מכינה לתרפיה באמנות במכללה האקדמית בית ברל

מכינה לתרפיה באמנות במכללה האקדמית בית ברל

מכינה לתרפיה באמנות - המכללה האקדמית בית ברל


בדרך להכשרה כמטפלים באמנות


במכללה האקדמית בית ברל ניתן ללמוד במכינה לתרפיה באמנות. זהו מסלול מכינה שמתאים למועמדים לתואר שני בתרפיה באמנות וטיפול באמנות חזותית והוא מאפשר למשתתפים לרכוש כלים אמנותיים ולשפר את סיכויי קבלתם ללימודים. במכינה לומדים קורסים מענפי אמנות מכוונים שניתן להתאים לצורכים האישיים של המועמדים. דרך הקורסים גם ניתן לפתח שפה יצירתית אישית וייחודית שיכולה לשרת את הסטודנטים בהמשך דרכם כמטפלים באמנות.


תכנית הלימודים


במהלך המכינה לתרפיה באמנות הסטודנטים מקבלים כלים מקצועיים בענפי הציור והרישום וכן בפיסול. הם לומדים על סוגיות תיאורטיות בענפי האמנות הללו ובמקביל מפתחים כישורי יצירה מעשיים ומקבלים הזדמנות להרחיב את הסגנון האישי ולפתח אותו.


בתחילת המכינה לומדים על מגוון כלים בתחום הפיסול, המשתתפים מתוודעים לשפת הפיסול ורוכשים מיומנויות עבודה פרקטיות בחומרים שונים. הם לומדים על עבודה עם חומר וחלל ובוחנים מושגים בצבע, בקומפוזיציה ובקנה מידה בעבודה במרחב. כמו כן, הם מתוודעים לעבודותיהם של פסלים מוכרים לאורך הדורות.


בהמשך, הם מתמקדים בתחום הציור והרישום ולומדים על תהליכי רישום מהתבוננות, ציור מצילום וציור מהתבוננות. הם בוחנים את השיקולים השונים ברישום טבע דומם וברישום דיוקנאות ולומדים מושגים בתורת הצבע ובעבודה עם חומרי גלם שונים תוך היכרות עם יצירות מכוננות של ציירים מוכרים.


מתכונת הלימוד


מכינה זו מתקיימת במתכונת מרוכזת ונפרשת על פני כ - 10 ימי לימוד. השיעורים מתקיימים משעות הבוקר ועד אחר הצהריים וכן בימי שישי. המכינה כוללת מגוון של סדנאות מעשיות בתחומי האמנות השונים, שמאפשרות לסטודנטים לצבור כ - 100 שעות אמנות שנדרשות בלימודים בתחום התרפיה באמנויות. כמוכן, המכינה כוללת שיעורים עיוניים שחושפים את הסטודנטים לתיאוריות יצירה ולתולדות סגנונות אמנותיים. במהלך המכינה המשתתפים מקבלים סיוע והדרכה מן הסגל כדי לסייע להם לפתח שפה יצירתית ולגבש תיק עבודות.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים שנלמדים במהלך המכינה נכללים -

 

  • קומפוזיציה ומרחב
  • פיתוח שפה יצירתית
  • היסטוריה של האמנות
  • רישום מתוך התבוננות
  • ציוד מצילום ומהמציאות   
  • שפת הפיסול
  • רישום טבע דומם
  • קנה מידה בפיסול
  • תיאוריית הצבעים   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בית ברל, הממוקמת בכפר סבא, מציעה שלל תכניות לימודים אקדמיות בתחומי החינוך והטיפול. בין התכניות הללו ניתן ללמוד במסלול תואר שני בטיפול באמנויות בהתמחות אמנות חזותית, זוהי תכנית שנפרשת על פני כשלוש שנים מהם שנה אחת לביצוע פרקטיקום בשטח. במהלך התכנית לומדים כיצד לסייע למטופלים להתמודד עם קשיים שונים בעזרת תהליך היצירה.


נוסף על תכנית זו, מתקיימים במכללה עוד שלל מסלולי לימוד לתעודה או לתואר. ביניהם אפשר למנות תואר שני בלקויות למידה, תואר שני בניהול מערכות חינוך, תואר שני בקידום נוער בסיכון, קורס טיפול באמנות, לימודי הוראת אמנות לתעודת הוראה ועוד שלל תכניות. מורים יכולים להרחיב את תחומי הלימוד שלהם דרך מסלולי הרחבת הסמכה למורים. כמו כן מציעה המכללה תכניות הסבת אקדמאים להוראה, דרכן ניתן לקבל את הכלים להשתלבות בעולם החינוך.


תנאי קבלה וקהל יעד


המכינה מתאימה למועמדים לתואר שני בתרפיה באמנות במסלול טיפול באמנות חזותית, שאינם עומדים בתנאי הקבלה שנדרשים למסלול. היא מאפשרת לצבור 100 משעות האמנות הנדרשות במסגרת תנאי הקבלה.


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל דרישות המכינה מקבלים תעודת סיום מטעם המכללה האקדמית בית ברל. מכינה זו מקנה 100 שעות אמנות, שנדרשות במסגרת תנאי קבלה לתואר שני בטיפול באמנויות. יש לציין כי כדי להתקבל לתכנית, על המועמדים לעמוד בכל יתר תנאי הקבלה כפי שמגדירה המכללה.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל