רוצה פרטים על שכר חוקר פרטי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה מרוויח חוקר פרטי?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר חוקר פרטי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


משכורות חוקרים פרטיים


כמה באמת מרוויח חוקר פרטי בישראל?


ענף החקירות הפרטיות מושך אליו רבים שמחפשים קריירה דינמית ורוויית אתגרים. חקירות נחוצות בלא מעט מגזרים וענפים במשק, לצורכים פיננסיים, עסקיים ואישיים. זהו מקצוע מאתגר מאוד, שיש בו שחיקה רבה, אך גם סיפור ועניין רב.


חשוב להביא בחשבון כי כדי להתקדם בענף יש צורך לצבור לא מעט שנות ותק. ראשית יש צורך בשלוש שנות התמחות (סטאז') כדי לקבל את הרישיון ובמעבר בחינות. לאחר מכן, חוקרים מתחילים צריכים לצבור לפחות חמש שנות ותק כדי לפתוח משרד עצמאי ולשלם אגרות מדי שנה. עם צבירה של שנות ניסיון בענף, עולה גם רמת השכר, כאשר חוקרים ותיקים יכולים להגיע למשכורות גבוהות במיוחד.


אפשרויות תעסוקה


תחום החקירות הוא מגוון מאוד וכולל בתוכו ענפים רבים ושונים, החוקרים יכולים לפעול בתחומים כגון חקירות עבור אנשים פרטיים בנושאים כגון בגידה או גירושין, מעקבים וריגול, או עבור חברות, ארגונים ומוסדות בתחום העסקי והכלכלי, כגון חקירות הונאה, חקירות ביטוח וריגול עסקי תחרותי.


חוקרים פרטיים משתלבים כשרירים במגזר הפרטי, למשל במשרדי חקירות או בחברות בתחום הביטחון. הם יכולים במקרים מסוימים גם להשתלב במגזר הציבורי, כגון בשורות המשטרה. רבים מבין החוקרים בוחרים לפתח קריירה עצמאית וכך לאחר צבירת שנות ותק מספיקות הם פונים לפתוח משרד חקירות משלהם.


התפתחויות טכנולוגיות שעוברות על המשק הביאו לכך שחקירות רבות היום מתנהלות בזירת הסייבר והרשת. חוקרים נדרשים לבצע ריגול ולאסוף מידע דרך האינטרנט, בנושאים כגון גניבת מידע עסקי, חדירה למחשבים ופגיעה במוניטין.


רמות שכר


חוקרים פרטיים פועלים לפי תעריף קבוע מראש, ובדרך כלל לא לפי משכורת חודשית. התעריף משתנה מחקירה לחקירה, על פי סוג החקירות ולפי ההיקף ורמת המורכבות שלהן. חקירות שמצריכות עבודת שטח רבה יהיו כרוכות בתעריף גבוה מחקירות שמתבצעות במשרד או מול מאגרי מידע.


כך למשל עלות חקירה כלכלית או חקירה סמויה נעה מכמה אלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים, השכר על מודיעין עסקי הוא דומה. שעת מעקב מוגדרת לפי תעריך שבין כמה מאות לאלפי שקלים. עבור השגת פרטי חשבונות בנק או פרטי מספרי טלפון, מוגדר תעריף של כמה מאות שקלים. חקירות סייבר וטכנולוגיה פועלות לפי תעריפים גבוהים יותר, עקב הציוד שדרוש במהלכן. כאמור, תעריפים מושפעים גם לפי שנות הוותק במקצוע, כאשר חוקרים פרטיים ותיקים מקבלים משכורות גבוהות יותר מעמיתיהם המתחילים.


רמת הביקוש במשק


בשוק של היום יש ביקוש רב לחוקרים פרטיים איכותיים. אופיו המשתנה של ענף החקירות והשכלולים הטכנולוגיים והחברתיים שמתרחשים בו יוצרים צורך מתמיד בחוקרים, שיכולים להשתלב במשרדים ברחבי הארץ.


מה לומדים כדי להיות חוקרים פרטיים?


כדי לקבל את רישיון החוקר הפרטי בישראל אין חובה אמנם ללמוד בקורס, אלא לעבור תקופת התמחות של שלוש שנים במשרד מורשה ובסיומה לעבור מבחן הסמכה שנערך על ידי משרד המשפטים. עם זאת, רבים מהמעוניינים לעבוד כחוקרים פרטיים בוחרים ללמוד בקורס חוקר פרטי, כדי לקבל ידע וכלים באופן מובנה ומסודר. חלק מן המשרדים יכולים להעדיף בוגרי הכשרות מקצועיות אלה על פני מועמדים שאינם בוגרי קורסים.


ענף הביטחון הוא מורכב ורב גוני וכך גם חוקרים מנוסים יותר יכולים ללמוד בקורסים מקצועיים כדי להרחיב את אפשרויות התעסוקה וההתמחות שלהם. בין היתר, הם יכולים ללמוד בקורס פוליגרף, קורס פרופילאות, קורס קציני ביטחון (הידוע גם בשם קורס קב"טים), קורס חוקרי תאונות ומסלולים נוספים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר חוקר פרטי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור