לימודי הסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך במכללה האקדמית בית ברל

הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית בית ברל

 

מחנכים לעתיד

 

לכל שלב בהתפתחות האדם, מהרחם ועד הזקנה, יש חשיבות רבה והשפעה על היבטים פיזיים, מנטליים וקוגניטיביים של כל אחד ואחת. בין השלבים המכריעים ביותר הוא שלב הילדות, מהלידה ועד גיל 6. בשלב חיים זה הילד מפתח את הכישורים החברתיים שלו, את יכולות הלמידה ואת מיומנויות השפה. לכן יש צורך באנשי הוראה וחינוך אשר קיבלו את ההשכלה האקדמית והמקצועית לעבודה עם ילדים בגילים אלה.

 

לימודי הכשרת אקדמאיים לחינוך לגיל הרך מציעים לאנשים בעלי תואר ראשון לנתב את ההשכלה ואת הכישורים הפדגוגיים שלהם למען עתיד החברה ולחנך, ללמד ולעצב ילדים בשלבים הקריטיים של החיים שלהם.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית בית ברל מקנים לסטודנטים ידע עיוני ומעשי בכל הקשור לגיל הרך, לחינוכו ולהוראתו. הם לומדים על ההיבטים הפדגוגיים, ההתפתחותיים והמקצועיים של עבודה עם ילדים בגיל הרך בדגש על הקשר בין הפן העיוני לבין הפן המעשי.

 

תכנית הלימודים מתמקדת בארבעה חטיבות עיקריות: לימודים עיוניים, שבהם הסטודנטים לומדים על התחומים של התפתחות חשיבה עצמאית, פסיכולוגיה וחינוך בקרב ילדים בגיל הרך; לימודים פדגוגיים, שבהם לומדים על איתור צרכים של תלמידים ייחודיים ועל שיטות לניהול כיתה; לימודים דידקטיים שבהם מתמחים במקצועות העשרה ולימודים התנסותיים שבהם הסטודנטים לומדים בפועל על העבודה בבתי הספר ובמערכות החינוך.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף מסולל זה להסבת אקדמאים להוראה הוא כ - 37 שעות אקדמיות של קורסים עיוניים ויומיים של התנסות מעשית. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה וקורסי סמינר. הסטודנטים מחויבים ללמוד קורסי יסוד בעזרה ראשונה, זהירות ובטיחות בדרכים וביטחון ובטיחות בשעת חרום. נוסף על כך, הסטודנטים לומדים בשנה של התנסות מודרכת במוסדות החינוך של הגיל הרך.

 

לימודי ערב

 

המכללה מאפשרת לאנשים עובדים ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים להוראה בשעות הערב. המסלול כולל מפגש באחד מערבי השבוע ומפגש נוסף בימי שישי. את ההכשרה המקצועית ניתן לבצע ביום שבועי נוסף או בשנה שלאחר סיום ההכשרה. כך יכולים אקדמאים ללמוד במסגרת נוחה לצורכיהם ולקבל הכשרה להוראה לגן הילדים.

 

 

נושאי לימוד

 

 • הוראה מאתגרת חשיבה
 • ספרות ילדים
 • רטוריקה והופעה בכיתה
 • אוריינות מחקר
 • התפתחות רגשית חברתית
 • קידום הלמידה בגן
 • עקרונות ההוראה של הגיל הרך
 • התפתחות שפת אם
 • היבטים מוזיקאליים בחינוך הגיל הרך
 • קידום חברה משותפת    
 • התפתחות הילד בעזרת המשחק החברתי    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד אקדמי רב־תחומי להוראה ולחינוך הפועל ברוח חברתית – יישומית. המכללה שמה לה למטרה לקדם את תחום הלימודים ההומאני והחברתי במגמות של מדעי הרוח, האמנות, הדמוקרטיה והממשל. המוסד מציע מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון, לתואר שני והכשרות, ובהם ללימודי חינוך מיוחד, הכשרה להוראה בבית הספר היסודי, הכשרה להוראה בבית הספר העל יסודי ותעודת הוראה במסגרת תואר שני M.Teach.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הסבת אקדמאים צריכים להיות בעלי תואר ראשון במדעי הרוח והחברה בממוצע ציונים 75 לפחות או תואר ראשון במדעי הטבע, המדעים המדויקים ומדעי החיים בממוצע ציונים 70 ומעלה. על המועמדים להיות בעלי פטור מאנגלית אקדמית. הקבלה ללימודים נעשית על סמך ריאיון אישי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תעודת הוראה לחינוך הגיל הרך מטעם המכללה האקדמית בית ברל.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל