רוצה פרטים על קורס ביטוח תאונות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ביטוח תאונות - קורס הכנה למבחן ביטוח תאונות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ביטוח תאונות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ביטוח תאונות - להכנה למבחן תאונות לסוכן ביטוח אלמנטרי


כדי לקבל הסמכה לעיסוק בתחום הביטוח בישראל יש צורך לעבור מבחנים ממשלתיים רשמיים שעורך משרד האוצר, וזאת כחלק מהסדרה שנערכת לתחום הביטוח בעשור האחרון. אחת הבחינות הללו היא הבחינה בביטוח תאונות, היא מתקיימת כאחד השלבים הנדרשים להכשרה כסוכני ביטוח אלמנטריים. מבחן ביטוח התאונות נחשב לאחד ממבחני הגמר לסוכני הביטוח האלמנטריים והוא מקיף את שלל ההיבטים החוקיים והתפעוליים שנדרשים מן הסוכנים בעבודתם מול לקוחות במקרי פגיעה בגוף.


קורס ביטוח תאונות הוא מסלול ייעודי להכנה למבחן בתחום התאונות. בחלק מן המוסדות ניתן למצוא קורס זה במסגרת מסלול מובנה בביטוח אלמנטרי, אך ישנן גם מכללות שמאפשרות ללמוד בקורס זה גם באופן נפרד. הקורסים מציעים הכה נרחבת לבחינה והם חושפים לשלל כלים עדכניים בתחום ביטוח התאונות, לפי הדרישה בשוק.


יש לציין כי כדי לקבל הסמכה רשמית כסוכני ביטוח, יש לעמוד במספר תנאים נוספים מעבר להצלחה בבחינות. לפי דרישות המפקח על הביטוח, יש צורך להשלים גם התמחות מעשית שנפרשת על פני כשישה חודשים, שנערכת בסוכנות ביטוח. לאחר עמידה בכל החובות הלימודיים והמקצועיים, הבוגרים יכולים לפנות לקריירה מאתגרת, דינמית ומבוקשת בתחום הביטוח האלמנטרי.


ביטוח תאונות אישיות


ביטוח תאונות אישיות ידוע גם בשם ביטוח חיים, והוא מתייחס לכיסוי במקרים של פגיעה פיזית בתאונות או במקרה מוות בעבודה, בבית או מחוץ לו. ביטוח זה מקנה למבוטחים סכום כספי שנקבע מראש לפי המקרים שמגדירה הפוליסה. חברות הביטוח השונות מציעות ללקוחותיהם מסלולי ביטוח לפי צורכיהם, בחלק מן החברות ניתן להתאים את התכנית לכיסוי של נכות תעסוקתית, פציעות מספורט אתגרי או פציעות במקום העבודה. סוכני הביטוח שעוסקים בענף זה נקראים סוכני ביטוח כלליים, או סוכני ביטוח אלמנטריים.


מבחן ביטוח תאונות


הבחינה הממשלתית בביטוח תאונות מתקיימת מטעם משרד האוצר והיא נערכת בשני מועדים מדי שנה, לרוב בחודשים יולי ודצמבר. היא כוללת כ - 50 שאלות. כדי לעבור את הבחינה בהצלחה, יש צורך בציון מעל 60.


בין הנושאים שנבדקים במבחן נכללים חקיקה בביטוח תאונות ודיני ביטוח, ביטוח חבויות, ביטוח מחלות, ביטוח תאונות אישיות וסוגים שונים של ביטוח רכב. מטרתו העיקרית של המבחן היא לבדוק את השליטה של המועמדים לתפקידי סוכני ביטוח בחקיקה ובנהלים המקצועיים, לפני הסמכתם לתפקיד.


שחזור מבחן תאונות


רוב מוסדות הלימוד מסייעים לתלמידיהם בשחזור מבחן תאונות, דרך פתרון של מבחנים משנים קודמות. פתרון בחינות אלה יכול לסייע למשתתפים להכיר את מבנה המבחן ואת סוגי השאלות שמופיעות בו וכך להתמודד עם שאלות מורכבות. במרבית הקורסים מתקיימות סימולציות מבחן לקראת סיום המסלול. כמו כן, ישנם מוסדות שמאפשרים לתלמידים לפתור מבחנים נוספים גם מחוץ לשעות הקורס ככלי לתרגול נוסף.


לימודי ביטוח אלמנטרי - התמחות בביטוח אלמנטרי


ההכשרה בביטוח תאונות היא כאמור חלק ממסלול נרחב יותר להכשרתם של סוכני ביטוח אלמנטריים. קורס ביטוח אלמנטרי מכשיר את בוגריו להשתלב בסוכנויות וחברות כסוכנים, או לפתוח קריירה עצמאית כסוכני ביטוח. הוא מתאים הן לסוכנים מנוסים שמעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה, והן למתחילים בענף הביטוח שמעוניינים במקצוע מבוקש. הקורסים מתמקדים בתהליכי הטיפול הפוליסות לביטוח רכוש ותאונות, כגון ביטוח דירה, ביטוח עסקים, ביטוח רכב, ביטוח לנסיעות לחו"ל וביטוח במקרי תאונה אישית. לרוב הקורסים נפרשים על פני כשנה וחצי עד שנתיים, לעיתים ניתן לקצר את משך ההכשרה לפי לימודים קודמים במקצועות פיננסיים.


סוכן ביטוח אלמנטרי שכר


שכרם של סוכני ביטוח אלמנטריים משתנה בהתאם להיקף התפקיד ולמקום העבודה, שכירים מתחילים בתחום מקבלים לרוב שכר שבין 6,000 - 7,000 שקלים בחודש. סוכני ביטוח ותיקים יותר, שברשותם מספר שנות ניסיון יכולים לקבל שכר בין 14,000 - 15,000 שקלים בחודש. רפרנטים בתחום הביטוח יכולים להשתכר בין 7,000 - 9,000 שקלים בממוצע לחודש.


חשוב לציין כי שכר סוכני ביטוח תלוי במידה רבה בכמות הלקוחות, ועבור סוכנים שכירים גם עמידה ביעדים שונים. בדרך כלל הם גם מקבלים בונוסים לשכר והטבות נוספות.


קורס סוכן ביטוח מחיר


מחירו של קורס להכשרת סוכני ביטוח משתנה בין מוסדות הלימוד, המחיר תלוי במאפיינים כגון אורך הקורס, מיקומו וכמות החומרים והתרגול שבו. ברוב המקרים, עלות קורסים אלה נעה בין 4,000 - 10,000 שקלים ואף למעלה מכך. בחלק מן המוסדות נלמד קורס ביטוח תאונות במסגרת מסלול בתחום הביטוח האלמנטרי, ואז מחירו הוא לרוב גבוה יותר.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מכירים לעומק את תחום ביטוח הבריאות ולומדים על תהליך הגשת התביעה והתאמת סוג הפוליסה לצורכי הלקוח. נוסף על כך, הם מתוודעים לחקיקה ולדינים בעולם הביטוח וכן לסוגי המחלות והמצבים הבריאותיים שאליהם מתייחס תחום ביטוח התאונות. כמו כן, הם דנים בהשקה שבין ביטוח התאונות לענפי ביטוח נוספים, כגון ביטוח רכב וביטוח לתאונות עבודה.

 

תנאי קבלה - לימודי סוכן ביטוח תנאי קבלה


לקורס ביטוח תאונות יכולים להתקבל מועמדים שנמצאים בעיצומו של תהליך ההכשרה כסוכני ביטוח אלמנטרי, לאחר מעבר של מבחנים במקצועות היסוד. במסגרת תנאי הקבלה, עליהם לעבור את מבחני הגמר בסיום קורס כלכלה, קורס מימון, קורס יסודות הביטוח וקורס חשבונאות, בהיקף של 100 שעות לימוד אקדמיות. במקרים מסוימים יכולים אקדמאים לקבל פטורים ממבחני היסוד, בהם בוגרי לימודי כלכלה, לימודי חשבונאות או לימודי מנהל עסקים.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


לאחר תום הקורס, הבוגרים יכולים לגשת למבחן בביטוח תאונות שנערך על ידי משרד האוצר. חשוב לציין כי ההגשה וההרשמה למבחן צריכים להתבצע ברוב המקרים באופן עצמאי, על ידי התלמידים.


אחרי מעבר מוצלח של המבחן בתאונות, יש צורך לגשת גם למבחן נוסף בתחום ביטוח הרכוש. עם השלמת בחינה זו בהצלחה ועמידה בכל יתר החובות שמציב משרד האוצר, יכולים הבוגרים לקבל את רישיון סוכן הביטוח האלמנטרי ולהשתלב בעבודה בתחום.


סוכני ביטוח אלמנטריים יכולים להשתלב בעבודה בסוכנות ביטוח, בקופות גמל, בבתי השקעות ובמסגרות פיננסיות נוספות. הם יכולים גם להרחיב את הסמכתם דרך לימוד בקורסים נוספים בתחום הביטוח, דרכם ניתן לקבל זכאות להסמכות מקצועיות מוכרות נוספות. גם לימוד בקורסים בענפי הפיננסים או קורסי ניהול יכולים לתרום רבות לפיתוח הקריירה של סוכני ביטוח.


מכללות קורס ביטוח תאונות

 

 

  • מכללת אורין שפלטר (חיפה ותל אביב): קורס ביטוח תאונות של מכללת אורין שפלטר מתקיים כקורס ערב וכולל בין 65 - 75 שעות לימוד. במוסד הלימוד מתקיימות עוד שלל הכשרות בתחום הביטוח, בהן קורסים נוספים שנדרשים למעוניינים ברישיון ביטוח אלמנטרי, כגון קורס ביטוח רכוש. כמו כן, נערכים קורס ביטוח ימי ואווירי, קורס יסודות הביטוח, קורס ביטוח פנסיוני, קורס מקצועית א', קורס מקצועית ב' ומסלולים רבים נוספים.

 

  • מכללת עדיף (תל אביב): עדיף היא מכללה למקצועות הביטוח והשמאות. היא עורכת קורס הכנה למבחן תאונות שהיקפו 66 שעות לימוד, המחולק ל - 11 מפגשים שבועיים. בין הקורסים הנוספים שמתקיימים במכללה אפשר למנות קורס ביטוח אלמנטרי, קורס ביטוח פנסיוני, קורס שמאות, קורס חיתום רפואי, קורס שמאות חקלאית, קורס יסודות הביטוח ועוד שלל מסלולים להכנה למבדקי הרישוי לסוכני ביטוח.

 

  • המכללה לפיננסים וביטוח (תל אביב, ירושלים, חיפה): הקורס כולל כ - 70 שעות לימוד והוא מתקיים בשעות הערב. חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון במסלול זה. עוד מתקיימים במכללה קורס ביטוח פנסיוני, קורס ביטוח אלמנטרי, קורס סטטיסטיקה ומימון, קורס כלכלה, קורס חשבונאות ותכניות נוספות. במכללה אפשר למצוא גם קורסים ייעודיים לסוכני ביטוח המעוניינים בהרחבת סל הכלים המקצועי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ביטוח תאונות?

רוצה לדעת יותר על קורס ביטוח תאונות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס ביטוח תאונות