לימודי עבודה סוציאלית בקמפוס שטראוס לחרדים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שטראוס - עבודה סוציאלית לחרדים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עבודה סוציאלית לחרדים BSW בקמפוס שטראוס


אוזן קשבת במגוון של אתגרים


עובדים סוציאליים הם האוזן הקשבת והכתף התומכת במצבי קושי ומצוקה, הם פועלים במסגרת מערכת הרווחה לצדם של גורמים נוספים כגון פסיכולוגים, אנשי הוראה ומקבלי החלטות במטרה להעניק מענה יעיל, שרגיש לצורכים הייחודיים והאישיים של הקבוצות, הפרטים והקהילות השונות שמרכיבות את המדינה שלנו. דרך שיטות ההתערבות השונות שהם מפעילים, הם יכולים לסייע לפרטים להתמודד עם חסמים ומצבי מצוקה, לאתר משאבים פנימיים להתגברות על הקושי ולבנות אסטרטגיות יעילות לחזרה לחיק החברה.


בציבור החרדי הולכת ועולה בשנים האחרונות הדרישה לעובדים סוציאליים שיכולים להעניק סיוע לקבוצות, למשפחות ולפרטים. עובדים סוציאליים חרדים, שמכירים את הצורכים הייחודיים של המגזר ופועלים מתוכו, יכולים לתת מענה מקיף ומשמעותי ולספק טיפול וליווי איכותיים למטופלים חרדים שמתמודדים עם קשת רחבה של קשיים ואתגרים. מחסור זה בעובדים סוציאליים מורגש ברחבי הארץ ובשלל מסגרות, לרבות עמותות וארגונים חברתיים, מוסדות שיקום, מסגרות חינוך ואפיקים נוספים.


קמפוס שטראוס שבירושלים מציע לגברים ולנשים מהציבור החרדי, אשר מעוניינים במקצוע שיש בו שליחות ועשייה חברתית ללמוד בתכנית ללימודי עבודה סוציאלית לחרדים. מסלול הלימודים לחרדים מכשיר את הסטודנטים להשתלבות בתפקידים טיפוליים במערכת הרווחה ולעבודה עם שלל אוכלוסיות שנמצאות במצבי מצוקה ומשבר. תכנית הלימודים מותאמת לצורכים של סטודנטים וסטודנטיות חרדים והיא נערכת בהפרדה ובהתאם לערכי היהדות.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי עבודה סוציאלית, הסטודנטים מתוודעים למגוון של סוגיות תיאורטיות ויישומיות בעולם העבודה הסוציאלית ושירותי הרווחה. הם מתחילים ומתוודעים למושגים בסיסיים במדעי החברה ובמדעי ההתנהגות. בהמשך הם לומדים על תהליכים בתחום הרווחה והטיפול הסוציאלי וכך נחשפים לעמותות ולארגונים אשר תפקידם לסייע לאוכלוסיות מגוונות שנמצאות במצבי מצוקה, כגון ילדים, משפחות, אנשים שמתמודדים עם עוני וקבוצות נוספות. נוסף על כך, הם מקבלים הכשרה בגישות התערבות וסיוע שונות אשר מותאמות לצורכים של קהלי היעד. בין היתר, הם דנים בתהליכי עבודה עם משפחות קשות יום, קשישים, אסירים, בני נוער בסיכון וכן גישות התערבות שמותאמות לילדים ולומדים כיצד ליישם אותן באופן מעשי בשטח.


מתכונת הלימוד


היקפם של לימודי עבודה סוציאלית בקמפוס שטראוס הוא כשלוש שנים. הלימודים מתקיימים במסלולים נפרדים לנשים ולגברים. במהלך התכנית, הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים וגם בתרגולים מעשיים שונים. החל מן השנה הראשונה ללימודים הם לוקחים חלק בהתנסות מעשית בשדה. התנסות זו מכינה אותם לקראת אתגרים פרקטיים בתחום העבודה הסוציאלית ומאפשרת להם לתרגל מיומנויות וכלים לטיפול בשלל אוכלוסיות. ההתנסות נערכת במסגרות רווחה וטיפול שונות בסיוע של סגל הלימוד.


על מוסד הלימוד


קמפוס שטראוס הוא מוסד אקדמי ללימודים לציבור החרדי, אשר נוסד מתוך שאיפה לסייע לסטודנטים לפתוח דלת לשלל אפשרויות פרנסה מבוקשות בהתאם לדרישות השוק, תוך שמירה על האווירה החרדית ועל ערכי היהדות. מוסד הלימודים מפעיל מגוון של מסלולים לתואר ראשון במקצועות הבריאות, המדעים והניהול. הקמפוס מציע לסטודנטים מלגות לימוד אשר מסייעות להם לממן את עלויות שכר הלימוד. כמו כן, הוא מפעיל מרכז ייעוץ והכוון תעסוקתי שמלווה את הסטודנטים בדרך למציאת עבודה כבר במהלך הלימודים. קמפוס שטראוס מפעיל קשרים עם מוסדות אקדמיים שונים, כאשר התואר המוענק לבוגרים בסיום לימודיים מוענק על ידי מוסדות אלה.


בין התכניות אשר מתקיימות במוסד זה אפשר למצוא לימודי קלינאות תקשורת לחרדים, לימודי מעבדה רפואית לחרדים, לימודי ביוטכנולוגיה לחרדים, לימודי מדעי המחשב לחרדים, תואר ראשון בניהול לחרדים ולימודי אופטומטריה לחרדים. מתקיימת גם מכינה קדם אקדמית לציבור החרדי, שבה יכולים מועמדים לשפר את הסיכויים לקבלה למסלולי הלימוד השונים. תכניות אלה משלבות עשייה מעשית, התנסויות ותרגולים רבים, במטרה להכין את הסטודנטים לקראת שוק התעסוקה ולסייע להם להשתלב בתפקידי מפתח במסגרות שונות ומשמעותיות.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים בקמפוס שטראוס מתבצעת לפי ציון המתאם של המועמדים, אשר מורכב משקלול של הציון בפסיכומטרי וממוצע הציונים בתעודת הבגרות. בחלק מן המקרים מתקיימים גם ראיונות קבלה אישיים כדי לבחון את ההתאמה של המועמדים לתכנית. כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי הקבלה לתכנית מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימודים.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך הלימודים, לרבות השלמת הלימודים המעשיים בשדה, מקבלים תואר ראשון BSW בעבודה סוציאלית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמפוס שטראוס - לימודים לחרדים

כלים שיעזרו לך לבחור