רוצה פרטים על עבודה סוציאלית בהתמחות נוער?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי עבודה סוציאלית בהתמחות נוער

רוצה לדעת על עבודה סוציאלית בהתמחות נוער? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עבודה סוציאלית עם התמחות נוער וילדים

 

מוסדות הרווחה פועלים היום לקידום ולסיוע לצעירים וצעירות במצבי מצוקה וסיכון. נערים ונערות אלה מגיעים משלל אוכלוסיות ושכבות בחברה ונחשפים למצבי אלימות, הזנחה ופגיעה קשים מסוגים שונים. השאיפה היא להעניק להם את המענה המתאים במטרה לשלב אותם בחזרה בחיק החברה ולעזור להם לפתח את עצמם ולממש את היכולות והכישורים האישיים שלהם.


כיום עובדים סוציאליים פועלים במגוון של מסגרות להתערבות עם נוער וילדים. ממוסדות חינוך לא פורמליים ועד למקלטים ובתים פתוחים המיועדים למקרים קשים יותר, קיימות שלל מסגרות למתן מענה לאותם צעירים. כדי לספר את המענה היעיל והרגיש שלו נחוצים הצעירים, יש צורך הידע ייעודי ובהיכרות עם הצורכים הייחודיים של הנערים והנערות במעגלי חייהם השונים.


לימודי עבודה סוציאלית בהתמחות נוער יכולים לסייע למעוניינים להשתלב בשירותי הרווחה במגרות ייעודיות לצעירים לקבל את הידע והכלים הנדרשים לשם כך. מדובר בדרך כלל במסלול התמחות במסגרת לימודי עבודה סוציאלית שבו מעמיקים בתהליכי עבודה במסגרות לבני נוער ומפתחים מיומנויות חשובות לעבודה מול צעירים במצבי סיכון. תכניות אלה נוסדו מתוך שאיפה לפתח ולשכלל את הפרקטיקה הנהוגה כיום בתחום ההתערבות עם בני נוער כדי להציע מענה מתקדם ואיכותי יותר לאותן אוכלוסיות. בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון מסגרות רווחה וכן לסייע בקידום מדיניות ודפוסי פעילות חדשניים לקידום אוכלוסיות צעירות ולהבטחת רווחתן.


תכנית הלימודים


סטודנטים במסלול זה מקבלים מגוון של כלים תיאורטיים ופרקטיים לעבודה עם בני נוער וצעירים. הם דנים בשלל היבטים התפתחותיים, חברתיים ורגשיים שייחודיים למתבגרים ונחשפים גם לשיטות התערבות ייעודיות לאוכלוסיות צעירות. הם מכירים גם את מערכי השירותים הקיימים כיום בתחום הרווחה לנוער ובוחנים שלל מרחבים לא פורמליים שבהן שואפים לספק מענה לבני ובנות נוער בסיכון ובמצוקה. במסגרת התכנית נידונים נושאים מגוונים כגון בעיות במעגל המשפחתי, קשיים רגשיים ונפשיים, סוגיות במגדר ומיניות, מצבי פגיעה מינית ומצבי סיכון נוספים.


לימודי העבודה הסוציאלית כוללים גם עיסוק בעוד מגוון סוגיות חברתיות. הסטודנטים לומדים על שיטות התערבות לסיוע לאוכלוסיות נוספות כגון ילדים, מבוגרים, קשישים, נשים ועוד. ידע זה יכול לשמש אותם בעבודה בתחום הרווחה ובהתמודדות עם קשיים ומצוקות שונות, שחלקם נוגעים גם למעגלי חיים שונים של בני ובנות הנוער, כגון סיוע לבני משפחותיהם שמתמודדים עם עוני ומחסור, אלימות או התמכרויות.


מתכונת הלימוד


לימודי עבודה סוציאלית נמשכים לרוב כשלוש שנים והם מתקיימים במתכונת מלאה שבה לומדים בחמישה ימים מלאים בשבוע. תחום הנוער והילדים מתקיים בדרך כלל כהתמחות במסגרת לימודים אלה, שכוללת קורסים וסדנאות ייעודיות. במסלול משולבות בדרך כלל סדנאות מעשיות בתחום ההתערבות עם ילדים ונוער וכן פרויקטים יישומיים בקהילה. את ההתמחות מתחילים כבר משנת הלימודים הראשונה.


תכנית זו משלבת בין לימודים עיוניים לבין הכשרה מעשית בשדה. הסטודנטים מתנסים בעבודה עם אוכלוסיות צעירים ובפעילות בארגונים ועמותות בתחום הרווחה במסגרת של כיום שבועי אחד. במהלך ההכשרה בשדה הסטודנטים יכולים להכיר הלכה למעשה את הכלים הנלמדים ולהתנסות בטכניקות הערכה, התערבות ומחקר.

 

הסבה לעבודה סוציאלית


מסלולי הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית מיועדים בדרך כלל לבעלי תארים בתחומים משיקים כגון פסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות או חינוך שברצונם לקבל את ההכשרה הנדרשת לשמש עובדים סוציאליים ולהיות זכאים לתואר ראשון בתחום. הלימודים מתמקדים בתיאוריות בעבודה הסוציאלית ובהיכרות עם שלל תהליכי התערבות לקבוצות ופרטים. מסלולים אלה נפרשים לרוב על פני כשנתיים וכוללים מספר ימי לימוד בשבוע ונוסף על כך מספר ימי התנסות מעשית.


תנאי קבלה עבודה סוציאלית ונוער


תנאי הקבלה לעבודה סוציאלית בהתמחות זו משתנים, בדרך כלל מתקבלים מועמדים מעל גיל 20 שעומדים ברף הציונים הנדרש בפסיכומטרי ובבגרויות. ציון ההתאמה המשוקלל שנחוץ לקבלה ברוב המקרים נע סביב 600 ומעלה. המועמדים צריכים להציג המלצות המעידות על פעילות חברתית ורקע קהילתי וכן למלא מכתב הצהרות כוונות. וועדות קבלה בוחנות את רקע המועמדים ואת מידת התאמתם למסלול. יש להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.

 


תעודה ואפשרויות תעסוקה


סטודנטים המשלימים את הלימודים בהצלחה זכאים לתואר ראשון BSW בעבודה סוציאלית. באפשרות הבוגרים להירשם בפנקס העובדים הסוציאליים של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


אחרי סיום הלימודים באפשרותם להשתלב בשלל מסגרות רווחה וסיוע. בין המסגרות שבהן יכולים הבוגרים להשתלב נכללים מוסדות שיקום לנוער והדרכה לנוער בסיכון, מעונות ופנימיות לנוער, שירות המבחן, מחלקות ומרפאות לבריאות הנפש, בתי ספר, בתים פתוחים לצעירים ועוד. כמו כן, באפשרותם להשתלב במחלקות לשירותים חברתיים שבהן הם יכולים לפעול לקידום מדיניות רווחה מתקדמת בכל הנוגע להתערבות עם ילדים ונוער.


בוגרים שמעוניינים להמשיך לפתח את הקריירה ולהעמיק את הידע שברשותם יכולים להמשיך לתואר שני בעבודה סוציאלית. התואר השני מתקיים בהתמחויות שונות, בהן ניתן למצוא בחלק מן המוסדות תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות ילדים ונוער, תואר שני

בעבודה סוציאלית בהתמחות משפחה ומסלולים נוספים.


עבודה סוציאלית שכר


עובדים סוציאליים מתחילים משתכרים לרוב בין 4,000 - 10,000 שקלים לחודש. אחרי ניסיון של מספר שנים הם יכולים להעלות את רמות השכר. רמות השכר נוטות להיות גבוהות יותר לעובדים סוציאליים שפועלים בשוק הפרטי ולא במגזר הציבורי. יש לציין כי מרבית המשרות בעבודה סוציאלית לבוגרי לימודים ללא ניסיון הן חלקיות וכך השכר בא לידי ביטוי בהתאם. בשנים האחרונות חלו תמורות מסוימות בשכר העובדים הסוציאליים וניתן לראות אלה ברמות השכר שלהם, עם זאת שכר עובדים אלה נחשב נמוך יחסית לשכר במקצועות טיפוליים אחרים.


מכללות עבודה סוציאלית נוער


אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (באר שבע) - אוניברסיטת בן-גוריון מציעה אשכול התמחות עבודה סוציאלית עם נוער וצעירים במסגרת לימודי העבודה הסוציאלית לתואר הראשון, באשכול זה מתמקדים בסיוע לאוכלוסיות צעירות ובשיטות התערבות ייעודיות למתבגרים. המחלקה לעבודה סוציאלית מציעה גם אשכול נוסף, בתחום הסיוע לאנשים החיים בעוני. כמו כן, פועלות בה תכניות שונות לתואר שני בעבודה סוציאלית, השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית ומסלול דוקטורט בעבודה סוציאלית. במחלקה שואפים להכשיר עובדים סוציאליים איכותיים להשתלבות בשלל מסגרות רווחה באזור הנגב וברחבי הארץ. תכניות נוספות בתחומי מדעי החברה המתקיימות באוניברסיטה כוללות לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה וחינוך. באוניברסיטה נלמדים גם שלל מסלולים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים במקצועות נוספים.


אתם ודאי רוצים לדעת היכן עוד מתקיימים הלימודים בתכנית זו, מה עלותם ומתי נערכים ימים פתוחים בקרוב. נציגי השירות האישי שלנו כאן עם תשובות לכל שאלה. אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות האישי שלנו חינם ולחסוך כסף וזמן יקר.


לימודי עבודה סוציאלית ונוער בדרום


נכון להיום מוסד הלימודים היחידה באזור הדרום אשר מציע לימודי עבודה סוציאלית בהתמחות נוער היא אוניברסיטת בן גוריון, הממוקמת בבאר שבע. במוסד זה שמים דגש על פיתוח רגישות ויכולות סיוע לאוכלוסיות צעירות מתוך שאיפה לשפר את השירותים שמוענקים לתושבי הנגב שכיום קיים בו מחסור במענה בתחום הרווחה. יש לציין כי באזור דרום הארץ פועלים מוסדות לימוד נוספים המציעים לימודי עבודה סוציאלית בדרום בהתמחויות נוספות, כגון התמחות קהילה, התמחות משפחה, התמחות טיפול בטראומה או התמחות טיפול פרטני.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על עבודה סוציאלית בהתמחות נוער?

רוצה לדעת יותר על עבודה סוציאלית בהתמחות נוער?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד עבודה סוציאלית בהתמחות נוער
שאלות הגולשים בנושא
לימודי עבודה סוציאלית בדגש על נוער