קורס אימון וייעוץ אישי במכללת גישות

שירות אישי - צור קשר
קורס אימון וייעוץ אישי במכללת גישות

קורס אימון וייעוץ אישי - מכללת גישות

 

כל אדם מעוניין להצליח, אם בתחום האישי ואם בתחום המקצועי, אך פעמים רבות שאיפות אלה אינן מצליחות להתממש, ובעוד יש אנשים אשר נוחלים הצלחה בכל מעשה ידיהם ובכל פן בחייהם, אחרים מרגישים תקועים במקום, או שההישגים שלהם מעטים מדי ביחס למה שהיו רוצים לעצמם. אין אדם שלא נתקל בקשיים לאורך הדרך, ואלה עלולים להוביל בקלות למחשבות שליליות, לכאבים ולפחדים, אשר גורמים לעיכובים במקרה הטוב ולנזקים שהאדם עושה לעצמו במקרים חמורים יותר.

 

אימון אישי, או המונח המקובל יותר – קואצ'ינג, הוא תחום שמקורו מעולם פסיכולוגיית הספורט. האימון האישי הוא תהליך ליווי והדרכה שבו אדם אחד מסייע לשני להגדיר את המטרות שלו, לזהות את הגורמים המונעים ממנו להשיג אותן ולפעול למען הצלחה והגשמה עצמית. אם כך, המאמן האישי הוא איש סודו של המתאמן, אם בתחום הקריירה ואם בתחום הזוגיות והמשפחה. המאמן האישי, נוסף לכלים המקצועיים שהוא מביא עמו להליך ולשאילת השאלות הנכונות, צריך להיות אדם קשוב ואמפתי שיכול לסייע למתאמן ממקום של הכלה והזדהות, חיזוק במקרי קושי וגמישות במקרה הצורך.

 

שיטת הייעוץ והאימון האישי הוכיחה את עצמה כדרך יעילה לשחרור חסמים ועכבות וכמניע לצמיחה ולהצלחה אישית. אם כן, אפשר להגיד בפה מלא שהשיטה משנה את החיים והמאמן האישי הוא האדם שמניע את ההליך לשינוי זה. כיום האימון האישי רווח לא רק אצל אנשים פרטיים המעוניינים לחולל שינוי בחייהם, אלא גם בקרב ארגונים וחברות המעסיקים מאמנים אישיים שיעזרו להצלחת העסק ולרווחה האישית של העובדים.

 

הקורס נערך בשלוחות בערים - רחובות, חיפה, רעננה, וב - ZOOM.

 

תכנית הלימודים

 

קורס אימון וייעוץ אישי במכללת גישות נועד להכשיר מאמנים אישיים – קואצ'רים על בסיס שיטה ייחודית וחדשנית לפי מודל "סוד הכישורים המנצח" שפיתחה ד"ר מיכל שלי ברק, שיטה המתבססת על ניסיון של שנים רבות בייעוץ ובאימון אישי.

 

משתתפי הקורס רוכשים ארגז כלי אימון יישומי אשר מאפשר להם לעסוק בתחום מיד בתום ההכשרה. במהלך הקורס הסטודנטים לומדים ליצור קשר של אמון ושל יושר עם המתאמן והם לומדים כיצד להגדיר מטרות מדויקות ולבנות תכנית אימון החותרת למען השגת מטרות אלה.

 

תכנית לימודי התעודה נחלקת לשתי חטיבות – חווית תהליך אימון, והכשרה מעשית. בחלקו החווייתי של הקורס המשתתפים עוברים בעצמם הליך של אימון אישי בעל משמעות, זאת כדי שבעבודתם כמאמנים יוכלו להזדהות עם מקומו של המתאמן וללוות אותו בגובה העיניים. חלק מההכשרה של הקורס נסמך על מתודולוגיות מובנות והוא מלווה בתרגולים ובסימולציות המאפשרים למשתתפים לקבל תמונה ברורה של תפקיד המאמן האישי. שתי חטיבות אלה מאפשרות למשתתפי הקורס להתנסות בהליך האימון משני צדדיו, הן של המאמן והן של המתאמן וכך להשיג תוצאות ממשיות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא 78 שעות אקדמיות הנפרשות על פני 13 מפגשים. השיעורים מתקיימים במסלול ערב, או בוקר אחת לשבוע. מתכונת הלימוד כוללת לימודים עיוניים, תרגולים, אימונים וסימולציות, אשר באים לאפשר למשתתפים לתרגל באופן יישומי את המיומנויות הנלמדות לאורך הקורס. 

 

נושאי לימוד

 

  • היכרות ראשונית
  • מפת ממשקי אימון
  • תקיעות בהליך האימון
  • שיטות שיקוף בתהליך האימון
  • סרגל המקטעים בהליך האימון    
  • אימון טלפוני
  • תיאום ציפיות
  • סטינג מקצועי
  • ניתוח אירועים    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת גישות השייכת לקבוצת גישות למצוינות היא מוסד לימוד המכשיר אנשי מקצוע בתחומי ההנחיה, הייעוץ, האימון והניהול. לסגל המרצים של המכללה ניסיון מעשי בשוק הארגוני והעסקי אשר מלמדים מתוך העבודה בשטח וכך משלבים את הפרקטיקה היישומית עם הלימודים התיאורטיים. תכניות הלימוד של המכללה מוכרות כקורסים לשנת שבתון ולגמול השתלמות והן נבנות ונלמדות תחת האישור והפיקוח של משרד החינוך. המכללה מציעה מגוון רחב של קורסים ובהם קורס הנחיית קבוצות, קורס ייעוץ ארגוני וליווי מנהלים, קורס פיתוח מיומנויות ניהול, קורס אימון וייעוץ אישי וקורס הנחיית קבוצות למתקדמים.

 

תנאי קבלה

 

הקורס מיועד למאמנים ולבוגרי הכשרות אימון בסיסיות ולאנשים העוסקים בתחומים כמו ייעוץ עסקי, הנחיית קבוצות, טיפול, הוראה וחינוך. כמו כן, הקורס פתוח בפני כל מי שמעוניין לרכוש כלים מעשיים באימון ובייעוץ אישי, אם לצרכים אישיים ואם למטרת פיתוח קריירה בתחום. הקבלה לקורס מותנית במילוי שאלון ובריאיון קבלה.

 

תעודה

 

משתתפי הקורס שעומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תעודת הסכמה לאימון ולייעוץ אישי מטעם מכללת גישות באישור של משרד החינוך.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס עוסקים כמאמנים וכיועצים אישיים כעצמאיים וכשכירים בחברות העוסקות בתחום. כמו כן, הם יכולים להשתלב כמדריכים ב"גישות הדרכה וייעוץ".