צבעים בקופסא בית ספר לאמנות וקיימות בגליל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על צבעים בקופסא.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


צבעים בקופסא בית ספר לאמנות וקיימות בגליל - רונית הוד

 

על מוסד הלימוד

 

צבעים בקופסא הוא בית ספר ללימודי תעודה במקצועות האמנות והקיימות. הקורסים הנערכים בבית הספר מתמקדים בהקניית סל כלים פרקטי ועשיר בתחומי היצירה והאמנות, כדי לסייע למשתתפים להתפתח מבחינה מקצועית בענפים אלה ולהתפרנס ממקצועות האמנות.


בבית הספר מתקיימות הכשרות בתחומים כגון הדרכת אמנות, תיאטרון בובות טיפולי וענפים נוספים. במוסד זה מתקיימים קורסים למתחילים ולמתקדמים שבהם דגש פרקטי. במהלכם ניתן להכיר מקרוס טכניקות יצירה באמנויות הפלסטיות כגון פיסול, תיאטרון בובות, ציור ועוד.


בכל אחד מן הקורסים המשתתפים מתנסים באופן פרקטי בכלים הנלמדים מתוך מטרה להכיר מקרוב את הטכניקות האמנותיות ולצבור ניסיון פרקטי. במהלך ההכשרות הם יכולים להכין תיק עבודות שבו ניתן להשתמש בהמשך הדרך המקצועית. כמו כן, חלק מן הקורסים מוכרים לצורך צבירת שעות אמנות, למעוניינים להתקבל ללימודי תרפיה באמנות במוסדות השונים.


מייסת מוסד הלימוד רונית הוד הקימה את בית הספר מתוך שאיפה לאפשר לבעלי זיקה לעולם האמנות לקבל תעודות הדרכה שמאפשרות להם לפתוח דלת לייצור פרנסה בתחום שהם אוהבים ולהפוך תחביב לקריירה. הידע והכלים הנרכשים בהכשרות השונות פותחים דלת למגוון אפיקי קריירה יצירתיים כגון בהדרכה במסגרות לא פורמליות וכן ביצירה כעצמאיים בסטודיו. כמו כן, פועלים בבית הספר לעודד את הטמעת ערכי הקיימות, איכות הסביבה והיצירה הירוקה במערכת החינוך ובקרב הדור הצעיר.


הקורסים בבית הספר צבעים בקופסא מתקיימים בצפון בארץ, בכרמיאל ובכפר ורדים.

 

מסלולי לימוד


בבית הספר צבעים בקופסא ניתן לקחת חלק במספר מסלולי לימוד, שבהם ניתן לפתח מיומנויות בתחומי האמנות, ההדרכה והקיימות. בין המסלולים אשר נלמדים במוסד הלימוד -


קורס מדריכי אמנות וקיימות בקהילה - זהו קורס שנתי ובו 120 שעות הנפרש על פני 24 מפגשים. במהלך קורס מדריכי אמנות בקהילה מכירים טכניקות פיסול מחומרים מן הסביבה הקרובה וכן רוכשים מיומנויות ציור ופיסול באמצעות ספוג של בובות תקשורת. המשתתפים מתרגלים בפועל את הטכניקות הנלמדות ועורכים פרויקט גמר שבו יוצרים מוצרים בשימוש חוזר. התכנית מתאימה במיוחד למטפלים באמנות, לאנשי הוראה ולסייעות המעוניינים לקדם את ערכי הקיימות ולהעביר לתלמידיהם ומטופליהם כלים יצירתיים, וכן למעוניינים לפתח קריירה נוספת בתחום הדרכת האמנות. תכנית זו מוכרת לגמול במסלול אישי. כמו כן, מוכרת לשעות אמנות עבור לימודי תרפיה באמנות.


קורס תיאטרון בובות ככלי טיפולי וחינוכי - מסלול זה מיועד למטפלים, לגננות, למורים ולמדריכי אמנות המעוניינים להכיר אפשרויות לשילוב תיאטרון בובות בתהליכים חינוכיים וטיפוליים. במסלול מכירים את האפשרויות לשימוש בבובות התיאטרון בעבודה עם אוכלוסיות בשלל גילים, לרבות ילדים ומבוגרים וכן בעבודה עם אנשים עם צרכים מיוחדים. בבובות ניתן להשתמש בין היתר לפיתוח של כישורים מוטוריים ומיומנויות תקשורת ולחיזוק כישורים חברתיים ורגשיים תוך כדי פיתוח של אינטראקציות חברתיות מעצימות. המשתתפים לומדים על תהליכי בניית הבובות ועל אופן העבודה איתן בקרב אוכלוסיות שונות בהתאם לצורכיהן. היקפו של הקורס 20 שעות והוא כולל חמישה מפגשים.

