רוצה פרטים על קורס מפקח גז טבעי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מפקח גז טבעי מוסמך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מפקח גז טבעי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מפקחי גז טבעי


תפקיד מפתח במהפכת הגז


מערכות הגז הטבעי מהוות חולייה מרכזית בפיתוח שוק האנרגיה הישראלי. הגז הטבעי נתפס כמקור זול יותר להפקת חשמל, שגם מביא לפגיעה מופחתת בסביבה בהשוואה למקורות אחרים כמו מזוט ופחם. בשנים הקרובות צפויים מפעלים רבים לעבור לשימוש בגז הטבעי כמקור אספקת כוח עיקרי.


כדי לפתח משאב לאומי זה, שואפים ברשות הגז, במשרד האנרגיה ובמשרד הכלכלה להכשיר עובדים מיומנים לתפקידים תפעוליים וניהוליים במתקנים. הסמכות העליונה במפעלים נמצאת בידיהם של מפקחי מערכות הגז הטבעי. הם מבצעים את ההחלטות החשובות ביותר מבחינה טכנית ותפעולית, בהן תלויה הפעילות השגרתית של המערכות הפעילות.


כחלק מתפקידם, הם מבצעים פיקוח צמוד על כל תהליכי האחזקה במפעל באמצעות בדיקות תקופתיות שוטפות. כמו כן, הם אמונים על הנהגת העובדים במקרים של תקלה או במצבי חירום שעלולים להתרחש. כחלק מתפקידם, הם גם חונכים את מתקיני ומפעילי הגז הבכירים יותר במהלך עבודתם. כדי להגיע לדרגה זו יש לעבור הכשרה מתאימה במהלכה רוכשים שלל כלים ניהוליים להובלת מערך הגז. בוגרי תכנית זו יכולים להשתלב בתפקידי פיקוח בחברת החשמל, בבארות הקידוח, במפעלי תעשייה וכן בחברות מקומיות ועולמיות בתחום הגז.

 


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מיועדת למהנדסים ולמנהלים בתעשיית הגז, שמעוניינים לצבור כישורים מקצועיים נוספים ולהתקדם בתפקידם בתחום מתפתח זה. המסלול יכול להתאים גם למנהלים בענפי תעשייה נוספים שברצונם לעבור הסבה לענף הגז הטבעי.


תכנית הלימודים


במהלך ההכשרה המשתתפים מכירים תקנים בין לאומיים וישראליים שנוגעים לגז הטבעי. הם מתוודעים למפרט הטכני של המתקנים ובוחנים לעומק את כל התהליכים התפעוליים והבטיחותיים שמתקיימים בהם. בהמשך, הם עוסקים בתהליך אספקת הגז מבאר הקידוח, דרך מקטעי המפעל השונים ועד להובלתו לצרכנים.


כמו כן, הם לומדים לרכז ולהוביל את פעולות האחזקה השוטפות במפעלים ולפקח על תהליכי העבודה ועל סביבת המתקן. בנוסף, הם רוכשים כישורי ניהול והובלת צוותי עובדים, שחיוניים לתפקוד בזמני שגרה וחירום במתקני הגז.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נמשכת כ - 11 חודשי לימוד, לפי הנחיות משרד הכלכלה ומשרד האנרגיה היא כוללת כ - 345 שעות אקדמיות. המשתתפים יכולים לבחור בין מסלול בוקר בו נערכים שיעורים אחת לשבוע, לבין קורס ערב בו מתקיימים שני מפגשים שבועיים. מלבד שיעורים עיוניים תכנית זו כוללת גם תרגולים מעשיים, בהם מתנסים המשתתפים בסימולציות המדמות מערכות לחץ ומתקני גז טבעי.


נושאי הלימוד

 

 • תפקוד תחנות הגפה
 • תנאי עבודות מסוכנות
 • אחזקה יזומה
 • מקטעים פנים מפעליים
 • תחנות PRMS
 • תקנים לגז טבעי בעולם
 • התנהגות בשעת חירום
 • בדיקות שגרתיות
 • מערכת הולכה ראשונית
 • מערכות חלוקת גז
 • העברת גז מהספק לצרכן
 • מבנה תחנת קבלה
 • רכיבים תפעוליים במפרט
 • ניהול מערך בטיחות    
 • תכנון עתידי בגז הטבעי בארץ    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתכנית יכולים להתקבל בוגרי לימודי הנדסת מכונות או לימודי הנדסת גז טבעי, שברשותם תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר. כמו כן, הם צריכים להוכיח ניסיון של שלוש שנים ומעלה בתפקידי פיקוח וניהול מערכות בתעשייה ולהציג קורות חיים והמלצות ממעסיקים. כחלק מתנאי הקבלה הם צריכים לעמוד גם בראיון בפני וועדת קבלה.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס מקבלים תעודת גמר "מפקחי גז טבעי" מטעם משרד הכלכלה והמוסד המלמד. כמו כן, הם זכאים לרישיון "מפקח גז טבעי" שניתן על ידי משרד התשתיות הלאומיות והרשות לגז טבעי.


כדי לקבל דיפלומות אלה הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 85 אחוזים מהמפגשים ולעבור מספר בחינות עיוניות ומעשיות. לאחר מעבר המבחנים הם צריכים גם להשלים תקופת התמחות (סטאז') של כ - 100 שעות, במהלכה מוכיחים שליטה בתהליכי אחזקה, פיקוח וניהול במתקני הגז.

 


מוסדות

 

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר): קורס מפקחי גז טבעי ברופין מתקיים במסלול יום בלבד ונערך במסגרת מגמת מקצועות הגז של המכללה. בין היתר, ניתן ללמוד בקורס מתקיני גז טבעי ובקורס מפעילי גז טבעי. המכללה עורכת גם קורסים מגוונים בענפי החשמל, הרכב, האחזקה, התכנות והניהול.

 


 • המכללה הטכנולוגית באר שבע: במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיימים מסלולים שונים להכשרת הנדסאים לצד קורסי תעודה רבים. קורס פיקוח גז טבעי מתקיים במסלול בוקר וערב. בתחום האנרגיה והגז מציע מוסד הלימוד הכשרות נוספות, כגון קורס מתקין גז טבעי (ברמות 1 ו - 2) וקורס ממונה אנרגיה.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מפקח גז טבעי?

רוצה לדעת יותר על קורס מפקח גז טבעי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור