רוצה פרטים על קורס ביטוח רכוש?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ביטוח רכוש - הכנה למבחן גמר רכוש

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ביטוח רכוש? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ביטוח רכוש - הכנה למבחן הממשלתי בביטוח רכוש


בין מקצועות הביטוח, ביטוח הרכוש הוא אחד הענפים המבוקשים הן במגזר הפרטי והן במגזר התעשייתי והעסקי. לקוחות משלל סוגים מעוניינים לבטח את הרכוש שלהם מפני נזקים, בין אם מדובר בתכולת הדירה או במכשור וציוד יקר ערך במפעל. החשיבות הרבה של ביטוח פרטי הרכוש הופכת את סוכני הביטוח הללו לנדרשים במיוחד בשוק הביטוח ושירותיהם נחוצים במגוון עסקים וחברות, מה שבא לידי ביטוח גם ברמות שכר גבוהות למדיי.


כדי לקבל הסמכה רשמית בתחום ביטוח הרכוש, יש צורך ברישיון סוכני ביטוח אלמנטריים שידוע גם בשם ביטוח כללי. רישיון זה מוענק על ידי משרד האוצר ורשות ניירות הערך וכדי לקבלו יש לעבור בין היתר מספר בחינות ממשלתיות, אחת מהן היא הבחינה בביטוח רכוש. קורס ביטוח רכוש מספק הכנה לקראת מבחן זה ומתמקד בכלים שנדרשים מסוכני הביטוח בדרך לקבלת הרישיון.


קורסים בביטוח רכוש מתקיימים בדרך כלל במסגרת מסלול לימוד בביטוח אלמנטרי, אך במכללות רבות ניתן ללמוד אותן באופן נפרד וכך לקבל הכנה ממוקדת לבחינה בביטוח רכוש. במרבית הקורסים מתקיימות סימולציות בחינה ונערכים תרגולים ממוקדים שמטרתם לחשוף את המשתתפים לשלל סוגי השאלות שעשויות להופיע בבחינה, מה שיכול לסייע להם להעלות את סיכויי ההצלחה.

 

למי מיועדים הלימודים


קורס ביטוח רכוש מיועד למי שנמצאים בעיצומו של תהליך הכשרתם כסוכני ביטוח אלמנטריים. זהו קורס הכנה שמתאים למעוניינים בקבלת סיוע והדרכה לקראת ההגשה למבחן הממשלתי של משרד האוצר. קורס זה מיועד לרוב למי שצלחו כבר את בחינות היסוד בביטוח ונמצאים עתה בפני בחינות הגמר המתקדמות. בדרך כלל, אין צורך בניסיון מעשי או רקע מקצועי בתחום הביטוח.


תכנית הלימודים


קורס ביטוח רכוש מתבסס על הנחיות משרד האוצר ומותאם למבנה מבחן ההסמכה הממשלתי לסוכני ביטוח. הקורס מתמקד בהכנה לקראת בחינת ההסמכה ובמהלכו נלמדים שלל עקרונות חשובים בביטוח אלמנטרי, בדגש על הבחינה ברכוש.


משתתפי התכנית מכירים את סוגי פוליסות ביטוח הרכוש ומתוודעים לסוגי נזקים שעמם מתמודדים סוכני הביטוח. הם גם נחשפים לנהלים ולחקיקה עדכנית בעולם הביטוח. בהמשך הם לומדים בהרחבה על תהליכי עבודה יעילים מול לקוחות פרטיים ועסקיים ועל אופן ההתאמה המיטבי של הפוליסה לצורכי הלקוח.

 


נושאי לימוד

 

 • פוליסות לביטוח דירה
 • נזק תוצאתי
 • ביטוחי רכוש מיוחדים
 • קלקול סחורות
 • ביטוח הנדסי לציוד מכני
 • עקרונות ביטוח אש
 • תהליכי העברת סחורות
 • קביעת סכום ביטוח
 • רעידות אדמה ונזקי טבע
 • סוגי סיכונים בביטוח   
 • פסיקה וחקיקה בתחום הביטוח   
 • ועוד

 

לימודי ביטוח אלמנטרי


קורס ביטוח אלמנטרי הוא המסלול המקיף בתחום הביטוח הכללי שבמסגרתו נלמד קורס ביטוח הרכוש. זהו קורס מעמיק שבו נלמדים בהרחבה מושגים בביטוח דירה, ביטוח רכב וביטוח לנזקים מסוגים שונים בתעשייה ובשוק הפרטי. הקורסים הללו נמשכים לרוב בין שנה וחצי לשנתיים וברוב מוסדות הלימוד המשתתפים יכולים להתאים את המשך וקצב הלימוד לצורכיהם ולרקע הקודם שברשותם בעולם הביטוח והפיננסים. הקורס גם מספק הכנה לקראת מבחני משרד האוצר להכשרת סוכני הביטוח.


קורס ביטוח תאונות


לצד מבחן ההכשרה בביטוח רכוש, המעוניינים ברישיון ביטוח אלמנטרי נדרשים לגשת למבחן גמר נוסף בביטוח תאונות. קורס ביטוח תאונות הוא מסלול הכנה ממוקד שמתרכז בחומר הנדרש בבחינה זו. הוא מקיף סוגיות כגון תאונות רכב, תאונות אישיות ומחלות ותאונות מקצועיות במקום העבודה ומפרט את שלל הפוליסות המתאימות. בדומה לקורס ביטוח רכוש, אלה הם לרוב קורסים קצרים יחסית במתכונתם שאורכם כמה חודשים ובמהלכם מתנסים בפתרון סימולציות ובחינות משנים קודמות.


קורס סוכן ביטוח מחיר


עלות קורס ביטוח משתנה ממסלול למסלול, בהתאם לאורך ההכשרה ולשיקולים נוספים של מוסד הלימוד. מחיר הקורסים נע בין כמה אלפי שקלים ל - 10,000 שקלים ואף מעבר לכך. במסלולי הכשרה נרחבים יותר, שכוללים הכנה למספר בחינות לסוכני ביטוח, עלות הלימודים גבוה יותר.


שחזור מבחן גמר רכוש


ברוב הקורסים המשתתפים מתנסים בפתרון מבחני עבר בביטוח רכוש, תרגולים אלה כוללים שאלות שהופיעו במבחן ההסמכה בשנים קודמות. מרבית מוסדות הלימוד מציעים לתלמידיהם שחזורי מבחנים בתוספת תשובות והסברים לשאלות מורכבות. המכללות עורכות גם סימולציות שמדמות את תנאי האמת במבחן, מתוך הנחה שתרגול רב ומסודר יכול לסייע לתלמידים להגיע מוכנים יותר ליום הבחינה.


תנאי קבלה


לקורס ביטוח רכוש מתקבלים מועמדים שעומדים בפני המבחנים הרשמיים לסוכני ביטוח אלמנטריים. לפי דרישות המפקח על הביטוח ומשרד האוצר, כדי לגשת למבחן בביטוח רכוש המועמדים צריכים לעבור קודם כל מספר בחינות במקצועות יסוד, אלה כוללות מבחן בכלכלה, מבחן ביסודות הביטוח, מבחן בחשבונאות ובחינה בסטטיסטיקה ומימון. ניתן ללמוד לקראת בחינות אלה במסגרת קורסים ייעודיים במוסדות מוכרים. יש לציין כי נבחנים שברשותם תואר אקדמי במקצועות פיננסיים כגון לימודי מנהל עסקים, לימודי חשבונאות ולימודי כלכלה יכולים לקבל פטור מכמה ממבחני היסוד.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


בסים הקורס לרוב מקבלים תעודת גמר ממוסד הלימוד. עם זאת, כדי לקבל הסמכה רשמית בתחום הביטוח יש צורך לעבור גם מבחנים חיצוניים. המבחן בביטוח רכוש מתקיים במתכונת אמריקאית ובו כחמישים שאלות, כדי לעבור אותו בהצלחה נדרש ציון של לפחות 60.


לצורך קבלת הרישיון בביטוח אלמנטרי הבוגרים נדרשים לעבור מבחנים נוספים, בהם מבחני בסיסי במקצועות כלכלה, סטטיסטיקה, חשבונאות ויסודות הביטוח. יש צרך לעבור גם מבחן גמר נוסף - בתחום ביטוח התאונות. יש לציין כי כדי לגשת למבחני הגמר ברכוש ותאונות יש חובה לעבור קודם כל את בחינות היסוד. כמו כן, הם נדרשים להשלים תקופת התמחות של כחצי שנה.


בדרך כלל, עובדים בתחום ביטוח הרכוש והביטוח הכללי משתלבים במסגרת סוכנויות ומשרדי ביטוח וכן בגופים פיננסיים, כמו למשל בבנקים ובתי השקעות. ישנם תפקידים ששמים דגש על עבודת שטח בעוד תפקידים אחרים מתרכזים בעיקר בעבודת מכירות משרדית. עובדי ביטוח שמעוניינים להמשיך לפתח את הקריירה יכולים לפנות גם להכשרות מקצועיות נוספות בתחום הביטוח, או ללמוד קורסים בענפי הניהול הפיננסי והעסקים וכך להרחיב את הידע שברשותם.


מכללות קורס ביטוח רכוש

 

 

 • מכללת אורין שפלטר (תל אביב וחיפה): בין מגוון הקורסים בתחום הביטוח והפיננסים שנלמדים במכללת אורין שפלטר מתקיים קורס ביטוח רכוש, שהיקפו 65 שעות לימוד. המכללה מציעה ללמוד קורס זה גם במתכונת מקוונת. בין הקורסים הנוספים שניתן ללמוד במכללה אפשר למנות קורס ביטוח תאונות, קורס ביטוח ימי, קורס יסודות הביטוח, קורס חיתום ביטוח רפואי, קורס תכנון פרישה ועוד שלל הכשרות. הקורסים במכללה זו משלבים סימולציות ותרגולים מעשיים שמאפשרים להיחשף לשאלות במבחני ההסמכה ולתהליכי עבודה של סוכני ביטוח.

 

 • מכללת עדיף (תל אביב): מכללת עדיף מתמקד במקצועות הביטוח והשמאות והיא מציעה קורס ביטוח רכוש שהיקפו 60 שעות אקדמיות. בקורס עשרה מפגשים שנערכים בשעות הערב. הוא מיועד למעוניינים ברישיון הסוכן האלמנטרי ומחפשים מסגרת להכנה לבחינה. במכללה נלמדים שלל קורסים נוספים בתחום הביטוח, כגון קורס שמאות, קורס ביטוח פנסיוני, קורס חיתום ביטוח, קורס שמאות חקלאית, קורס שמאות אמנות וקורס בודקי שכר. כמו כן נערכים קורסים נוספים להכנה למבחני הרישוי לסוכני הביטוח.

 

 • המכללה לפיננסים וביטוח (חיפה): במכללה זו קורס ביטוח רכוש נלמד במסגרת המסלול לביטוח כללי, שכולל נוסף על כך גם קורס יסודות הביטוח, קורס חשבונאות, קורס סטטיסטיקה וקורס ביטוח תאונות. אורכו של קורס ביטוח רכוש כ - 70 שעות והוא מחולק ל - 16 מפגשי ערב שבועיים. הקורס מוכר למימוש פיקדון לחיילים משוחררים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ביטוח רכוש?

רוצה לדעת יותר על קורס ביטוח רכוש?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס ביטוח רכוש