 

קורס ציורי גוף וציורי חינה - בקורס זה מכירים המשתתפים מגוון סגנונות ציור גוף, הם מתוודעים לציור ההודי, לציורי מנדלות ועוד. כמו כן הם מתוודעים לחומרים שונים כגון חינה טבעית, שבלונות ועוד ומתנסים בפועל בשימוש בהם ליצירת ציורים שונים. תכנית זו מתכתבת עם מגמה של עניין הולך וגובר בתחום זה במסגרת המסורות העתיקות העממיות, כגון טקס החינה וטקסים נוספים, המשולבים היום בחיינו. היקפה של התכנית הוא 12 שעות לימוד והיא מחולקת ל – 4 מפגשים.

 

סדנאות אמן - בבית הספר מתקיימות סדנאות אמנים שונות בתחומי אמנות מגוונים, כגון סדנת פיסול ועיצוב בחוט ברזל שנפרשת על פני 12 שעות לימוד. היקפן של הסדנאות נע בין מפגש יחיד ל – 5 מפגשים ובמהלכן חושפים האמנים את המשתתפים ליצירתם ומסייעים להם לרכוש מיומנויות פרקטיות. בסדנאות שמים דגש גם על מקומה של הקיימות באמנות ויצירה מחומרים ממוחזרים וירוקים.


בקרוב צפויות להיפתח במוסד הלימוד סדנאות נוספות, בתחומים כגון חידוש רהיטים, ציור כפרי, הכנת תכשיטים מקפסולות, תיקים ממגזינים, סריגה בניילון לבעלי שליטה בסיסית בסריגה ועוד.

 

על מנהלת מוסד הלימוד


רונית הוד, מקימת ומנהלת בית הספר, היא אמנית רב תחומית מנוסה, אשר משתתפת בשלל תערוכות בארץ ובעולם בענפים כגון ציור, איור ופיסול. היא בוגרת מגמת התקשורת החזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה.


הקימה את סטודיו צבעים בקופסא ובו יצרה שלל מוצרים מעוצבים. בעבר עבדה כמאיירת ספרי ילדים וכן לימדה בשלל חוגים בתחומים כגו פיסול נייר וציור. לאורך השנים כתבה מספר ספרים בתחום הפיסול בעיסת נייר וההדרכה בפיסול נייר. כמו כן, שימשה יועצת ומנחה בתכניות שונות בתחום שילוב האמנות.


הגיעה אל תחום האמנות וההדרכה מתוך תשוקה גדולה לתחום ורצון לחשוף אחרים לעולם האמנות באמצעות חומרים מסביבתם הקרובה. כמו כן, שואפת להעלות את המודעות לסביבה ירוקה ולמחזור בדרכים יצירתיות.

 

 

למי מיועדים הקורסים


לימודי התעודה המתקיימים בבית הספר מתאימים לקהל ידע נרחב של משתתפים. הם מיועדים הן לבעלי ניסיון קודם בתחום האמנות והן למי שאין להם ניסיון ורקע קודם בתחום ומעוניינים לקבל את הכלים לפיתוח קריירה בתחומי האמנות והדרכת האמנות.


תכניות הלימוד יכולות להתאים במיוחד לאנשי חינוך כגון גננות ומורים וכן למטפלים בתחומי האמנות, שברצונם לפתח את סל הכלים שברשותם ולהכיר גישות יצירתיות לשילוב בתרפיה ובעשייה המקצועית עם מגוון אוכלוסיות. נוסף על כך, הקורסים יכולים להתאים ליוצרים ולאמנים המעוניינים להיחשף לטכניקות יצירה חדשות ואקולוגיות ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורסים יכולים להשתלב במגוון אפיקים מקצועיים יצירתיים. בבית הספר מעודדים את התלמידים לפתח קריירה כמדריכי אמנות, הן כמקצוע ראשי והן כמקור פרנסה נוסף.


מדריכי אמנות יכולים לפעול בשלל מסגרות כגון במערכת החינוך הפורמלית ובמסגרות בלתי פורמליות כגון מתנ"סים, חוגים ומרכזי יצירה. בוגרי הקורסים יכולים לפעול גם במסגרת כגון מועדוניות למבוגרים, ביוזמות קהילתיות ועוד.


כמו כן, באפשרות בוגרי ההכשרות לפתוח סטודיו עצמאי משלהם ליצירה ובו למכור את תוצריהם. באפשרותם גם להעביר סדנאות אמנות לשלל אוכלוסיות במסגרת הסטודיו. חלק מבוגרי הקורסים גם מוכרים את יצירתם באמצעות חנויות וירטואליות באינטרנט וכך חושפים את תוצרתם לקהל נרחב, מקומי ובין לאומי.


נוסף על כך, בוגרי הקורסים המעוניינים להמשיך לפתח את הכישורים הטיפוליים יכולים לפנות ללימודי תרפיה באמנות ובהם להעמיק בשיטות התערבות המשלבות יצירה והבעה. התכנית מוכרת לשעות האמנות הנחוצות כחלק מן התנאים הנדרשים לקבלה לאותן מסגרות לימודים, יש להדגיש כי כדי להתקבל יש צורך בעמידה בתנאים נוספים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.