רוצה פרטים על שכר UI UX?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

משכורת מעצב UI UX ומאפיין UI UX

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר UI UX? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר אנשי UI UX

 

כמה מרוויחים בתחום חוויית המשתמש?


מגוון היישומים, האפליקציות והמוצרים הדיגיטליים שמציפים את השוק משנה לא רק את האופן בו אנו צורכים מידע ומתקשרים, אלא גם את האופן בו חברות משווקות את השירותים שלהן. תחום חוויית המשתמש, או UI / UX, מתמקד בדיוק בקשר המיוחד שנרקם בין משתמש הקצה (או הגולש) לבין המוצר ונעזר בו כדי לקדם את ההצלחה של אותו מוצר ואת הרווחיות של החברה שמאחוריו. היום תהליך אפיון חוויית המשתמש - תהליך שבא למפות את הצורכים של משתמשים ואת האופן בו ניתן לקלוע לצורכים אלה בעת השימוש באפליקציה או אתר - הפך לחלק בלתי נפרד מן האסטרטגיה של חברות הייטק ומחשבים ששואפים למצוא את הדרך היעילה ביותר ללב של הלקוח, וגם לכיסו.


ענף חוויית המשתמש נמנה היום בין התחומים המבוקשים והצומחים בסביבת ההייטק, בעיקר מפני שיותר ויותר חברות מבינות את כוחו הגדול בהצלחתם של פרויקטים. לצד ההבנה על נחיצותו של התחום, ארגונים רבים שואפים לשלב בשורותיהם מאפייני חוויית משתמש ומעצבי ממשקי משתמש איכותיים ויצירתיים, שיכולים לסייע לדחוף את המוצרים והפרויקטים שלהם קדימה, וכך גם השכר ההתחלתי לתפקידים בענף זה הולכים ועולים במספר השנים האחרונות.


אחת העליות המשמעויות בענף היא בשכרם של עובדים בחברות מוצר, שבהן מקצים תקציבים בהיקף גדול מאוד לכל פרויקט. באופן זה גם עובדי חוויית המשתמש יכולים לקבל משכורות גבוהות כבר בתחילת דרכם באותן חברות. כמו כן, לאחרונה נרשמה עלייה בשכר של מאפייני UX בחברות סטארט אפ, שבהן יש צורך הולך וגובר למאפיינים איכותיים שיכולים להציע פתרונות מתקדמים. עליה נוספת נרשמה בשנתיים האחרונות גם בשכרם של מאפיינים בבתי תוכנה.


היבט נוסף שיכול להשפיע על שכרם של עובדי ה - UI UX הוא העבודה כשכירים או כעצמאיים. באופן כללי ניתן לראות כי לעובדים שכירים ישנן יותר אפשרויות לשדרג את השכר ולהגיע לתפקידים בכירים יותר בתחום האינטרנט, עם כי גם בקרב פרילנסרים ניתן לראות כי לאחרונה השכר עולה באופן משמעותי לעומת השנים הקודמות.

 

טבלת שכר מעצב UI UX

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מאפיין UX 10,000 - 12,000 שקלים לחודש 17,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 28,000 שקלים לחודש
מעצב UI UX 10,000 - 12,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 18,000 שקלים לחודש
מעצב אתרים ודיגיטל 9,000 - 12,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 18,000 שקלים לחודש
מפתח פרונט אנד (צד לקוח) 17,000 - 20,000 שקלים לחודש 22,000 - 24,000 שקלים לחודש 28,000 - 30,000 שקלים לחודש

 

*שימו לב, נתוני השכר עשויים להשתנות מעת לעת

 

מאפיין UX


מאפייני חוויית משתמש לוקחים חלק בתהליך הבנייה של המודל העסקי שמאחורי אפליקציות וקמפיינים שיווקיים. הם באים לייעל ולמקסם את החוויה של המשתמשים ביישום ואת הנוחות של הממשק בו משתמשים הגולשים. מאפייני חוויית משתמש פועלים מול פלטפורמות שונות כגון מערכות הפעלה מגוונות, מערכות מובייל ורשתות חברתיות ובונים תמונה מלאה ומורכבת של התנהגות הגולשים ושל אופן השימוש והתפעול שנדרש מהם בעת המפגש עם מוצר חדש.


אופי התפקיד שלהם מצריך מהם הבנה הם של ממד הפיתוח והטכנולוגיה והן של תחום העיצוב של אותם יישומים. הם גם צריכים להתמצא בתחום השיווק ולהבין כיצד פועלים קמפיינים בסביבת האינטרנט.


משכורת UX Design


לעומת מאפייני חוויית המשתמש, מעצבי חווית משתמש מתמקדים בעיקר בממד העיצובי של הממשק מעצם תפקידם. הם צריכים לשלוט בסל נרחב של תוכנות ויישומים דרכם אפשר לעצב סביבת גלישה אופטימלית שתשיג את מטרות הקמפיין.


שכרם של מעצבי חוויית משתמש הוא אמנם עדיין נמוך מזה של מפתחים ועובדי ניהול מוצר בזירת ההייטק, אך בהתאם לשכר בהייטק הוא גבוה מהממוצע במשק, ולאחרונה הוא הולך ועולה באופן משמעותי. בחברות מסוימות בעולם ההייטק אף ישנה דרישה מצד מתכנתים כי יבינו בתחום ה - UX כדי שיוכלו לייעל את עבודתם וכך מוצאים עצמם עובדים רבים בהייטק עם צורך ללמוד את התחום ולהתמקצע בו כדי להישאר רלבנטיים, מה שמשפיע כמובן גם על שכרם של עובדי ה - UX.

 

מאפיין חוויית משתמש מתחיל


שכרם של עובדים מתחילים בתחום חוויית המשתמש משתנה אמנם מחברה לחברה, אך בדרך כלל הוא נע בין 6,000 - 10,000 שקלים, כאשר באופן כללי מאפיינים זוכים לשכר מעט גבוה יותר מזה של עמיתיהם המעצבים. עם זאת, חשוב לזכור כי ענף חוויית המשתמש הוא דינמי במיוחד ונמצא כעת בצמיחה אדירה עקב שכלולים טכנולוגיים בזירת האינטרנט. כך לעובדים מתחילים יכולים להתקדם לתפקידים בכירים יותר במהירות רבה יחסית וכך גם לשדרג את השכר. כבר תוך פרק זמן שבין שלוש לחמש שנים ניתן לראות אפשרויות להעלות את השכר עם צבירה של וותק וניסיון בחברה.


קורס UI UX - מה ללמוד כדי לעבוד בתחום?


הרקע הלימודי של עובדי UX משתנה בין חברה לחברה. רבים מבין מאפייני ה - UX וכן חלק גדול מן המעצבים מגיעים אל התחום לאחר שכבר יש ברשותם תואר ראשון קודם. הענפים הנפוצים ביותר הם לימודי מדעי המחשב וכן תואר ראשון בתקשורת כאשר במקרים מסוימים גם בוגרי לימודי פסיכולוגיה יכולים להשתלב בתחום בנושא האפיון. כמו כן, גם בוגרי לימודי מנהל עסקים או לימודי שיווק שמתמחים בתחום הדיגיטל יכולים להשתלב בתחום זה. לאחר סיום התואר, עובדים אלה בוחרים ללמוד בקורסים בתחום UI UX וכך להתמקצע ולרכוש מיומנויות ספציפיות שנחוצות בתחום.

 

חלק קטן מבין המאפיינים והמעצבים מגיע ללא תואר אקדמי והם מסתמכים על רקע מקצועי שנרכש דרך לימודי תעודה בלבד. מספר העובדים ללא תואר גדול יותר בתחום העיצוב מאשר בעולם האפיון - שנוגע יותר לפן האסטרטגי ולעולמות השיווק והניהול.


בין ההכשרות המקצועיות שניתן ללמוד כדי להשתלב בענף חוויית המשתמש ניתן למצוא קורסים רבים ללימוד UI UX במוסדות השונים. מרבית הקורסים נמשכים בין מספר חודשים לחצי שנה ורבים מהם מתקיימים במתכונת שמתאימה לאנשים עובדים, בשעות הערב או אחר הצהריים. הקורסים שמים דגש על ההתנסות הפרקטית באפיון ובעיצוב ממשק המשתמש וזאת כדי לספק לתלמידים כלים יישומיים אותם בהם הם יכולים להשתמש בצאתם לשוק העבודה.


ביקוש בשוק


עולם חוויית המשתמש הוא אחד התחומים שעליהם שמים דגש לאחרונה בשוק העבודה, הן בתחום השיווק והפרסום וכן בתחום ההייטק וזאת מתוך הבנה של התפקיד הקריטי שחוויית המשתמש תופסת בהצלחה של קמפיין חדש או השקת מוצר אינטרנטי.


בשוק של היום ישנם אלפי עובדים בתחום חוויית המשתמש אך עדיין תחום זה נחשב בתחילת דרכו בישראל, לעומת מדינות אחרות מעבר לים. הצמיחה הרבה שחווה הענף מביאה לצורך שהולך וגובר לעובדים מקצועיים שיכולים לסייע לקדם את הענף ולהצעיד אותו קדימה. בממד העסקי, גם עסקאות ענק בזירת ההייטק הישראלית שמתרחשות בשנים האחרונות מעלות את המודעות לחשיבותו של תחום ה - UX ולתרומתם להצלחתן של אפליקציות ומוצרים טכנולוגיים.


אפשרויות לקידום מקצועי


בשל האופי הדינמי והמגוון מאוד של התחום, מאפייני חוויית המשתמש המצליחים ביותר הם אלה שמבינים גם בענפים המשיקים לתפקיד שלהם. באופן כזה, עובדי UI UX שמחפשים דרכים לקדם את עצמם ולהציע שירותים מתקדמים יותר לארגונים שלהם יכולים ללמוד בקורסים מקצועיים בענפי ההייטק השונים וכך לשכלל ולהרחיב את סל המיומנויות המקצועיות שברשותם.


ענפים רלבנטיים לעובדי חוויית משתמש כוללים בין היתר את תחום בניית האתרים, הפיתוח לאינטרנט, עיצוב אתרים ואף ענפים ככתיבה ועריכת תוכן. בפן הפיתוח והתכנות, עובדי UI UX שמבינים את הממד הטכנולוגי של התחום יכולים לסייע לחברות לפתח אפליקציות ויישומים מתקדמים ואפקטיביים יותר. גם בעולם התוכן, הבנה של האופן בו תוכן איכותי יכול למשוך גולשים אל האתר ולתרום לחוויית הגלישה יכול לסייע לארגונים להצליח בקמפיינים שלהם.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר UI UX?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור