בכלכלה שלהם השפעה ישירה על המשק הישראלי. המועמדים נדרשים להיות בעלי הצעת מחקר מאושרת. גובה הסיוע הוא כ – 50,000 שקלים לשנה, למשך שנתיים.

 

הקרן על שם ד"ר אטל פרידמן ז"ל: המלגה מוענקת על ידי המרכז למחקר כלכלי וחברתי של עיריית תל אביב, שהוא יחידת המחקר שמפעילה העירייה, העוסקת באספקת נתונים וייעוץ סטטיסטי ליחידות העירוניות בתחום האורבני. היא מיועדת לסטודנטים לתואר שלישי או שני שעבודת המחקר שלהם עוסקת בתחומים חברתיים וכלכליים הנוגעים לערים, ובפרט העיר תל אביב. ישנה עדיפות לסטודנטים הלומדים במוסדות אקדמיים בתל אביב.

 

לפוסט דוקטורט


האגודה הישראלית לקרנות מחקר: זוהי תכנית מלגות לפוסט דוקטורט, המופעלת על ידי האגודה הישראלית לקרנות מחקר וחינוך, המיועדת לפוסט דוקטורנטים במקצועות מדעי החברה. היא ניתנת לחוקרים בתחומים אנתרופולוגיה, כלכלה, מדעי המדינה, תקשורת, קרימינולוגיה, פסיכולוגיה, מנהל עסקים, סוציולוגיה, משפטים, יחסים בין לאומיים וענפים רלוונטיים נוספים. קיים מסלול לפוסט דוקטורנטים להשתלמות בארץ שבו גובה הסיוע הוא כ – 20,000 דולרים לשנה, וכן מסלול להשתלמות בחו"ל שבו גובה הסיוע בין 40,000 – 50,000 דולרים לשנה. מטרותיה המרכזיות של תכנית זו היא עידוד חוקרים מצטיינים בתחום החברה לבחור להמשיך לפוסט דוקטורט ולתרום לקידום השיח המחקרי בתחום זה בארץ, תוך קידום נושאים חדשניים ופורצי דרך. בקרן מצפים מן המועמדים להשתלב במערכת האקדמית הישראלית אחרי סיום הפוסט דוקטורט ולקחת חלק בעשייה מחקרית במוסדות מובילים. בכל שנה מעניקים בין 6 – 8 מענקים בשני המסלולים.


מלגות כלליות

 

קרן ידע לאקדמאים במח"ר: קרן ידע הוקמה על ידי הסתדרות המח"ר (אקדמאים במדעי החברה והרוח) ומטעם מעסיקים בסקטור הציבורי, היא הוקמה מתוך צורכי המשק וצורכי הסתדרות המח"ר להעלאת רמת מקצועיות העובדים ולקידום מצוינות. בקרן מציעים כמה מסלולי תמיכה לאקדמאים המעוניינים להרחיב את השכלתם בתחומים רלוונטיים. חברים בארגון זה יכולים להיות זכאים לסיוע זה לאחר שלוש שנות אכשרה בקרן. הסיוע מיועד לסטודנטים הלומדים לתארים ולימודי תעודה במקצועות מדעי החברה והרוח במוסדות מוכרים על ידי המל"ג. על המועמדים לצרף אישורים אקדמיים ואישורים מטעם מעסיקים. בקרן מאשרים מלגה אחת לעמית בלבד. בין המסלולים לסיוע ניתן למצוא מלגות לימודי תעודה בגובה של כ – 4,000 שקלים; סיוע לסטודנטים הלומדי לתואר ראשון נוסף בגובה של כ – 6,000 שקלים הניתן בסיום התואר הנוסף לאחר הצגת גיליון ציונים; ולסטודנטים לתארים מתקדמים (שני או שלישי) ניתן סיוע בהיקף של כ – 8,000 שקלים.

 

קרן ענבר: קרן ענבר הוקמה להנצחתה של ענבר עטיה שנרצחה בפיגוע הטרור בדיזינגוף סנטר בתל אביב בשנת 1996, היא נוסדה בחסות מפעל הקרנות של מרכז מורשת המודיעין. בקרן מציעים פרסים על עבודות מחקר בתחום חקר הטרור וקידום העשייה המחקרית והלימודית להתמודדות עם הטרור. וועדת השופטים של הקרן, המורכבת מבעלי ידע במחקר ביטחוני, בוחנת מדי שנה את עבודות המחקר המוגשות ובוחרת מתוכן את המצטיינות ביותר. אחת לשנה מתקיים טקס להנצחתה של ענבר שבו מוענקים הפרסים לסטודנטים במעמד חגיגי.

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות מדעי החברה
כניסה לפורום מלגות
חנה חזן
בקשה למלגה לתואר בחינוך ומדעי החברה בקריית אונו
409 צפיות
ענבל
מלגות מטעם האוניברסיטה הפתוחה
654 צפיות
משה ברזילי
מפעל הפיס מכיר בלימודי תעודת הוראה לקבל מלגה?
851 צפיות
לילך סעדה
מלגה בגיל 48 לתואר ראשון
762 צפיות
טלי מאיר
מלגה לקורס אימון לאם חד יחידנית אקדמאית
654 צפיות
חני
מלגה לבעלי נכות - האוניברסיטה הפתוחה
971 צפיות
אנה קליימן
מלגת הצטיינות למוסמך למדעי החברה
1409 צפיות
אסתר
מלגות ברופין למכינת מדעי החברה
1052 צפיות
נחום בלוטניק
מלגה לתואר ראשון במדעי חברה
1075 צפיות
הדסה יצחקי
מלגה לתואר ראשון - האוניברסיטה הפתוחה
927 צפיות
פנינה
אופציות למלגה לתואר ראשון במדעי החברה
1031 צפיות
מירי יוספי
מלגת לימודים באוניברסיטה הפתוחה
1200 צפיות
בר
מלגה לתואר ראשון רב תחומי בפריפריה
1214 צפיות
מישאל חבורה
עזרה במלגות ללימודים באוניברסיטת בר אילן
1122 צפיות
רחלי
מלגת לימודים וקיום לחינוך ומדעי החברה
1082 צפיות
אתי לוין
מציאת מלגה רלוונטית לתושבי חיפה
1097 צפיות
שואל
מלגת לימודים לחולי סרטן
1705 צפיות
חן
מלגה לעדה האתיופית במסלול מדעי החברה ויחב"ל
1076 צפיות
מנטגבוש
מלגות לימודים למדעי החברה וסוציולוגיה
936 צפיות
מנטגבוש
גופים המסייעים במימון לימודי מדעי החברה
909 צפיות
אניטה כהן
בקשה למלגה לעדה הרומנית
2223 צפיות
רוית
מלגות פוסט דוקטורט בחו"ל
1760 צפיות
שוש
מלגה למדעי החברה במכללת רמת גן
821 צפיות
יפה
מלגה לאם חד הורית מירושלים
1058 צפיות
יעל
מלגות ללימודי הסבת אקדמאים לסיעוד
7420 צפיות
שאלות הגולשים בנושא
מלגות טלדור משרד החינוך
מלגות על רקע מצב סוציו אקונומי נמוך
מלגות ללימודי הסבת אקדמאים לסיעוד
מלגות לתואר ראשון - הרצוג ונוות ישראל
מלגות לאמהות חד הוריות ללא התנדבות
מלגות לאברכים במשרד החינוך
פתיחת מלגות לשנת לימודים תשע"ה