קורס אימון מיינדפולנס בבית הספר ללימודי המשך - מכללת לוינסקי לחינוך

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לוינסקי - אימון מיינדפולנס.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אימון בגישת מיינדפולנס בבית הספר ללימודי המשך של מכללת לוינסקי לחינוך


גישת המיינדפולנס, שבמקור מגיעה מתפישת העולם הבודהיסטית, מהווה כלי להתבוננות עצמית מעמיקה, בדומה למדיטציה. הגישה מתמקדת ב"כאן ועכשיו", וכשהיא משולבת בטיפול מאפשרת שיפור של יכולות שליטה בכעסים וברגשות, ושל התקשורת הבינאישית. היתרונות הטיפוליים של גישת המיינדפולנס, הכלים שהיא מספקת להתמודדות עם קונפליקטים ורגשות שליליים, מקבלים יותר ויותר הכרה והיא נמצאת כיום בשימוש רחב במגוון של מסגרות טיפוליות, רפואיות וחינוכיות.

 

עבור מי שרוצים ללמוד כיצד לאמן ולטפל באמצעות עקרונות גישת המיינדפולנס, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות וקורסים שונים, אותם מציעים מוסדות לימוד ברחבי הארץ. בבית הספר ללימודי המשך של מכללת לוינסקי לחינוך, מוצע קורס אימון בגישת מיינדפולנס, במסגרתו שמים דגש על חיזוק יכולות התקשורת הבינאישית, ורוכשים היכרות עם הגישה תוך הנחייה על ידי אנשי מקצוע מתחומי הפסיכותרפיה והתקשורת.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים בקורס בנויה סביב מתן היכרות למשתתפים עם עקרונות מרכזיים בגישת המיינדפולנס, שיטות שונות וכן תיאוריות רלבנטיות. לצד התכנים העיוניים, שכוללים תרגולים על פי שיטת CBT, וכן כלים ומיומנויות הלקוחות מעולמות הקואצ'ינג והאימון האישי, המשתתפים מתנסים באופן מעשי ביישום של התיאוריות והעקרונות הנלמדים, כמו גם בתרגול הגישה, שדומה במובנים רבים למדיטציה.

 

מטרת הקורס להקנות למשתתפים הבנה של החיבור בין הגוף והתודעה, תרגול ואימון של שניהם לשליטה עצמית ומניעת התנהגויות אימפולסיביות. כמו כן, במסגרת הקורס שמים דגש על פיתוח וחיזוק של תקשורת בין אישית.

 

 

מתכונת הלימודים

 

הלימודים נפרשים על פני שנה אקדמית אחת, ומתקיימים במהלך יום אחד בשבוע החל משעות הבוקר. אורכו של יום הלימודים הוא כ - 8 שעות.

 

הלימודים משלבים בין תכנים עיוניים לבין תרגול מעשי, בו המשתתפים מיישמים את החומר הנלמד ומקבלים משוב בונה.


על סגל ההוראה

 

סגל הקורס כולל אנשי מקצוע מנוסים מתחומי הטיפול והתקשורת, וביניהם פסיכותרפיסטית ומטפלת אישית וזוגית, עובד סוציאלי קליני בעל תואר דוקטור שעוסק בטיפול פסיכותרפי אישי, קבוצתי וזוגי, וכן מרצה לתקשורת המתמחה בתחום התקשורת הבין האישית.

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת לוינסקי לחינוך פועלת מעל למאה השנה בתחום הכשרת מורים ואנשי מקצוע בענפי החינוך השונים. במכללה ניתן ללמוד לתואר ראשון ושני בחינוך לבתי ספר יסודיים או על יסודיים, בחינוך מיוחד, בחינוך לגיל הרך, ועוד. קיימת גם אפשרות להשתתף בהכשרות לתעודת הוראה המאפשרות הסבת אקדמאים לתחומי החינוך לגיל הרך, החינוך המיוחד, חינוך לבתי ספר יסודיים ועל יסודיים וכן במקצועות כמו מוזיקה, אנגלית, והוראת עברית כשפה נוספת.

 

נוסף על כך, במסגרת המכללה פועל בית הספר ללימודי המשך, ובו ניתן להשתתף במגוון של קורסים והכשרות מקצועיות ללימודי תעודה, שמיועדים להתמקצעות של אנשי חינוך וכן עבור מי שמעוניינים להתחיל ולפתח קריירה בתחום. בין הקורסים וההכשרות המוצעות במכללה ניתן למנות קורס הכשרת גננות פרטיות, תכנית לאבחון דידקטי, הכשרות למטפלים התנהגותיים בשיטת ABA, והכשרות שונות בעבודה עם ילדים ונוער על הספקטרום האוטיסטי.

 

ההכשרות של בית הספר ללימודי המשך מתקיימות בקמפוס המרכזי של מכללת לוינסקי לחינוך בתל אביב, וחלקן נערכות גם בקמפוס של המכללה הממוקם באילת.

 

 

תנאי קבלה


הקורס מיועד לאנשי מקצוע מענפי הטיפול השונים ויכול להקנות להם כלים טיפוליים נוספים מעולם הרפואה המשלימה. כמו כן, הוא מתאים למי שרוצים לפתח את עצמם מבחינה אישית, לשפר את תחושת המימוש העצמי ולהתמודדות עם אתגרים ובעיות.


תעודה


המסיימים את הקורס ועומדים בדרישותיו זכאים לתעודת בוגרי תכנית אימון בגישת מיינדפולנס, מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.

 

אפשרויות תעסוקה

 

לאחר סיום הקורס, בוגריו יכולים להשתלב בשוק העבודה כמנחים ומאמנים בגישת המיינדפולנס, ולהנחות לפיה בצורה קבוצתית או פרטנית. מטפלים יכולים לשלב את הגישה בתוך המסגרת הטיפולית וכך להגדיל את מגוון אפשרויות הטיפול, ואנשי חינוך יכולים להדריך ילדים ונוער באמצעות גישה זו.

 

ניתן לעסוק בתחום במסגרות חינוכיות פורמליות ובלתי פורמליות, במסגרות בריאות הנפש השונות, וכן לעבוד כעצמאים ולפתוח קליניקה פרטית לטיפול בגישת המיינדפולנס.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי המשך - מכללת לוינסקי לחינוך

כלים שיעזרו לך לבחור