קורס חשמלאי ראשי במכללת MBC

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על MBC - קורס חשמלאי ראשי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חשמלאי ראשי במכללת MBC לטכנולוגיה ולמדעים

 

חשמל באוויר

 

החשמל מניע את העולם, כמעט שאין מכשיר שאינו עובד בלעדיו, הן ברמה הביתית והפרטית והן ברמת התשתיות המקומיות והארציות. אין זה משנה אם זה המחשב, הטלוויזיה, המקרר, תאורת הרחוב או הרמזורים שבכביש, כולם עובדים על חשמל. ומשכך, ישנה דרישה לחשמלאים מנוסים ומיומנים אשר יכולים לטפל הן במכשירים הביתיים המשפיעים על משק הבית, והן בתשתיות ובמערכות החשמליות המורכבות שתפעולן משפיע על עשרות אלפי אנשים בכל יום.

 

אך כמו בכל תחום ובכל מקצוע, גם החשמלאי יכול להתקדם ולטפס בסולם הדרגות. קורס חשמלאי ראשי מיועד לחשמלאים מוסמכים הרוצים להתקדם לשלב הבא, לקבל יותר ידע על המקצוע שהם עוסקים בו, להיות מוסמכים בתחומים רבים יותר ולשאת באחריות מקצועית גדולה יותר. לדוגמה, לעומת החשמלאי המוסמך אשר יכול לערוך תכניות עד 3*80 אמפר, החשמלאי הראשי יכול לערוך תכניות עד 3*250 אמפר.

 

 

תכנית לימודים

 

קורס חשמלאי ראשי במכללת MBC לטכנולוגיה ולמדעים מעשיר את ארגז הכלים של החשמלאי המוסמך ומרחיב את הידיעות המקצועיות שלו. הסטודנטים לומדים את התחומים הבסיסיים ההכרחיים לעבודת החשמלאי, כמו מתמטיקה, פיזיקה ומחשבים והם לומדים על מערכות האלקטרוניקה השונות ועל מתקנים של רשת ושל חשמל.

 

נוסף על כך, תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים על ההיבטים השונים של עבודת החשמלאי הראשי, כמו האספקטים של התיעוד והדיווח על כשלים, על פרויקטים יזומים ועל תקלות חוזרות ונשנות. כמו כן, תלמידי הקורס לומדים מכונות והנע ועל מתקני פיקוד ובקרה.

 

מתכונת הלימוד

 

מסלול הלימודים הוא קורס ערב והיקף הקורס הוא כ - 600 שעות אקדמיות. מתכונת הלימודים כוללת קורסים עיוניים, קורסים מעשיים וסדנות אשר מסייעים לסטודנטים לתרגל את המיומנויות שרכשו בקורס.

 

נושאי הלימוד

 

  • אלקטרוניקת הספק
  • יסודות המתמטיקה
  • מתקני רשת וחשמל
  • תורת הרשת והחשמל
  • אלקטרוניקה תעשייתית    
  • פיקוד ובקרה
  • פרקים בפיזיקה
  • מבוא למחשבים
  • תיעוד ודיווח טכני    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת MBC לטכנולוגיה ולמדעים היא בית ספר מקצועי אשר ממוקם באזור התעשייה של חצור הגלילית בצפון הארץ. המכללה מציעה מגוון קורסים ומסלולי לימוד למקצועות מעשיים בתחום הרכב, החשמל והבניין. נוסף על כך, המכללה מקיימת תכניות להכשרת טכנאים. תכניות הלימוד של המכללה מאושרות על ידי משרד הכלכלה והתעשייה וברוב התכניות בוגרי הקורסים מקבלים תעודת ממשלתית. בין הקורסים של המכללה אפשר ללמוד קורס חשמלאי מוסמך, קורס טכנאי מיזוג אוויר וקירור, קורס טכנאי שירות, קורס בקרים מתוכנתים, קורס טכנאי מחשבים וקורס טכנאי טלפונים סלולאריים וסמארטפונים.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס חשמלאי ראשי צריכים להיות בעלי תעודת חשמלאי מוסמך וניסיון מעשי של שנה לכל הפחות בעבודות חשמל. הקבלה ללימודים מותנית בוועדת קבלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות ונוכחים ב - 85 אחוזים לפחות מהשיעורים מקבלים תעודת גמר מטעם מכללת MBC לטכנולוגיה ולמדעים ותעודת חשמלאי ראשי מטעם משרד הכלכלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת MBC - המכללה לטכנולוגיה ומדעים

כלים שיעזרו לך לבחור