קורס חוקרים פרטיים במכללה המשותפת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי ביטחון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על המשותפת - קורס חוקרים פרטיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת חוקרים פרטיים במכללה המשותפת


מוציאים את האמת לאור


מערכת אכיפת החוק הישראלית עושה מאמצים רבים כדי למגר תופעות של פשיעה ועבריינות. בין אנשי המקצוע שפועלים כדי לממש מטרה זו נכללים החוקרים הפרטיים. הם מובילים מגוון רחב של חקירות מסוגים שונים כחקירות גניבה, איתור נעדרים, ריגול למטרות עסקיות ואיתור הונאות ביטוח. כדי להוציא את האמת לאור ולשמור על בטחון הציבור, עליהם להשתמש בסל נרחב של כישורים מקצועיים וטכנולוגיים.


קורס הכשרת חוקרים פרטיים שמציעה המכללה המשותפת מעניק לתלמידיו ידע רב בעולם החקירות הפרטיות והפעילות המבצעית בשטח. המסלול גם מספק הכנה מקיפה לבחינות ההסמכה של משרד המשפטים, אותן נדרשים לעבור מי שמעוניינים להשתלב בתחום זה. בפני הבוגרים עומדות אפשרויות רבות לתעסוקה בענף הביטחון, בין אם כשכירים במשרדי חקירות ובין אם כעצמאים בעלי עסק משלהם. אפשר ללמוד את הקורס בשלוחות סכנין וחיפה של מוסד הלימוד.


תכנית הלימודים


לאורך הכשרה זו, מתוודעים התלמידים להיבט המשפטי של עולם החקירות ומכירים את סוגי החקירות השונים עמם מתמודדים החוקרים כחלק מעבודתם השוטפת. כך, הם לומדים כיצד לבצע מעקבים ותצפיות ואיך להתקין מכשור מעקב כמצלמות ומכשירי האזנה. בנוסף, הם דנים בשיטות יעילות לתחקור חשודים ובוחנים את השימוש במכשיר פוליגרף כחלק מהתהליך.


מתכונת הלימוד


קורס זה מתפרש על פני כחמישה חודשים וכולל כ - 80 שעות לימוד אקדמיות. אלו מחולקות ל - 20 מפגשים שמתקיימים פעם או פעמיים בשבוע בשעות הערב, כך שהמסלול נוח לשילוב עם עבודה. התכנית משלבת בין שיעורים עיוניים לבין תרגולים מעשים של עקרונות החקירה. בנוסף, תלמידים המעוניינים בכך יכולים להשתתף בסדנה יישומית בקרב מגע ובאימון ירי במטווח, שאורכה כ - 12 שעות אקדמיות, וכרוכה בעלות נוספת.


נושאי הלימוד


הנה מספר נושאים שנלמדים במהלך הקורס:

 

  • חוק ומשפט
  • סוגי חקירות
  • האזנות סתר
  • תורת החקירות
  • ביצוע תצפיות ומעקבים
  • התקנת מצלמות נסתרות    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה המשותפת היא מוסד הכשרה מקצועית שמפעיל סניפים ברחבי הארץ. מסלולי לימודי התעודה במכללה מותאמים לדרישות העכשוויות בשוק העבודה בארץ והם עוסקים בתחומים כניהול עסקי, שמאות, חינוך, פיננסים, מחשבים וחשבונאות. חטיבת הביטחון של המכללה מציאת גם קורס קציני ביטחון ומסלול משולב להכשרת חוקרים וקבט"ים.

 


תנאי קבלה


למסלול זה מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד, שמציגים אישור המעיד על היעדר עבר פלילי. בין היתר, התכנית מתאימה לקב"טים מוסמכים ולעובדים בעלי ותק בענפי הביטחון. כחלק מתנאי הקבלה עליהם גם לעבור ראיון אישי בו נבחנת מידת ההתאמה שלהם לתכנית זו.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את התכנית מקבלים תעודת גמר מטעם המכללה המשותפת. כדי לזכות בדיפלומה זו הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 85 אחוזים מהשיעורים לאורך הקורס, להגיש את כל המטלות ולעבור את הבחינות המסכמות.


כדי לעבוד בפועל כחוקרים פרטיים, יש לקבל תעודת "חוקר פרטי" שניתנת על ידי משרד המשפטים. בוגרים שמעוניינים לקבל הסמכה זו צריכים לעבור מספר בחינות רישוי שעורך המשרד ולהשלים שנה של התמחות שמתקיימת במשרד חקירות מורשה. תוך כדי תהליך הסטאז', עליהם להציג גם אישורים חתומים מטעם המדריכים שלהם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה המשותפת - קורסים מקצועיים, בואו לבחור קריירה

כלים שיעזרו לך לבחור