תואר הנדסאי במרכז האקדמי רופין

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על רופין - הנדסאים .

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאים במכללת רופין

 

שימו לב - הלימודים מתקיימים במסלול בוקר! 

לימודי הנדסאי חשמל ולימודי הנדסאי אנרגיות מתחדשות וגז טבעי הם המסלולים היחידים שבו ניתן ללמוד בשעות הערב

 

במכללת רופין, הממוקמת באזור השרון, פועלים שני גופים עיקריים - המרכז האקדמי והמכללה הטכנולוגית. המרכז האקדמי מציע מסלולי לימוד לתואר ראשון ותואר שני, בעוד שבית הספר להנדסאים מציע מסלולי לימוד לתעודת הנדסאי, ומספר תוכניות השתלמות לקהל הרחב.

 

בית הספר להנדסאים, במכללה הטכנולוגית רופין, הכשיר למעלה מ-16,000 בוגרים ב-50 שנות פעילותו. מדובר באחד מן המוסדות הגדולים והוותיקים להשכלה גבוהה בישראל, ובוגריו האיכותיים השתלבו בתפקידי מפתח בתעשייה.

 

יש לציין כי בית הספר להנדסאים במכללת רופין שם דגש רב על עבודה מעשית בזמן הלימודים, ומתוך כך הוא מקיים קשרים עם גורמים שונים בתעשייה הטכנולוגית. המכללה מקיימת מסלולי לימוד ייחודים כגון המגמה ללימודי חקלאות ולימודי השלמה לתואר ראשון במנהל עסקים.

 

מיקום - היכן לומדים?

 

קמפוס המכללה הטכנולוגית רופין ממוקם באזר השרון - בעמק חפר, בקרבת כפר מונש וצומת השרון בית ליד.

 

מהם לימודי הנדסאים?

 

לימודי הנדסאים הינם לימודים המזכים את הסטודנטים בתעודה מטעם מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע). הלימודים לתעודת הנדסאי שונים מהלימודים לתואר אקדמי באורכם, תכניהם ובהתמחותם. בעוד שבעבר לימודי ההנדסאים הוגבלו לתחומים טכנולוגיים בודדים, כיום נושאים רבים הנלמדים באקדמיה, קיימים גם בבית הספר להנדסאים. העיצוב, האומנות ואפילו המדע הינם רק חלק מן התחומים אותם יכול ההנדסאי ללמוד.

 

קראו עוד על:

 

 

ההנדסאי אינו לומד תכנים עיוניים בלבד, אלא רוכש מקצוע, תוך צבירת ניסיון מעשי. הדגש המעשי מהווה נדבך חשוב בהכשרת ההנדסאים, והוא מסייע לפתח עובדים טובים ויעילים יותר, שמאוחר יותר ישתלבו בשוק העבודה בתפקידים מובילים.

 

תוכניות הלימוד כפופות ומאושרות על ידי המה"ט ומשרד העבודה, ומיועדות להעניק לבוגריהן את האפשרות להשתלב בצורה מהירה בתעשיות השונות. חשוב לבחור במוסד איכותי כגון מכללת רופין לביצוע לימודי ההנדסאים, בכדי לקבל את הרקע הטוב ביותר, ולקבל יתרון על פני מתחרים בשוק העבודה.

 

אילו תכניות אפשר ללמוד?

 

בית הספר להנדסאים, במכללה הטכנולוגית רופין, נחשב לאחד הנחשקים והמובילים בישראל. בית הספר מציע 20 תוכניות לימוד ממגוון תחומים ובהתמחויות שונות כגון תעשיה וניהול, תקשורת אינטראקטיבית, אדריכלות נוף, הנדסה אזרחית ועוד. הלימודים בבית הספר להנדסאים נמשכים כשנתיים (4-5 סמסטרים, תלוי במסלול).

 

להלן מספר תוכניות לימוד:

 

הנדסאי מכונות - לימודי המכונות מזכים את הבוגרים, לא רק בתעודת הנדסאי, אלא גם באפשרות לקבל הסמכה כחשמלאי מוסמך (במגמת המכטרוניקה) או כמנהל מוסך (במגמת הרכב). מגמות הלימוד במסלול זה מכשירות את הסטודנטים במגוון מיומנויות הבסיס בתחומי ההנדסה השונים, כגון מיכון, ציוד, אריזה, בקרה, אלקטרוניקה ועוד.

 

הנדסאי אלקטרוניקה - הלימודים במגמת הנדסאי אלקטרוניקה הינם מרתקים ביותר, ומאפשרים לסטודנט ללמוד בסביבה דינמית ומתקדמת. הלימודים עוסקים במגוון נושאים מעולם האלקטרוניקה, החל בתקשורת סלולרית ולוויינית, וכלה במחשבים ובמכשור רפואי.

 

הנדסאי מכשור ובקרה - מאנשי המקצוע של היום נדרש ידע מעמיק במגוון רחב של תחומים. המסלול ללימודי מכשור ובקרה נועד על מנת לתת מענה לצורך זה. תהליך הכשרת הסטודנטים במסלול תואם לקצב השינויים בשוק הטכנולוגי, ומאפשר להם לצאת לשוק העבודה כעובדים מובילים בעלי ידע עדכני.

 

הנדסאי טכנולוגיות מים - אין זה מפתיע אם נאמר כי ישנו מחסור הולך ומחריף במים, בעולם בכלל, ובישראל בפרט. כמו כן, ידוע כי משבר האקלים העולמי גם הוא נותן את אותותיו ומקשה על זמינות המשאבים, להם נחוץ האדם. מגמת לימודי המים מתמקדת בהנדסת המים והקרקע, במטרה לנצל בצורה המיטבית את המשאבים העומדים לרשותנו.

 

חשוב לציין כי ישראל מהווה כוח מוביל בתחום זה בעולם כולו. בוגרי המגמה ישתלבו במגוון תפקידים במשרד לאיכות הסביבה, משרד הבריאות, ברשויות המקומיות, במרכזי התיישבות, בחברות השקיה ובחברות העוסקות בטכנולוגיות מים שונות.

 

 

מהם תנאי הקבלה?

 

על מועמד המעוניין להתקבל ללימודי הנדסאים במכללה הטכנולוגית רופין לעמוד באחד מהתנאים הבאים:

 

  • תעודת בגרות מלאה
  • תעודת בגרות חלקית הכוללת: 3 יחידות במתמטיקה ובאנגלית, וכן 2 יחידות בספרות/הבעה.
  • תעודת מכינה טכנולוגית/מכינה קדם הנדסאית בציון עובר.
  • מבחן פסיכוטכני
  • מועמדים לאחר גיל 35 פטורים מתנאים אלו, ונדרשים להוכיח סיום 12 שנות לימוד. כמו כן, ייתכן כי יתווספו תנאי קבלה במספר מגמות, על פי דרישות ספציפיות.

 

מה גובה שכר הלימוד?

 

המכללה הטכנולוגית רופין מתוקצבת על ידי המה"ט, ושכר הלימוד בה עומד על כ-8,550 ש"ח לשנה א' בלימודי יום, התעריפים משתנים לפי שנת הלימודים (א' - ג'). פרוייקט הגמר אותו מבצעים הסטודנטים כרוך בתשלום נוסף של כ-1,800 ש"ח. כמו כן, חיילים משוחררים (עד 5 שנים מיום השיחרור) רשאים להשתמש בכספי הפיקדון לצורך תשלום שכר הלימוד, ובכל מקרה הינם זכאים ל-80% הנחה ברוב מגמות הלימוד.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: רופין הנדסאים - המכללה הטכנולוגית רופין

עוד מסלולי לימוד - בית הספר להנדסאים - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור