קורס מנהלי תפעול בכירים במכללה העסקית

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהלי תפעול בכירים במכללה העסקית

קורס ניהול תפעול בכיר AOM במכללה העסקית


כלים תפעוליים מובילים


כמעט בכל עסק, מפעל או חברה כיום פועלים מנהלי תפעול. תפקידם הוא לדאוג לנושא האספקה, הלוגיסטיקה והציוד של הארגון ולוודא שכל המערכות והגורמים שבו פועלים יחד באופן יעיל. לענף התפעול תפקיד מרכזי בהצלחה ובהגעה ליעדים של ארגונים שירותיים ועסקיים. בשל חשיבותו הרבה של מערך התפעול, המנהלים בתחום צריכים לשלוט במגוון של כישורי מנהיגות ולהיות בעלי הבנה כלכלית, טכנית ולוגיסטית נרחבת.


במכללה העסקית מציעים קורס ניהול תפעול בכיר, שמטרתו להכשיר מנהלים להתקדמות בשרשרת התפעולית. הקורס מספק לתלמידיו ידע עיוני וכלים פרקטיים בתחום התפעול והוא מקיף מגוון תחומים מרכזיים ומשמעותיים בתעשייה כמו לוגיסטיקה, מלאי, רכש, איכות, אחזקה ושירות.


תכנית הלימודים


במהלך קורס ניהול זה, המשתתפים רוכשים מגוון כישורי מנהיגות, שיכולים לסייע להם לפתח ולהוביל אסטרטגיה תפעולית יעילה בארגונים שלהם. כך, הם לומדים על היבטים חשובים בלוגיסטיקה ובתפעול ובוחנים סוגיות בניהול של אחזקה ורכש תוך שמירה על איכות בתהליך הייצור והאספקה. בנוסף, הם לומדים לנהל את הפן הפיננסי של מערך התפעול ולפעול בהתאם לאילוצים ולאתגרים שעולים במהלך העבודה.


מתכונת הלימוד


קורס מנהלי תפעול בכירים במכללה העסקית כולל כ - 26 מפגשים, שמתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים ובערבים. קיים גם מסלול בוקר ובו כ - 13 מפגשים חד שבועיים. במהלך השיעורים, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות וגם מתנסים באופן מעשי במיומנויות הניהול שנלמדות דרך סימולציות וניתוח אירועים מהתעשייה.

 


נושאי הלימוד

 

  • ניהול רכש ומלאי
  • ניהול לפי אילוצים
  • אסטרטגיה תפעולית
  • ניהול איכות ובטיחות
  • התקשרויות ודיני חוזים
  • מערכות מידע תפעוליות    

 

סגל הוראה


מרכז הקורס הוא מהנדס תעשייה וניהול, בעל הכשרה גם בתחום מנהל העסקים. בעברו מילא תפקידים ניהוליים ותפעוליים בכירים בתעשייה הביטחונית והאזרחית וכיום משמש מנהל של חברה לייעוץ לוגיסטי ותפעולי לחברות.


עוד כולל סגל המרצים: מומחה ללוגיסטיקה שמרצה במסגרות שונות בנושא ניהול שרשראות אספקה; עורך דין המומחה לתחום הרכש וההתקשרויות והחוזים בלשכות המסחר; מומחה למדעי ההתנהגות ולמנהל עסקים שמשמש גם מנכ"ל של חברת ייעוץ ארגוני; ועוד.


על מוסד הלימוד


המכללה העסקית היא מוסד להכשרה מקצועית שפועל כ - 45 שנים מטעם איגוד לשכות המסחר. במכללה מתקיימים מגוון קורסים שמיועדים למנהלים ולעובדים, ומאפשרים להם לצבור מיומנויות עבודה חדשות. בין הקורסים קיימים קורס סחר בין לאומי, קורס רכש וקניינות, קורס ניהול מחסן ממוחשב וקורס ייעוץ עסקי.


תנאי קבלה


לקורס ניהול התפעול במכללה העסקית מתקבלים מועמדים בעלי ניסיון ניהולי ועסקי. המסלול מתאים, בין היתר, למנהלים במחלקות תכנון, למנהלי תפעול, למנהלי רכש, למנהלי ייצור, למנהלי לוגיסטיקה ולמנהלי אחזקה בארגונים ובחברות.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל דרישותיהם זכאי לקבל תעודת גמר "מנהלי תפעול AOM", שמוענקת על ידי המכללה העסקית של לשכת המסחר. התעודה מוכרת על ידי ארגונים בינלאומיים בתחום המסחר והתעשייה, ביניהם גם לשכת המסחר העולמית (International Chamber of Commerce).

עוד מסלולי לימוד - המכללה העסקית