קורס ניתוח התנהגות ABA במכללה האקדמית בית ברל

קורס ניתוח התנהגות ABA במכללה האקדמית בית ברל

קורס ניתוח התנהגות ABA במכללה האקדמית בית ברל

 

המסלול אינו פעיל

 

מקורו של הטיפול ההתנהגותי בתחילת המאה ה - 20 כענף משנה בתחום הפסיכולוגיה והוא רלבנטי עד לימינו, ביישום טיפול התנהגותי במרחבים פסיכולוגיים שונים. מטרת הגישה היא שיפור חייהם של המטופלים במגוון היבטים. הפרעות הקשב והריכוז בקרב ילדים ובני נוער הן תופעה נרחבת שלא ניתן להתעלם ממנה, הגורמת לבעיות התנהגותיות שונות. הפסיכולוגיה ממשיכה לחקור אותה ולבחון צורות טיפול שונות וחדשות, על מנת להקל על המטופלים ולאפשר להם להתקדם בחייהם.


המכללה האקדמית בית ברל מאפשרת במסגרת קורס ניתוח התנהגות ABA להתמחות בטיפול התנהגותי בילדים בעלי קשיי התנהגות שנובעים מהפרעות קשב וריכוז. כדי לקבל הסמכה כמטפלי ABA יש לעבור מבחן הסמכה חיצוני מטעם ארגון BACB העולמי. במהלך הקורס ניתנת הכשרה לקראת מבחן ההסמכה ובסופו הזכאים מקבלים תעודת מנתח התנהגותי.

 


תכנית הלימודים


הקורס מאפשר לבעלי מקצוע מתחומי החינוך והטיפול להתמחות במתן טיפול התנהגותי לילדים בעלי קשיי התנהגות, הנובעים מהפרעות קשב וריכוז (ADHD). הוא כולל בתוכו לימודים עיוניים, אשר מעניקים ידע נרחב בתחום ניתוח ההתנהגות, למידת שיטות אבחון, טיפול במקרים של בריונות והכנה לקראת מבחני ההסמכה של הלשכה הבינלאומית למנתחי התנהגות.


מתכונת הלימוד


קורס ניתוח התנהגות במכללה האקדמית בית ברל כולל בתוכו לימודים תיאורטיים ופרקטיים. כמו כן, המסלול כולל התנסות קלינית. התכנית אורכת כשנתיים, הלימודים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר.

 

נושאי הלימוד

 

  • יסודות בניתוח התנהגותי
  • אתיקה מקצועית
  • קושי התנהגותי מורכב בילדים
  • שיטות מחקר ותצפית
  • הנהלת והכוונת כיתה בגישת ABA
  • גישות התערבות שונות
  • תופעות הקשורות באלימות בסביבה חינוכית
  • ביצוע הערכה פונקציונלית    
  • אבחון ומתן טיפול לילדים בעלי קושי התנהגותי    
  • ועוד


סגל הוראה


בראש התוכנית עומד פרופסור מומחה בעל שם עולמי לניתוח וטיפול התנהגותי, המתמחה בילדים ונוער בעלי קשיי התנהגות מורכבים. הוא מהווה גם המנחה הראשי של הקורס. הרכזת המקצועית של הקורס היא יועצת שינה מוסמכת לתינוקות ומייסדת מרכז 'משפחה חורפת', להדרכת הורים וייעוץ שינה לתינוקות.

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד להכשרת מורים ואנשי הוראה. היא מציעה תוכניות שונות וקורסים ללימודי תעודה לבעלי מקצוע בתחומי הטיפול והחינוך המעוניינים בהעשרת והרחבת תחומי העיסוק שלהם. בין הקורסים נכללים קורס הוראה מתקנת, קורס אבחון דידקטי, סדנאות לגננות ומורים מתחילים ועוד.

 


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס ABA במכללה האקדמית בית ברל צריכים להיות בעלי תואר ראשון או שני. כמו כן, הם נדרשים לעבור ראיון אישי על מנת להתקבל לקורס.


תעודה


בסיום הלימודים, בוגרי הקורס שעוברים את מבחני ההסמכה של הלשכה הבינלאומית למנתחי התנהגות (באישור ה-BACB ) רשאים לקבל תעודת הסמכה המהווה רישיון לעסוק כמנתח התנהגות יישומי. כמו כן, הם מקבלים תעודה מטעם המכללה האקדמית בית ברל על לימודי התמחות בטיפול התנהגותי (ABA) בילדים בעלי קשיי התנהגות. בוגרים שהגיעו לתום הלימודים אך לא ניגשו למבחני ההסמכה זכאים לקבלת אישור לימודים מטעם המכללה האקדמית בית ברל.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל