קורס איור אופנה במכללת שנקר - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי אופנה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שנקר - קורס איור אופנה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ציור אופנה במחלקה ללימודי חוץ במכללת שנקר


לעצב חזון


כל פריט לבוש מתחיל את דרכו על גבי דף נייר. הצעד הראשון בפיתוח רעיון ראשוני מפרי דמיונו של המעצב הוא ציור סקיצה. מעצבי אופנה שואבים השראה ממקורות שונים המסייעים להם לפתח רעיונות רבים, אך רבים מהם מתקשים בשלב המעבר מהרעיון אל הדימוי המוחשי. לכן, כדי לסייע לרעיון לרקום עור וגידים, מעצבים נעזרים בציור, הנועד להמחיש את העיצוב וכן להבין את סוג הבד הדרוש ואת צורת הגזרה הנחוצה כדי להוציא לפועל את פריט הלבוש. ישנן טכניקות שונות לציור מודל, כאלו העושות שימוש בצבעי מים, בעפרונות ובטושים. כמו כן, ניתן לצייר מודלים על פי דוגמנית או על פי צילום.


על מעצבי אופנה להכיר את שלל הטכניקות הקיימות לציור אופנה בתהליך המחשת הרעיון. עליהם להבין בסוגי הבדים הקיימים ובהמחשת תנועתם, בצבעים, בטקסטורות ובחומרי גלם נוספים. כל זאת לצד ידע מעמיק בתכתיבים ובאילוצים העומדים בפני כל מעצב אופנה בשלב זה, כמו למשל עלויות חומרי הגלם ודרישות הלקוח, שחייבות להוות שיקול בעת פיתוח הפריט. על כן, שלב הציור הוא קריטי לעיצוב הפריט ובמידה רבה קובע את המשך התהליך שבסופו יופק המוצר המוגמר. המחלקה ללימודי חוץ בשנקר מקיימת קורס איור אופנה לכל המעוניינים ללמוד תחום זה ולהשתלב בענף האופנה.


תכנית הלימודים


הקורס מקנה לתלמידים את הכלים כדי להפוך את הרעיונות שלהם למוחשיים. הם לומדים טכניקות שונות לציור אופנה, תוך מתן דגש על שימוש בשלל מקורות השראה. בנוסף, הם דנים בקהלי היעד השונים, כגון רשתות אופנה, תצוגות או קטלוגים וכן כיצד להתאים את העיצוב אליהם. כמו כן, הם מתעמקים בחומרי הגלם השונים שעומדים לרשותם, כגון טקסטורות ובדים.


מתכונת הלימוד


הקורס נלמד בהיקף של 80 שעות וכולל 20 פגישות. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הערב. הלמידה כוללת התנסות מעשית מקיפה.


נושאי הלימוד

 

  • טקסטורות שונות
  • ציור בתנועה
  • בחירת חומרי גלם
  • חומרים ובדים
  • אילוצים ותכתיבים
  • השראה כללית
  • גיבוש מקורות השראה
  • קהלי יעד שונים    
  • ציור מודל על פי דוגמנית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המחלקה ללימודי חוץ בשנקר מציעה מגוון רחב של הכשרות מקצועיות בענף האופנה. בתחום התדמיתנות, ישנו קורס תדמיתנות משולבת, קורס תדמיתנות סריגים, קורס תדמיתנות שמלות כלה וערב, תדמיתנות ממוחשבת, תדמיתנות בגדי ילדים ודירוג תדמיות. בנוסף, מתקיימים קורסים נוספים המספקים כלים מקצועיים למעצבים מתחילים ומתקדמים, כגון קורס תפירה למתחילים, קורס עיצוב תיקים, קורס ניהול אופנה, קורס עיצוב ובניית קולקציה, קורס מבוא לסחר וקניינות אופנה וקורס דיגום חופשי.


תנאי קבלה


קורס זה אינו מותנה בתנאי קבלה ולפיכך יכול להתאים לכל המעוניינים לעשות צעדים ראשונים בתחום האופנה.

 


תעודה


תלמידים המשלימים את התכנית זכאים לתעודת גמר מטעם המחלקה ללימודי חוץ בשנקר.


אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לקורסים מתקדמים בתחום עיצוב האופנה וכן לפתוח סטודיו עצמאי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת שנקר | שנקר - בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב

עוד מסלולי לימוד - שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב

כלים שיעזרו לך לבחור