רוצה פרטים על קורס הכנה לוועדות חשמל?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה לוועדות רישיונות חשמל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס הכנה לוועדות חשמל? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה לקראת ועדה לרישיונות חשמל


רוצים להתקדם כחשמלאים?


במטרה להעניק את השירות המקצועי ביותר וכן כדי לקדם את הקריירה שלהם, מהנדסים, הנדסאים וחשמלאים שואפים תמיד להתקדם בסולם הדרגות ולהרחיב את הכלים שבידיהם. מי שמעוניינים לשדרג את מעמדם ולעלות ברישיונות החשמל המקצועיים, חייבים לעבור מספר שלבים בהם גם מבחן בעל פה שמתקיים בפני ועדת רישיונות ממשלתית שנערכת מטעם משרד הכלכלה. תפקידה של הועדה היא לבדוק את הבקיאות בתחום החשמל ולוודא כי בעלי המקצוע שמקבלים את הרישיון מחזיקים בידע לגבי ציוד, מכשור ונהלי עבודה.


עם זאת, לא מעט מועמדים שניגשים לוועדה אינם עוברים אותה בהצלחה, בין הסיבות העיקריות לכך אפשר למנות חוסר התמצאות בסוגיות הנדרשות בתחום החשמל או עקב זמן רב שחלף מאז קבלת הרישיון הקודם. מי שמעוניינים לרענן את שליטתם בחומר ולהגיע מוכנים באופן מיטבי אל הוועדה יכולים ללמוד בקורס הכנה ממוקד לקראת ועדת החשמל. מטרתו של הקורס היא להקיף את כל החומר שנדרש בתחום החשמל שעליו עשויות לעלות שאלות בעת השיחה בוועדה. כך המשתתפים יכולים לחדד נושאים בעייתיים, לעדכן את הידע שברשותם ולשפר את הסיכויים שלהם לעבור את הוועדה ולזכות ברישיון החשמלאי הנכסף.


למי מיועדים הלימודים


קורס ההכנה מיועד למבקשים לשדרג את רישיון החשמלאי שלהם, שעומדים בפני וועדה מקצועית מטעם משרד הכלכלה. הוא מתאים למהנדסיםלטכנאים, להנדסאים ולחשמלאים בדרגות שונות כגון חשמלאי הנדסאי וחשמלאי מהנדס.


תכנית הלימודים


לאורך הקורס מתוודעים לסוגיות חשובות בתחום החשמל, סוקרים את חוקי החשמל ובוחנים היבטים כגון הארקה ומניעת התחשמלות, ציוד חשמל ולוחות חשמל. כמו כן, הם לומדים בהרחבה על תהליכי העבודה במתקני חשמל מתח נמוך ובמסלולים שבהם משתתפים מהנדסים מתמקדים גם במערכות חשמל מתח גבוה. לאחר מכן מכירים את סוג השאלות שנשאלות בוועדה ולומדים להשיב עליהן באופן מלא, תקין ויעיל.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס משתנה ממוסד למוסד והוא תלוי גם בהכשרה הקודמת איתה מגיעים המועמדים. חלק מהמוסדות מציעים מסלול להנדסאים ומסלול למהנדסים, שכולל כמות שעות גדולה יותר. מרבית התכניות נעות בין 60 - 24 שעות לימוד אקדמיות. בדרך כלל אלה מתקיימות במסגרת של שלושה או ארבעה מפגשים, בחלק מהמוסדות השיעורים מתקיימים אחת לשבוע ובמוסדות אחרים הם נערכים ברצף במתכונת מרוכזת בשבוע אחד.


השיעורים בקורס מתבססים על שילוב של למידה עיונית של הנושאים השונים בחשמל ותרגולים פרקטיים כאשר בדרך כלל בסיומה של כל חטיבת נושא עיונית המשתתפים פותרים סימולציות ושאלות לדוגמא מתוך וועדות משנים קודמות.


נושאי הלימוד

 

 • אופן פעולת מפסקים
 • שנאי מדידה
 • מבנה חלוקות חשמל
 • לוחות חשמל
 • ציוד חשמלי במתקנים
 • שנאי זרם ומתח
 • הגנה מפני התחשמלות
 • מערכות מתח נמוך
 • כיבוי אש בלוחות חשמל
 • משטר נקודת האפס
 • מתקני חשמל מתח גבוה
 • פסי צבירה ובחירתם    
 • הגנה דיגיטלית במפסקי זרם    
 • ועוד


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לקורס, מהנדסי חשמל נדרשים להיות בעלי וותק של לפחות שנתיים כחשמלאי ראשי כדי ללמוד במסלול זה. יכולים להתקבל גם הנדסאים וחשמלאים ותיקים ומנוסים שעומדים בפני קבלת רישיון חשמלאי בדרגה גבוהה יותר.


תעודה


למשתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ניתנת תעודת גמר או אישור השתתפות על ידי מוסד הלימוד. חלק מן המסלולים מוכרים בתור ימי השתלבות לממונים על בטיחות בארגונים.


מוסדות

 

 • המכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ: ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון אפשר ללמוד בקורס להכשרת חשמלאים לתעשייה, בו מקבלים הכנה ממוקדת לוועדות החשמל. מסלול זה מתאים למהנדסים, להנדסאים ולטכנאים שמעוניינים לקדם את הקריירה, הוא כולל סיורים לימודיים ותרגולים מעשיים שונים.

 

 • המכללה לעסקים קטנים ובינוניים - היחידה ללימודי חוץ (רחובות): בקמפוס רחובות של היחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים קטנים נערך קורס הכנה לקראת וועדות החשמל, אשר משלב מגוון של תרגולים ופתרון מבחנים כדי להכין חשמלאים ומהנדסי חשמל לקראת שדרוג הדרגה המקצועית.

 

 • מכללת אורט קריית ביאליק: המכללה מציעה קורס הכנה לועדת רישיון החשמל שמשכו כ - 4 חודשים. כמו כן, נערכים ביחידת לימודי התעודה של המכללה קורסים נוספים כגון קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי ראשי וקורס חשמלאי מתח גבוה, לצד קורסים בתחומים כגון ניהול, תוכנה, עיצוב ומכונות.

 

 • לשכת המהנדסים והאדריכלים: הלשכה עורכת קורס להכנה לוועדות החשמלאים, הנדסאים משתתפים בקורס בהיקף 24 שעות לימוד ומהנדסים במסלול בהיקף 32 שעות לימוד. המפגשים מתקיימים פעם בשבוע בשעות הבוקר, בתל אביב. הלשכה עורכת קורסים והשתלמויות נוספות לאנשי המקצוע, כגון קורס בטיחות בחשמל, קורס חשמלאי בודק וקורסים בתחום הריתוך.

 

 • אתר סטאדיס (אונליין): באתר זה מוצע קורס הכנה אינטרנטי לוועדות החשמלאים וההנדסאים. הקורס מועבר בוידאו, על ידי יו"ר לשכת מהנדסי החשמל בישראל. בנוסף להרצאות המוקלטות, אליהן ניתן לגשת בזמן ובמקום הנוחים לכל תלמיד, הקורס כולל מפגשי לייב בהם ניתן לשאול ולהתייעץ לגבי החומר הנלמד, וכן פורום ייעודי למענה על שאלות התלמידים.
  נוסף על קורס זה, ניתן להיעזר גם בקורסים ובהשתלמויות נוספים שנמצאים בסטאדיס, ביניהם קורס בטיחות בחשמל, קורס חשמלאי בודק, קורס בודקים סוג 2 ו – 3, וקורס תכנון מתקני חשמל במתח נמוך.
   

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס הכנה לוועדות חשמל?

רוצה לדעת יותר על קורס הכנה לוועדות חשמל?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור