קורס יועצים משפחתיים במכללת עידן ההורות

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על עידן ההורות - ייעוץ משפחתי.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ייעוץ משפחתי במכללת עידן ההורות

 

קשר משפחתי

 

המשפחה הגרעינית היא יצור מורכב וסבוך הבנוי מיחידות שונות המנהלות קשרים אחת עם השנייה. הורים רבים נתקלים בבעיות שונות הן אחד עם השני כבני זוג וכהורים והן עם הילדים בשלבים שונים של ההתפתחות שלהם. פעמים רבות הקשיים בין שני ההורים נובעים מחוסר הסכמה על דרך חינוך הילדים או מקשיים משותפים העולים בעקבות הקשר של אחד ההורים עם אחד הילדים.

 

משפחות רבות באות להתייעץ עם מומחים והן רוצות לקבל מהם את הכלים להתמודד עם בעיות שונות ועם מצבים קשים. היועצים המשפחתיים מדריכים את ההורים ואת המשפחות להקשיב אחד לשני ולהקשיב לילדים ולצרכים הגלויים והסמויים שלהם. המטפלים יודעים לאתר את שורש הבעיה ולתת למשפחות את האפשרות הן לשתף ולנסח את הקשיים שלהן והן את הכלים להסתכל על הבעיה מנקודת מבטו של האחר ולבנות יחד תכנית אשר תקל עליהם ועל הילדים.

 

תכנית לימודים

 

קורס ייעוץ משפחתי במכללת עידן ההורות נבנה בשיתוף פעולה עם היחידה ללימודי חוץ של מכללת תל חי. הקורס מכשיר את הסטודנטים לתת מענה לכל הצרכים השונים של המשפחה, החל מהולדת התינוק ועד בגרותו, לרבות שנותיו הראשונות וההתפתחות המוטורית והרגשית שלו. הסטודנטים לומדים ללוות את המשפחות בהרכבים השונים שלהן, מיחסי הורים-ילדים והתייחסות להורים הן כבני זוג והן כחלק ממשפחה.

 

הסטודנטים מקבלים ראייה רחבה על סוגיות שונות אשר אנשים מתמודדים איתן כבני אדם וכאנשי משפחה, כמו מודעות אישית, אסרטיביות, קשיים לאחר לידה, חינוך ילדים והכוונה הורית לילדים בגילים שונים.

 

 

מתכונת הלימוד

 

קורס ייעוץ משפחתי נפרש על פני שנתיים והיקפו כ - 520 שעות אקדמיות. הקורס מורכב מכמה חטיבות לימוד, אשר בסוף כל חטיבה הסטודנטים מקבלים תעודת הסמכה ממוקדת תחום טיפולי מסוים.

 

נושאי הלימוד

 

  • הנחיית הורות ראשונית
  • ייעוץ התפתחותי לתינוק ולאם
  • הנחיית הורים לילדים מתבגרים
  • ליווי לאחר לידה    
  • ועוד


על מוסד הלימודים

 

מכללת עידן ההורות היא מוסד לימוד המתמחה בייעוץ, באימון ובהכשרת יועצים בנושאים המותאמים לסוגיות השגורות בחיי המשפחה בימינו אנו. מתודות הייעוץ וההנחיה פותחו והותאמו לתכניות הלימוד של המכללה והן בנויות על תשתית של אינטליגנציה רגשית ומנקודת מבטו של האחר. בין הקורסים שהמכללה מציעה אפשר ללמוד קורס ייעוץ זוגי, קורס מנחי הורים, קורס ליווי לאחר לידה וקורס ייעוץ שינה.

 

תנאי קבלה

 

הקורס פתוח לקהל הרחב והוא מיועד לאנשים הבאים מרקע מתאים הרוצים לקבל את הכישורים ואת הכלים לייעוץ משפחתי. הקבלה לקורס מותנית בריאיון אישי.

 

תעודה

 

הסטודנטים שעומדים בכל דרישות הקורס מקבלים תעודת יועץ משפחתי מוסמך מטעם מכללת עידן ההורות והיחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל חי. בתום כל חטיבת לימוד הסטודנטים מקבלים תעודות הסמכה המאפשרות להם לטפל עוד בזמן הלימודים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: עידן ההורות - המכללה | הכשרת יועצים ומנחים להורים

כלים שיעזרו לך לבחור