מכללת קול המס

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קול המס.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קול המס


מכללת קול המס היא מוסד לימודים מבית חברת קול המס, שפועלת בתחומי חשבונאות והנהלת חשבונות, שירותי שכר, תפעול פנסיוני, ומיסוי מאז שנת 2009. כמו כן, במסגרת החברה מספקים גם הדרכות לעסקים קטנים , ייעוץ פיננסי, ייעוץ בנושאי שכר, ועוד.


שלוחות המכללה נמצאות בפרישה ארצית, בערים כגון נס ציונה, אשדוד ואשקלון.


הקורסים וההכשרות המקצועיות המתקיימים במכללה נערכים תוך שיתוף פעולה ותחת פיקוח של גורמים מוסמכים כגון לשכת רואי החשבון, ויועצי המס.


העובדה שהמכללה שייכת לחברה מוכרת העוסקת בתחומי החשבונאות, ייעוץ המס והפנסיה, יכולה לספק יתרון למשתתפים בקורסים המוצעים בה בהשתלבות בשוק העבודה - סגל המרצים מעבירים לסטודנטים את הידע הנצבר מניסיונם בעבודה בשטח. כמו כן, במכללה יכולים לעדכן את תכני הלימוד בהתאם לדרישות המשתנות של התעשייה, בה הם פועלים.

 


קורסים בקול המס


הקורסים שאותם מלמדים במכללה סובבים סביב נושאים מגוונים, הקשורים בתחומי העיסוק של חברת קול המס, וביניהם:


קורס חשבי שכר בכירים: אחריותם של חשבי השכר היא לחשב באופן נכון את שכר העובדים בארגונים וחברות שונות. הנושאים המרכזיים בהם אנשי המקצוע בתחום זה עוסקים במהלך עבודתם הם ביטוח לאומי, דיני עבודה וזכויות עובדים, ומיסוי (ובפרט מס הכנסה).


בקורס חשבי שכר בכירים בקול המס, הסטודנטים לומדים את מערך החוקים והתקנות שאותם צריכים להכיר חשבי שכר בכירים, כמו גם תוכנה ייעודית המשמשת לצורך פעולות חישוב השכר. קורס זה מהווה הכנה לקראת הבחינה החיצונית של לשכת רואי החשבון, שאותה יש לעבור כדי לעסוק במקצוע.


קורס חשב שכר פרקטי: קורס זה, נערך תחת פיקוח רואי החשבון. הקורס מיועד לחשבי שכר בכירים, בעלי תעודת הסמכה מתאימה, שרוצים להתמחות ולהתמקצע בשימוש בתוכנות המחשב הנמצאות בשימוש רחב במקצוע: מכפל, שקלולית וטריו. היקפו של הקורס הוא 6 מפגשים שאורך כל אחד מהם 5 שעות אקדמיות, והוא ממוקד בהקניית הפרקטיקה המעשית והשליטה ביישומי המחשב לצורך הפקת שכר על רכיביו השונים. המפגשים בקורס נערכים במתכונת ערב שמתאימה לשילוב עם חיי משפחה ועם עבודה.


תכנית הלימודים מחולקת לתחומים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי, קרנות גמל, הסדרים פנסיוניים וקופות השתלמות, וכן קריאת תלושי שכר. בין הנושאים שבהם מתמקדים הסטודנטים בקורס, ניתן למנות ניהול ושימוש במערכות נוכחות, ניכויים הנדרשים מצד רשויות שונות, כמו גם היכרות עם עולמות המיסוי וקופות הגמל.


קורס מנהל חשבונות בכיר: קורס זה מתקיים במכללת קול המס תחת פיקוח של לשכת רואי החשבון. הקורס ממוקד בתכנים התיאורטיים והמעשיים הנדרשים למנהלי חשבונות בכירים, ומחולק ל – 2 הכשרות: הכשרה למנהלי חשבונות לעסקים קטנים, ולמנהלי חשבונות בכירים. הכשרות אלו מהוות הכנה לקראת מבחני ההסמכה שאותם יש לעבור כדי לעסוק בהנהלת חשבונות לעסקים קטנים וכן להנהלת חשבונות בכירה.


תכנית הלימודים כוללת תכנים מתחומי הנהלת החשבונות החד-צידית והכפולה. הסטודנטים רוכשים ידע וכישורים מעולם הנהלת החשבונות, וכן כלים לחיפושי עבודה והשתלבות מהירה בתעסוקה. הם לומדים כיצד להשתמש בתוכנת הנהלת חשבונות על מנת להפיק מסמכים, דו"חות, וכן הלאה.


היקפו של הקורס הוא כ- 180 שעות אקדמיות. על מנת לקבל את ההסמכה הנדרשת לצורך עיסוק במקצוע זה, מסיימי הקורס בהצלחה נדרשים לעבור בחינה חיצונית שעורכת לשכת רואי החשבון, וכך מי שעוברים בהצלחה את הבחינה זכאים לתעודת הסמכה מטעמה.


קורס ייעוץ מס: בקורס יועצי מס במכללה, יכולים להשתתף מי שמחזיקים בהסמכה לעיסוק בהנהלת חשבונות סוג 2, לאחר מעבר בחינות יועצי מס וסיום שנת התמחות אחת. המשתתפים סוקרים בהרחבה דיני מיסים, על כל היבטיהם: מיסוי תאגידים, מס ערך מוסף (מע"מ), מיסוי בינלאומי ומיסוי מקרקעין, הצהרות הון, ניהול ספרים, גביה וניכוי במקור. כמו כן, חלק חשוב מתכנית הלימודים מתמקד באתיקה הנדרשת מיועצי מס, עבירות מס וההיבטים המשפטיים של תחום המיסוי.


נוסף על כך, המשתתפים רוכשים היכרות עם יסודות מרכזיים מעולם החשבונאות ועולם הנהלת החשבונות. בין הנושאים שאותם הם סוקרים בקורס, ניתן למנות עריכת חישובים מסחריים, הפקה של דוחות כספיים, הערכה של עלות המכר והמלאי, עולם עסקאות הייבוא, שותפויות ועסקאות משותפות, ועוד.


כדי להתחיל לעסוק במקצוע כיועצי מס, בוגרי הקורס נדרשים לעבור בהצלחה את בחינות לשכת יועצי המס, וכן להשתתף בסטאז' שאורכו כשנה.


על סגל ההוראה


סגל ההוראה כולל יועצי מס, יועצים פנסיוניים, מתכננים פיננסיים, עורכי דין ורואי חשבון. המרצים בקורסים השונים הם אנשי מקצוע מהתעשייה, המתמחים בתחומים אותם הם מלמדים: דיני עבודה, ביטוח פנסיוני וקרנות גמל, מס הכנסה, ביטוח לאומי, ועוד.


המרצים מספקים לסטודנטים ליווי ויחס אישיים, ומעבירים את החומר הנלמד תוך מתן דוגמאות מהעבודה בשטח.


תנאי קבלה


חלק מהקורסים בקול המס מיועדים למי שאין ברשותם רקע קודם בתחום ומעוניינים לרכוש מקצוע חדש, כמו קורס חשבי שכר. חלק מהם מיועדים למנהלי חשבונות בכירים או מנהלי חשבונות שעברו את בחינות לשכת רואי החשבון או לשכת יועצי המס, כדוגמת קורס יועצי מס.


עבור חלק מהקורסים נדרשת הוכחה כי אין למועמדים רישום פלילי, ולעתים גם הצגת תעודת בגרות.


תעודה


רבות מההכשרות המקצועיות המוצעות במכללה, נערכות בשיתוף פעולה עם גופים מוסמכים במגזר הציבורי והפרטי, כגון לשכת יועצי המס ולשכת רואי החשבון. מסיבה זו, על מנת לעסוק בתחום לא מספיק לסיים את הקורסים בהצלחה ויש להירשם באופן עצמאי לבחינות חיצוניות שנערכות מטעם גופים אלו. מי שעוברים את הבחינות בהצלחה, לעתים נדרשים גם להשתתף בהתמחות מעשית או סטאז'.


השתלמויות מקצועיות לחשבי שכר


בנוסף לקורסים ולהכשרות המקצועיות שמתקיימים בקול המס, המכללה עורכת גם ימי עיון המיועדים לחשבי שכר.


התכנים הנלמדים במהלך ימי העיון נקבעים לפי להשתלמות המקצועית השנתית הנדרשת מחשבי שכר, שהיקפה 15 שעות אקדמיות; תכני הלימוד מחולקים לשלושה נושאים מרכזיים - מס הכנסה, ביטוח לאומי ופנסיה, ודיני עבודה. ניתן להשתתף בימי עיון אלו בכל אחד מסניפי המכללה, והם נערכים במתכונת גמישה: מסלול בוקר או ערב לבחירת המשתתפים.


הכנות לבחינות הסמכה


חלק מההכשרות המקצועיות בקול המס, מהוות הכנה לקראת בחינות ההסמכה מטעם הגופים הרלבנטיים: כך למשל בקורס חשבי שכר שבו מתכוננים הסטודנטים לקראת בחינת לשכת רואי החשבון בחשבות שכר. נוסף על כך, מתקיימות במכללה גם הכנות לבחינות כגון בחינת ייעוץ מס שמקיימת מועצת יועצי המס, ובחינת הנהלת חשבונות סוג 1+2, ו - 3 שמקיימת לשכת רואי החשבון בשיתוף עם משרד התמ"ת.


אפשרויות תעסוקה


ההכשרות שמתקיימות במכללה מכינות לקראת השתלבות במקצועות מבוקשים בשוק העבודה הישראלי, כמו חשבי שכר, יועצי מס, ומנהלי חשבונות. השכר בתחומים אלו יחסית גבוה, ועולה עם צבירת ותק וניסיון, ובפרט עם התקדמות לתפקידים ניהוליים. חלק מההכשרות מיועדות למי שרוצים להתקדם בקריירה, ויכולות לסייע בפתיחת דלתות ואפיקי תעסוקה חדשים.


לימודים במכללה שמשתייכת לחברה מוכרת יכולים לתת למשתתפים כלים שמגיעים מתוך ניסיון מעשי וידע שנצברים מעבודה עם לקוחות שונים במשק. מסיבה זו, הדבר יכול לתת לבוגרי הקורסים השונים במכללה דחיפה ולסייע להם למצוא עבודה ביתר קלות לאחר סיום לימודיהם. מי שמשתתפים בקורסים כדי להתקדם במשרתם, יכולים להרוויח מפרספקטיבה נוספת שמספקים המרצים במכללה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.