קורס שרשרת אספקה להסמכת CPSM במכללה העסקית

שירות אישי - צור קשר
קורס שרשרת אספקה להסמכת CPSM במכללה העסקית

קורס ניהול רכש והספקה בכיר CPSM במכללה העסקית של לשכת המסחר

 

מה מקשר בין תל אביב ובין ארצות הברית?

 

בשנים האחרונות אנו עדים להתרחבות תחום האחריות של אנשי הרכש בארגונים. אלה היו עוסקים בעבר בהחלטות הנוגעות רק לביצוע עסקאות מול ספקים, ואילו כיום הם שותפים לכל המרכיבים הלוגיסטיים והגורמים הכלולים בשרשרת האספקה. בשנת 2010, הבחין ארגון ה - ISM בשינוי זה, וקבע הסמכות חדשות בשם CPSM. הארגון נוסד בארצות הברית בשנת 1915 במטרה לבסס ולהסדיר את סמכותם ומעמדם של אנשי המקצוע העוסקים בניהול סחורה ורכש בחברות, באמצעות הגדרת נהלים קבועים המוכרים בכל העולם. הוא שייך ופועל תחת החסות של הפדרציה הבינלאומית IFPSM, ונחשב כגוף הבלעדי, המעניק את ההסמכות החדשות.

 

המכללה העסקית של לשכת המסחר בתל אביב פועלת בשיתוף עם המכון האמריקני, ונכון להיום, היא נציגתו היחידה בארץ. המכללה מאפשרת לאנשי מקצועות הלוגיסטיקה והרכש הישראליים לקבל את ההסמכות הבינלאומיות החדשות, הנפוצות כיום באירופה, בארצות הברית ובקנדה.

 

 

תכנית הלימודים

 

במהלך הקורס הסטודנטים נחשפים לכל חוליות שרשרת האספקה, ומבינים כיצד לנהל אותה ביעילות תחת מגבלות תקציב, זמן ומשאבי אנוש. הם לומדים לנהל סיכונים בתבונה ולפעול בתנאי אי ודאות. מעבר לכך, הסטודנטים מקבלים הכנה טובה לקראת שלושת מבחני ההסמכה, המתקיימים בכיתת המחשבים של המכללה, המקושרים ישירות למשרדי ארגון ה – ISM בארצות הברית.

 

מבנה הלימודים

 

קורס ניהול רכש והספקה בכיר במכללה העסקית כולל כ - 120 שעות אקדמיות. הקורס כולל כ - 26 מפגשים ואורכו כשישה חודשים וחצי, כאשר המפגשים מתקיימים אחת לשבוע. המשתתפים יכולים לבחור בין קורס ערב לבין מפגשים בשעות הבוקר. מלבד השיעורים העיוניים בכיתה, מוקדשות כ - 50 שעות נוספות לעבודה מעשית על פרויקט מסכם, שמתקיימת בליווי סגל ההוראה של הקורס.

 

נושאי לימוד

 

  • פיקוח ייצור
  • בקרת מלאי
  • סוגי אריזות    
  • ועוד

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס ניהול שרשרת אספקה CSM במכללה העסקית של לשכת המסחר בתל אביב נדרשים להיות בעלי ניסיון מעשי מוכח ברכש ואספקה של חמש שנים לפחות, או לחילופין להחזיק בתואר ראשון עם שלוש שנות ניסיון ברכש ואספקה. כמו כן, נדרשת אנגלית ברמה גבוהה.

 

סגל המרצים

 

בקורס מלמד דוקטור למנהל עסקים עם התמחות בלוגיסטיקה, שחיבר ספרים יישומיים בתחום ניהול הרכש, ומכהן כחבר כבוד בארגון ה - ISM. מרצה נוסף הוא יועץ בתחום הרכש והלוגיסטיקה בעל 30 שנות ניסיון בתחום. עוד מלמד בתכנית אדם שכיהן בעברו כראש מנהל הנדסת תעשייה ומחשוב בתעשייה אווירית. איש זה הוא בעל תואר M.Sc. בהנדסת מערכות מטעם אוניברסיטת קרנפילד באנגליה ובעל ניסיון עשיר בהקמה ובבנייה של מפעלים, מערכות מידע ומערכים לוגיסטיים.

 

 

תעודה

 

משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר מטעם המכללה העסקית. על מנת לקבל דיפלומה זו עליהם להיות נוכחים בלפחות 80 אחוזים מהשיעורים. בוגרים שעוברים גם את שלוש בחינות ההסמכה החיצוניות של ארגון ISM, מקבלים תעודת הסמכה בין לאומית "ניהול הספקה CPSM" מטעם המכון לניהול הספקה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה העסקית