רוצה פרטים על מדעי החברה הרוח?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי החברה והרוח

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי החברה הרוח? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי הרוח והחברה

 

לימודי מדעי החברה והרוח מתקיימים בדרך כלל במסלולים גמישים או רב תחומיים, כדי לאפשר לסטודנטים לרכוש ידע ממספר תחומים ולהרחיב את הבנתם במגוון ענפי ידע. מדובר במסלולים שבהם סטודנטים יכולים לשלב בין מקצועות ממדעי החברה למקצועות ממדעי הרוח. לימודים אלה יכולים להתאים לאנשים סקרנים ודינמיים שמעוניינים להכיר מגוון של תחומים ולחקור אותם ואת נקודות הדמיון וההשקה ביניהם.


אלה הן תכניות לימודים שלרוב מתקיימות באוריינטציה לאנשים עובדים ולסטודנטים שמגיעים מן העולם הארגוני ומחפשים מסלול אקדמי ייעודי ומותאם לצורכיהם, דרכו יוכלו להמשיך להתקדם במסגרת הארגונים בהם הם פועלים. כמו כן, הידע הנלמד במסלולים אלה יכול לסייע לפתוח אפשרויות רבות נוספות בשוק העבודה ובעולם האקדמי.

 

מה זה מדעי החברה והרוח


מדעי החברה והרוח הם שני תחומים שמתמקדים בחברה ובתרבות האנושית ובהתפתחותם לאורך השנים. מדעי החברה מקיפים תחומים כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה, ניהול ומנהל עסקים, כלכלה, מדעי המדינה, ועוד. בין הענפים הנכללים במדעי הרוח ניתן למנות פילוסופיה, היסטוריה, בלשנות, מדעי הקוגניציה, מחשבת ישראל, לימודי נשים ומגדר ועוד.


לימודים בתחומים אלה מקנים לסטודנטים ידע נרחב במגוון תחומים מתוך שאיפה לסייע להם להרחיב את האופקים ולפתח נקודת מבט ביקורתית ובין תחומית על החברה והתרבות. בעזרת הידע הנרכש הסטודנטים יכולים לבחון מגוון של סוגיות חברתיות ולדון בתהליכים בשוק העבודה, בקהילה ובאקדמיה.

 

תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכניות אלה רוכשים ידע מעמיק במגוון של ענפים ממדעי החברה וכן מתחומים שונים במדעי הרוח. המקצועות הנלמדים כוללים בדרך כלל ענפים כגון לימודי פסיכולוגיה, לימודי סוציולוגיה, לימודי קרימינולוגיה, לימודי מדעי המדינה, לימודי ארץ ישראל, לימודי ניהול משאבי אנוש, לימודי כלכלה ולימודי מנהל עסקים.


בכל אחד מן המקצועות הללו, הסטודנטים לומדים על עקרונות חשובים בשוק העבודה של היום. כמו כן, הם דנים בנקודות ההשקה בין המקצועות ובהשלכות על עולם של עובדים. בתכניות מסוימות, הסטודנטים מתוודעים לכלים ניהוליים ולערכי מנהיגות וסוקרים שיטות לקידום שינוי בעולם הארגוני והעסקי. מסלולים אחרים מאפשרים לבחון שינויים שהתחוללו לאורך השנים בחברה הישראלי ובמרחב הגלובלי. התכניות מקנות גם כישורי מחקר וניתוח ויכולת להתמודד עם טקסטים אקדמיים ממקורות שונים.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא בדרך כלל כשלוש שנים. במרבית המקרים, מדובר במסלולים גמישים במתכונתם, שחלקם מותאמים במיוחד לאנשים עובדים. הסטודנטים יכולים לרוב ללמוד במסלול לימודי ערב במדעי הרוח, שבו מתקיימים שיעורים מספר ערבים בשבוע ובימי שישי. חלק מו המוסדות גם מאפשרים לסטודנטים לתכנן ולקבוע את מערכת השעות ואת שעות הלימוד.


בדרך כלל, אלה הם מסלולי לימודים רב תחומיים המגוונים באופיים ובמסגרתם הסטודנטים יכולים לבחרו לשלב מספר תחומי לימודים מתוך מדעי החברה ומדעי הרוח. לעיתים ישנה אפשרות לשלב שניים או שלושה מקצועות באותו היקף קורסים ובמקרים אחרים נלמד מקצוע ראשי ומקצועות נוספים כחטיבות או מסלולים. אופי הלימודים נקבע בהמשך בהתאם לשילוב הקורסים שבוחרים הסטודנטים.


הלימודים משלבים לרוב קורסים עיוניים ממגוון של מקצועות בתחומי מדעי החברה והרוח יחד עם סמינריונים. לעיתים נכללים גם קורסים מעשיים באופיים ופרויקטים יישומיים שבהם ניתן לתרגל את הכלים הנלמדים. חלק מן המוסדות גם מציעים לסטודנטים לקחת חלק בפרקטיקום שבו מתנסים בפועל בתהליכי עבודה בארגונים ומוסדות, התנסות מעשית זו נפוצה בעיקר בתכניות עם התמחות משאבי אנוש או ניהול. ההתנסות המעשית יכולה לסייע לסטודנטים לרכוש כלים פרקטיים ליישום בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.


תנאי קבלה וקהל יעד


תנאי הקבלה משתנים בין המסלולים והמוסדות השונים, וכן בין תחומים: תנאי הקבלה למדעי הרוח השונים, לרוב אינם זהים לאלו עבור מקצועות מדעי החברה. בחלק מן התכניות הקבלה מתבססת על שקלול הציונים בבגרות ובפסיכומטרי. עם זאת ישנם מוסדות שבהם מקבלים מועמדים גם ללא פסיכומטרי או ללא תעודת בגרות. בדרך כלל מועמדים שמתקבלים ללא פסיכומטרי צריכים להציג ציון סיווג באנגלית כגון ציון בבחינת אמי"ר או אמיר"ם. יש לציין כי תנאי הקבלה ללימודים משתנים מעת לעת.


תכניות לימודי מדעי החברה והרוח יכולות להתאים למגוון של קהלי יעד. הן יכולות להתאים למי שמתלבטים בין כמה תחומי לימודים ומחפשים מסלולים רב תחומיים המאפשרים להיחשף למספר נושאי לימוד. כמו כן, הן יכולות לסייע למועמדים לתפקידי ניהול במגזר הציבורי או הפרטי שזקוקים לתואר ראשון במסלול מרוכז. נוסף על כך, מסלולים אלה מתאימים למי שרואים את עתידם במחקר אקדמי בתחומי מדעי החברה והרוח ומעוניינים להמשיך לתארים מתקדמים.

 


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים בהצלחה זכאים לתואר ראשון BA במדעי החברה והרוח המוענק על ידי מוסד הלימוד. בחלק מן המוסדות, בוגרי מסלולים מסוימים יכולים לקבל גם תעודות מקצועיות המסייעות לפתוח הזדמנויות בשוק העבודה.


מדעי החברה והרוח אפשרויות תעסוקה - מה עושים עם תואר במדעי החברה והרוח


האפיק התעסוקתי של הבוגרים הוא מגוון למדיי ותלוי במידה רבה בתחומי ההתמחות שבחרו לעצמם במהלך הלימודים. מסלולי לימוד ששמים דגש על תחום הכלכלה, למשל, מאפשרים השתלבות בתחום הפיננסי ומסלולים המתמקדים במדעי המדינה או בממשל מאפשרים לכוון לקריירה במוסדות ציבוריים או ברשויות מקומיות.


תחומים מבוקשים שאליהם פונים לעיתים קרובות בוגרי לימודי מדעי הרוח והחברה כוללים משאבי אנוש והשמה בעולם הארגוני. במקרים מסוימים יכולים הבוגרים לקבל גם תעודת מקצוע בענפים משיקים כגון ניהול משאבי אנוש, ביקורת פנים ועוד, מה שפותח בפניהם אפשרויות נוספות בשוק העבודה.


אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך לתואר שני בשלל תחומי דעת ודרכו לפתח את הכלים המקצועיים והמחקריים. מסלולים לתואר שני עם תזה, הידועים בשם מסלולים מחקריים, יכולים לפתוח דלת להמשך לתואר שלישי והשתלבות בתפקידי מחקר ובתפקידי מרצים באקדמיה.

 

מכללות לימודי מדעי החברה והרוח

 

הלימודים מתקיימים בגוון אזורים בפרישה ארצית. ניתן למצוא לימודי מדעי הרוח בצפון, שיכולים להתאים לתושבי חיפה והגליל. תושבי באר שבע והדרום יכולים למצוא מסלולים בדרום הארץ, וכמו כן פועלות תכניות במרכז ובאזור השרון.

 

בין המוסדות שבהם מתקיימים לימודי מדעי החברה והרוח נכללים:

 

  • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית) - באוניברסיטה הפתוחה ניתן ללמוד בתכנית לימודי מדעי החברה והרוח אשר בה משלבים בין קורסים מהתכנית למדעי החברה עם התכנית למדעי הרוח. הסטודנטים יכולים לשלב קורסים ממגוון של תחומי דעת. באוניברסיטה הפתוחה מתקיימות תכניות הלימודים במסגרת גמישה המאפשרת לסטודנטים לקבע את קצה ושעות הלימוד בהתאם לצורכיהם, הלימוד משלב למידה מקוונת בעזרת טכנולוגיות יחד עם הדרכות פרונטליות במרכזי הלימוד של האוניברסיטה, אשר פזורים בעשרות ערים בארץ.

 

 

  • המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא) - במכללה מציעים תכנית לימודי מדעי החברה והרוח שמתקיימת בכמה מסלולים בהם ביטחון והגנת העורף, ניהול ארגוני וחברתי או התמחות קרימינולוגיה ואכיפת החוק. אלה הן תכניות ייעודיות לאנשים עובדים. תכניות אלה מתקיימות בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה. במכללה זו מתקיימים גם לימודים במקצועות החינוך במגוון של התמחויות ומסלולים וכן תכניות להסבת אקדמאים להוראה.

 

 

  • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע) - באוניברסיטת בן גוריון בנגב ניתן ללמוד לתואר במדעי הרוח והחברה, ובו ניתן ללמוד תחומים מגוונים כגון כלכלה, גיאוגרפיה, מדעים קוגניטיביים, היסטוריה ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי החברה הרוח?

רוצה לדעת יותר על מדעי החברה הרוח?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מדעי החברה הרוח