קורס אוטוקאד בהנדסאים בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מחשבים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הנדסאים בטכניון - קורס אוטוקאד.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שרטוט בתוכנת אוטוקאד של הנדסאים בטכניון

 

רעיונות טובים מגיעים בתלת ממד


ישנם אינספור רעיונות שצצים במוח בזמן שניגשים לביצוע פרויקט מסוים. הדמיון אמנם שולף מתוכו רעיונות שונים ומתוחכמים, אך כמעט בלתי אפשרי לכתוב אותם על דף נייר באופן שישקף או יפשט את הרעיונות הללו. בשל כך, קם הצורך בהנגשת אמצעים אשר יוכלו להמחיש את הרעיונות וידמו את התוצאות העיצוביות בגרפיקה דו ממדית או בתלת ממד. במרוצת השנים נולדו לא מעט תכנות ממוחשבות שבכוחן להמחיש רעיונות עיצוביים ושרטוטים שונים, התוכנה השכיחה ביותר בשוק היום הינה אוטוקאד (AUTOCAD).


כל מי שעוסק באחד מתחומי השרטוט השונים כגון אדריכלות או הנדסה יכול וצריך להכיר לעומק את תוכנת השרטוט. זוהי תוכנה אשר נועדה ליצירתם של שרטוטי מבנים שונים, שהוקמה על ידי החברה האמריקאית AutoDesk.כיום, התוכנה משייכת לעצמה נתח שוק של כ - 85% מכלל המשרטטים ברחבי העולם, כאשר לא פחות מ - 10 מיליון משתמשים נהנים משירותי תוכנת AutoCAD השולטת בעולם ההנדסה, האדריכלות והבניה ורבים מן העוסקים בה מתייחסים אליה כאל מונופול בתחומה.


אוטוקאד הינה תוכנה מתקדמת ואיכותית ביותר המכילה כלים רבים לשרטוט יעיל ומהיר. זוהי תוכנה המקנה את האופציה למשתמשי הקצה שלה להוציא אל הפועל שלל רעיונות עיצוביים בגרפיקה תלת ממדית, כמו גם מאפשרת שיתוף אינפורמציה ותכנים עיצוביים בין המשתמשים השונים בתוכנה.

 


תכנית הלימודים


מטרת קורס אוטוקאד של בית הספר להנדסאים בטכניון היא לספק בעבור הסטודנטים את הידע ואת מירב הכלים והמיומנויות הנדרשים כדי להתאקלם בשוק העבודה בתחום השרטוט. הקורס מכשיר בצורה מקיפה את הסטודנטים בכדי שידעו להשתמש בתוכנה בצורה האפקטיבית ביותר. שרטוטים בדו ממד, שרטוטים בתלת ממד, היכרות מעמיקה עם סביבת עבודה ממוחשבת של WINDOWS וכן יצירת אובייקטים ומודלים בתחום השרטוט – כל אלו נלמדים בקורס של בית הספר להנדסאים בטכניון.


מתכונת הלימוד


קורס אוטוקאד מסתכם בכ - 90 שעות אקדמיות ומתקיים אחת לשבוע בשעות הערב. הקורס כולל 22 מפגשים שבסיומם מציגים הסטודנטים פרויקט גמר אשר מיישם את כל החומר הנלמד במסגרת הקורס. מסלול הלימודים חושף את משתתפיו לכלל האפשרויות הקיימות בתוכנת אוטוקאד, באמצעות שילובם של לימודים עיוניים ותיאורטיים לצד תרגול מעשי בתוכנה במסגרת מטלות אישיות הניתנות לכל אורך הקורס.


נושאי הלימוד

 

  • אופציות של פקודות
  • אילוצים גיאומטריים
  • כתיבה ועריכת הכתב
  • חישוב שטחים משתנים
  • סגנונות לעריכה ורישום מידות   
  • שכבות
  • רישום מידות
  • שרטוט רכיבים   
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


בית הספר הארצי להנדסאים המשתייך ליחידת לימודי החוץ של הטכניון, קיים עוד משנת 1958. בית הספר נמצא תחת פיקוח של המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, והוא מספק הכשרה עבור סטודנטים השואפים למלא תפקידי מפתח בשוק העבודה הישראלי. לא פחות מעשרים וחמישה אלף בוגרים של בית הספר להנדסאים השתלבו המגזר התעסוקתי בארץ במגוון תפקידים, הודות להכשרה המעמיקה שקיבלו בבית הספר.


תנאי קבלה


המועמדים אשר מבקשים להתקבל לקורס אוטוקאד של בית הספר להנדסאים נדרשים לידע בסיסי במערכת ההפעלה של WINDOWS ושליטה בשפה האנגלית. כמו כן, ידע מוקדם בשרטוט בתחום הבניין, המכונות, האדריכלות או החשמל הינו בגדר המלצה עבור המועמדים.

 


תעודה


עם סיום הדרישות של מסלול הלימודים והגשת פרויקט הגמר, יזכו הבוגרים לתעודת גמר מטעם בית הספר להנדסאים בטכניון.


אפשרויות תעסוקה


ראוי לציין כי בעלי מקצוע אשר עובדים בתעשיות השונות שנוגעות לעולם השרטוט, אשר הוכשרו בשימוש בתוכנת אוטוקאד, זוכים ליתרון משמעותי על פני המועמדים האחרים בעת חיפוש עבודה בתחום. שרטטים, הנדסאים, מעצבי פנים וכן אדריכלים אשר רוצים לעבוד בתחום יזכו לעשות זאת בעזרת ההכשרה שרכשו על תוכנת אוטוקאד המובילה. לפיכך, הסיכוי למצוא עבודה ולהשתלב בה במהירות הוא גבוה ביותר עבור בוגרי הקורס.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בית הספר להנדסאים בקרית הטכניון - לימודי הנדסאים | תואר הנדסאי

כלים שיעזרו לך לבחור