רוצה פרטים על לימודי משחק בצפון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי משחק בחיפה והצפון

רוצה לדעת על לימודי משחק בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משחק ותיאטרון בצפון


רוצים ללמוד תיאטרון ומשחק בחיפה ובצפון?


התיאטרון הוא בין צורות האמנות העתיקות ביותר, הוא החל את דרכו עוד בעידן העתיק ומאז המשיך לצמוח ולהשתכלל עד לצורתו המורכבת והרב גונית שאנו מכירים היום. התיאטרון מחזיק לא רק במטען אמנותי היסטורי נרחב, אלא גם כולל בתוכו ממד חברתי ואקטיביסטי. דרך היצירה על הבמה אפשר להביא לידי ביטוי את קולן של אוכלוסיות שוליים ושל קבוצות מוחלשות, ולדון בסוגיות חברתיות טעונות ומורכבות. שכונות וערים בהן יש פעילות אמנותית ענפה ויצירה דומיננטית יכולות לחוות צמיחה תרבותית ודמוגרפית ולהביא לשינוי של ממש בחיי התושבים.


באזור הצפון ניתן לראות עשייה רבה וענפה בעולם התיאטרון. בעיר חיפה, בקריות ובערים נוספות בצפון פועלים תיאטראות ותיקים ומועלים פסטיבלים רבים ושונים בהם מועלות הצגות מגוונות משלל סוגים. בצפון גם פועלים מוסדות לימוד וגופים שונים ששואפים לקדם את היצירה המקומית, להעצים את היוצרים בני הצפון ולאפשר להם להביא לידי ביטוי את הקול הייחודי שלהם וכן לקדם שינוי חברתי ותרבותי בכוחן של אמנויות הבמה.


מי שחולמים להופיע על הבמה ורואים את עתידם בתחום האמנות והיצירה התיאטרלית יכולים לפתח את הכישרון והמיומנויות שלהם במסגרת לימודי משחק ותיאטרון, כאשר באזור צפון הארץ פועלים מגוון של מוסדות ללימודי משחק. אלה פזורים בערים כגון חיפה, פרדס חנה, שלומי ויישובים נוספים. תושבי אזור הצפון יכולים לבחור בין לימודי משחק לתעודה לבין תואר ראשון בתיאטרון. תכניות הלימוד השונות מאפשרות לפתח את כישורי המשחק ולהכיר טכניקות בימתיות ומושגים מעולם האמנות, חלקם של הקורסים מתמקדים בסוגות מסוימות בתיאטרון, כגון אימפרוביזציה, תיאטרון חברתי או תיאטרון פרינג'. הלימודים גם משלבים התנסות מעשית רבה במשחק, כאשר לרוב התלמידים מעלים מספר הצגות ותרגילים בפני קהל, מה שמאפשר להם לצבור ניסיון בימתי ולהציג את הכישרון שלהם לקהל צופים רחב.

 


מוסדות הלימוד


תואר ראשון בתיאטרון בצפון


אוניברסיטת חיפה


באוניברסיטת חיפה ניתן ללמוד לתואר ראשון בתיאטרון. הלימודים מתקיימים במסלול חד חוגי או דו חוגי, כאשר מתקיימת גם תכנית חד חוגית לתיאטרון חברתי, ששמה דגש על התנסות ביצירה ובמשחק ובפיתוח מופע עצמאי. נוסף על כך, האוניברסיטה מציעה מסלול ייחודי ללימודי מדעי הרוח הדיגיטליים שניתן לשלב עם התואר בתיאטרון וכך לרכוש כלים מתקדמים להשתלבות בתחום חדשני ופורץ דרך.


התכנית מקנה ידע עיוני וכלים מעשיים באמנויות המופע ובעולם התיאטרון, היא שמה לה למטרה להכשיר חוקרים ויוצרי אשר פעילים בקהילה בתחום אמנות הבמה. במהלך לימודיהם הסטודנטים מתנסים במגוון של פרויקטים בתיאטרון שדרכם הם יכולים לפתח כישורי מחקר עצמאיים וכלים יצירתיים. הם מתנסים בעבודות אנסמבל, בהעלאת מופעים ובשלל סדנאות בין תחומיות. תכנית הלימודים שמה דגש גם על התיאטרון ככלי ליצירת שינוי חברתי ועל אפשרויות של אקטיביזם באמצעות התיאטרון ועולם האמנות באופן כללי.


האקדמית גליל מערבי


במסגרת תואר ראשון בתיאטרון של האקדמית גליל מערבי, הסטודנטים יכולים לבחור להתמחות בתיאטרון קהילתי, או בתיאטרון מחול. הלימודים משלבים בין ידע עיוני ומעשי ומשלבים מיומנויות משחק, כתיבה, מחול ובימוי, במטרה להעניק למשתתפים את כל הכלים שנדרשים ליוצרי תיאטרון ולאנשי מחול ודרמה. התואר הראשון בתיאטרון נפרש על פני שלוש שנים.


תואר ראשון בתיאטרון קהילתי שם דגש על היבטים חברתיים של היציאה הבימתית ומתמקד בסוגיות מקומיות בתיאטרון הישראלי. הסטודנטים לומדים על תהליכים פסיכולוגיים, דמוקרטיים ופילוסופיים של התיאטרון ובוחנים את תולדותיו ברחבי העולם. לימודי תיאטרון מחול כוללים היכרות מעמיקה עם הקשר שבין המחול לתיאטרון, כאשר הסטודנטים מפתחים את הכישורים במחול המודרני, בבלט ובקומפוזיציה. הם נפגשים עם יוצרים ורקדנים מלהקות מובילות וכן בוחנים שלל סוגיות תיאורטיות בעולם הבמה. בשנת הלימודים האחרונה מעלים הצגה בפני קבלה שמשלבת בין המיומנויות הנלמדות.

 

קורס משחק בצפון - לימודי משחק לתעודה בצפון


הסטודיו - בית ספר למשחק


בית הספר למשחק "הסטודיו" מופעל על ידי תיאטרון פרינג' ששם לו למטרה להציע אלטרנטיבה יצירתית בעיר חיפה. הוא עורך תכנית ללימודי משחק שאורכה כשלוש שנים, בה לומדים בחמישה ימים מלאים בשבוע. התכנית מקיפה מגוון היבטים של תחום המשחק לבמה, התלמידים לומדים עקרונות במשחק מול מצלמה, בפיתוח קול, באלתור ועבודת גוף על הבמה במטרה להכין אותם להשתלבות כיוצרים וכשחקנים על בימות ברחבי הארץ. הלימודים הם עיוניים ומעשיים כאחד וכוללים תרגילים קבוצתיים ואישיים, השתתפות בכיתות אמן, צפייה משותפת בהצגות ומפגשים עם יוצרים כגון בימאים ומחזאים.


תיאטרון האימפרוב


לתיאטרון האימפרוב שלוחה בצפון, בעיר חיפה. הוא מתמקד בתחום האימפרוביזציה ומציע הכשרות שונות בתחום. בשלוחת חיפה של מוסד הלימוד ניתן ללמוד בקורס אימפרוביזציה למתחילים. הקורס נפרש על פני כחמישה חודשים והוא כולל 14 מפגשים שנערכים אחת לשבוע בשעות הערב. הקורס, שמתאים גם לחסרי רקע בתחום המשחק, מאפשר לתרגל כישורי אלתור אקטיבי ובמהלכו לומדים ליצור שלל סצנות על הבמה. המשתתפים מקבלים כלים לפיתוח הביטחון העצמי וכישורי היצירה והם מיישמים כלים אלה דרך מגוון תרגילים קבוצתיים ואישיים.


בית הספר למשחק Cameract


בית הספר קאמרקט מפעיל מספר שלוחות ברחבי הארץ, באזור הצפון פועלות שלוחות בחיפה והקריות ובפרדס חנה. ניתן ללמוד בקורס משחק מול מצלמה, שבו מקבלים כלים להופעה בסרטים ובסדרות, לצד מיומנויות שניתן ליישם בחיים העסקיים וטכניקות להתמודדות עם סיטואציות שונות מול מצלמה. כמו כן, בית הספר עורך קורס משחק למתחילים שמתאים לחסרי ניסיון קודם במשחק שמעוניינים לפתח את הכישרון והכישורים היצירתיים. המסלול מעניק כלים וטכניקות לפריצה בתעשיית הבידור ובמהלכו מתנסים בתרגילים מעשיים שונים, כגון עבודה על מונולוגים ודמויות, שפת גוף, פיתוח קול, אילתור והכנה לאודישנים.

 

בית 9 - בית הספר לבובנאות ולפרינג'


בית 9 הוא מוסד למקצועות תיאטרון הבובות, שעורך גם קורסים בתחום תיאטרון הפרינג'. בבית הספר ניתן ללמוד באחד מבין שלושה מסלולים: מסלול הבמה, שבו לומדים על הפעלת בובות, על טכניקות אימפרוביזציה וכן משתתפים בקורס יסודות המשחק; מסלול עיצובי: בו לומדים על יצירת תיאטרון בובות, על גילוף ופיסול בובות ועל תכנון מנגנונים לתיאטרון; ומסלול טיפולי וחינוכי: שבו לומדים על הדרכת תיאטרון בובות וכן על מיומנויות תרפיה שמיישמות עקרונות מן התיאטרון.

 

 

תיאטרון חי - פה


מוסד זה מתקיים במסגרת תיאטרון בעיר חיפה, אשר פועל כחלק מעמותה לקידום התיאטרון החברתי בעיר. במוסד זה יכולים התלמידים ללמוד לשחק על הבמה ולהביא לידי ביטוי את הכישורים היצירתיים שלהם תוך פיתוח ביטחון בהופעה על הבמה. תיאטרון זה שואף להפגיש בין שחקנים ויוצרים מרחבי חיפה ולאפשר להם להעלות הצגות מעצימות ומשותפות. בין הקורסים שניתן ללמוד במוסד זה נכללים קורס יסודות המשחק לבמה, קורס פרינג' למתקדמים וקורס הפקה, שמיועד לבעלי ניסיון במשחק.


בית הספר שלומי לתיאטרון


בית הספר ממוקם בעיר שלומי, הוא פועל במסגרת מרכז רב תחומי לאמנויות אשר הוקם על ידי משרד החינוך והתרבות. מוסד זה משמש מרכז לפעילות קהילתית ויצירתית והוא מתמקד בתחום התיאטרון האלטרנטיבי והאנסמבל האמנותי. בית הספר עורך מדי שנה מספר הצגות וכן מפעיל פסטיבלים מקומיים ואירועי תרבות קהילתיים. במוסד זה ניתן ללמוד בתכנית תלת שנתית ללימודי משחק. בשנה הראשונה רוכשים יסודות מעשיים ועיוניים בשפת התיאטרון האלטרנטיבי, בשנה השנייה מעמיקים את מיומנויות המשחק, הכתיבה והמדיה ובשנה השלישית עורכים פרויקט גמר, שבו מיישמים את כלל ההיבטים בעבודה הבימתית, לרבות כתיבה, בימוי, הפקה ועיצוב במה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי משחק בצפון?

רוצה לדעת יותר על לימודי משחק בצפון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי משחק בצפון
שאלות הגולשים בנושא
לימודי משחק מול מצלמה - כמה עולה הקורס?
קורס פיתוח והמצאת משחקים לגיל הרך
קורס תורת המשחקים המוכר לגמול השתלמות
לימודי תואר ראשון בתיאטרון
רישום לקורס טיפול במשחק
קורס טיפול במשחק - למי מתאימה התכנית?
קורס טיפול במשחק בחול - מתי נפתח?