תואר שני במכללה האקדמית הדסה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במכללה האקדמית הדסה

תואר שני - המכללה האקדמית הדסה ירושלים

 

ממשיכים להתקדם

 

שוק העבודה של ימינו צומח ללא הרף והופך עם השנים לתחרותי ביותר. מי שמעוניינים לבלוט ולהתקדם בתחומם צריכים להחזיק בידע נרחב ולהציג שליטה בכלים מתקדמים. אחת הדרכים לצמוח בתעשייה היא על ידי לימוד לתואר שני, שיכול לספק יתרון מול מועמדים אחרים בשוק העבודה.

 

במכללה האקדמית הדסה ניתן ללמוד במספר תכניות לתואר שני. אלה מאפשרות לסטודנטים להרחיב את הידע האקדמי ואת הכלים שברשותם ולבחון לעומק מגוון של תופעות ותהליכים אקטואליים.

 

תכניות לימוד

 

  • תואר שני במדעי המחשב: התואר השני במדעי המחשב מאפשר לסטודנטים להרחיב את הידע והכלים היישומיים בענף ולהיחשף להתפתחויות טכנולוגיות אחרונות. הסטודנטים יכולים ללמוד בהתמחות בביג דאטה ולמידת מכונה. תכנית זו נפרשת על פני ארבעה סמסטרים. היא מיועדת לבוגרי מדעי המחשב אך גם לבוגרי מקצועות נוספים כגון לימודי הנדסה, לימודי אלקטרוניקה ולימודי פיזיקה, אשר מעוניינים בהסבה לעולם המחשבים.

 

  • תואר שני בניהול ארגוני שירות: תכנית התואר השני בניהול ארגוני שירות מכשירה את הסטודנטים להובלת שינוי בתפיסת ניהול השירות בארגונים במשק והיא מעניקה להם כלים לאיוש תפקידי מנהל מכוון שירות, תפקיד שהביקוש לו במשק הולך ועולה באופן ניכר. תכנית זו, שהיקפה הוא כשנתיים, מקנה הבנה מעמיקה של תהליכי ניהול השירות ושמה דגש על ראייה הוליסטית ורב תחומית של השירות בחברות. לאורך התכנית לומדים ליצור אסטרטגיית שירות יעילה ולהוביל תהליכים בסביבה הגלובלית והגלוקאלית תוך מתן תשומת לב גם לשינויים טכנולוגיים בענף.

 

  • תואר שני באופטומטריה: תכנית זו היא רב תחומית ובה נכללים היבטים מענפי האופטומטריה, מדעי החיים, מדעי המוח ורפואת עיניים. מטרתה של התכנית להקנות לבוגרים כלים קליניים חדשים בתחום האופטומטריה כגון עדשות מדע מיוחדות וראייה ירודה, הבנה ברפואת עיניים ומדעי הראייה ומיומנויות מבוססות ראיות.

 

  • תואר שני בהפרעות בתקשורת: בתכנית לתואר שני בהפרעות בתקשורת יכולים קלינאי תקשורת להעמיק ולהרחיב את הידע והכלים שברשותם ולפתח את החשיבה הקלינית. בתואר נרכשים כלים לסיוע בבעיות דיבור ושפת בעולם רב תרבותי ורב לשוני.

 

מתכונת הלימוד

 

תכניות התואר השני מתוכננות כדי להתאים לצורכיהם של סטודנטים עובדים, לרוב השיעורים מתקיימים בשעות הערב או בימי שישי. אורכן של התכניות הוא דרך כלל כשנתיים. הן משלבות ביו שיעורים עיוניים והרצאות לבין סיורים לימודיים, למידת עמיתים ותרגולים בהן מנתחים מקרי בוחן מן התעשייה.

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית הדסה פועלת זה למעלה מ - 43 שנים ולאורך שנותיה הכשירה בוגרים ומוסמכים רבים להשתלבות בתפקידים מרכזיים בענפי המחקר, התעשייה והבריאות. המכללה שואפת להעניק לסטודנטים כלים עדכניים וידע אקדמי שתואמים את ההתפתחויות האחרונות במשק ובתעשייה. כמו כן היא שמה דגש על מעורבות בקהילה.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר השני משתנים ממסלול למסלול, אך ברוב המקרים יש צורך בתואר ראשון בממוצע ציונים של 80 לפחות. כדי להתקבל לתואר שני במדעי המחשב יש צורך בתואר מדעי או הנדסי. המעוניינים להתקבל לתואר השני בניהול ארגוני שירות צריכים להציג ממוצע 80 ומעלה בתואר בתחום ניהולי. מועמדים מתאימים מוזמנים לראיונות אישיים במכללה.

 

שכר לימוד ומלגות

 

פרטים מפורטים אודות שכר הלימוד לתארים השניים במכללה זו ניתן לקבל במשרדי המכללה. יש לציין כי אפשר לשלם את שכר הלימוד גם באמצעות מלגות לימוד שונות הניתנות מדי שנה. מוסד הלימוד מציע מלגות לסטודנטים לתואר שני, על סמך נתוני קבלה גבוהים וקריטריונים נוספים שמציבה המכללה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים