רוצה פרטים על לימודי אינסטלציה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס שרברבות

רוצה לדעת על לימודי אינסטלציה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אינסטלטור | קורס שרברבות

 

ברזים דולפים, סתימות בביוב, נזילות, ניאגרות דולפות, סתומות או שבורות, שיפוץ הבית או בניית בית חדש; כל אלו מביאים כל אדם במהלך חייו להזדקק לשירותיו של האינסטלטור (שרברב). האינסטלטור אמון על תפקוד מערכות המים והניקוז במערכות הביתיות ובמערכות הציבוריות והתעשייתיות. למעשה תפקידו נחלק לשני תחומים עיקריים: תיקון תקלות ותחזוקה של מערכות קיימות ובנייה והקמה של מערכות אינסטלציה חדשות. התחומים בהם עוסק האינסטלטור בעיקר הם: מערכות מים וביוב, הרכבת מערכות כיבוי אש, בניית צנרת למערכות על-פי תכנון מהנדס הפרויקט.

 

עבודתו של האינסטלטור מתבצעת בכל שעות היממה, כיוון שלא ניתן להמתין למחר עם תיקון התקלות בהן הוא מטפל. ככל שנדחה הטיפול בתקלות אינסטלציה, עלותן והנזקים בעקבותיהן גדל ומייקר גם את הטיפול והתיקון בהן.

 

 

למה ללמוד קורס אינסטלציה?

 

קיימים מספר מקצועות בהם תמיד ישנה עבודה בשפע לכל העוסק בהם, ביניהם אינסטלציה (שרברבות). מרבית עבודתו של האינסטלטור היא בתיקון תקלות בהיקפים שונים. בדרך כלל, כאשר מוזמן אינסטלטור לתיקון תקלה הבעיה כבר ממשית וחמורה ועלותה גבוהה מאוד. הטובים שבאינסטלטורים יכולים לעסוק בהתקנת מערכות מים וביוב בפרויקטים חדשים לדיור או תעשייה ובכך להגדיל את פוטנציאל השתכרותם בהתאם.

 

מה לומדים?

 

קורס אינסטלציה מכשיר את התלמידים לבצע עבודות בתשתיות מים (התקנת מערכות חדשות, איתור ותיקון נזילות, החלפת צנרת), תיקון והחלפת דודי שמש, שימוש בשיטות צילום מיוחדות של נזילות מורכבות לצורך תיקונן, התקנת כלים סניטרים, התקנה וטיפול במערכות סולאריות מרכזיות, תשתיות ביוב דלוחין ומיכלי הדחה, התקנת ברזים וסיפונים שונים. בנוסף, במהלך הקורס מוקנים תכנים בנושא בטיחות בעבודה, ותקנים סביבתיים שונים.

 

הלימודים מתקיימים במתכונת של לימודים תיאורטיים ומעשיים, ובסופם מתקיימת בחינת הסמכה מטעם משרד התמ"ת.

 

קהל יעד

 

לימודי אינסטלציה מאפשרים התרחבות לתחומים שונים ומגוונים, לכן הקורס מיועד לכל אלו המעוניינים לעסוק בתחום השרברבות עצמו (פרטי או ציבורי), למעוניינים לעסוק בתחומי מערכות השקיה, לכל העוסקים בתחומי עבודות השיפוץ למיניהן, המעוניינים להרחיב את יריעת השירותים אותם הם נותנים. הקורס מיועד גם למנהלי אחזקה של מבנים, מנהלי בנא"ם (בינוי, נכסים, אפסנאות, משק), מנהלי עבודה, מנהלי שירותים טכניים ועוד.

 

תנאי קבלה

  • תעודה המעידה על 9 שנות לימוד ומעלה
  • ראיון קבלה אישי

 

משך הקורס

 

קורס שרברבות נמשך כ 6-7 חודשי לימודי הכוללים הכנה למבחני ההסמכה של התמ"ת.

 

אפשרויות תעסוקה

 

האינסטלאטור יכול לעסוק בתחום באופן פרטי ו/או כשכיר בחברת שירותים. הגורמים המעסיקים אינסטלטורים הם: מפעלים, ארגונים ציבוריים ופרטיים, תחומי התברואה, עבודות תשתית השקיה לגינון, עבודות התקנה ותיקון של ביובים ועוד.

 

 

כמה מרוויח אינסטלטור?

 

אינסטלטור שכיר מרוויח החל מ 5000 ₪ ועד 11000 ₪ לבעלי ניסיון וותק רבים. עצמאים יכולו להגיע לרמות שכר של עשרות אלפי שקלים, אם הוא עוסק בתחום האינסטלציה לתעשייה ולבנייה הקבלנית.

 

קורסים נוספים בתחום

 

  • קורס פיקוח מערכות אינסטלציה סניטריות - עבור אינסטלאטורים מנוסים המעוניינים להרחיב את תעסוקתם וידיעותיהם בתחום.

 

  • קורס שרברבות לחובבים - קורס שרברבות לאנשים פרטיים המעוניינים ללמוד לתקן תקלות קטנות ברמה הביתי בעצמם.

 

מוסדות הלימוד ללימודי שרברבות

 

  • מכללת עתיד (שלוחת מעלות) - מכשירה את תלמידיה במסגרת קורס שרברבות תברואתית.

 

 

  • מכללת PRO (תל אביב, חיפה, באר שבע, אשדוד, ירושלים): במכללת PRO מתקיים קורס שרברבות המתאים לאנשים עובדים, הקורס נערך במתכונת ערב וכולל תרגול מעשי. היקפו 100 שעות אקדמיות וכן שני מפגשים לייעוץ לפתיחת עסק.

 

  • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר) - במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין מתקיימים כמה קורסים בתחום השרברבות, בהם קורס תכנון מערכות אינסטלציה וקורס אינסטלציה תכנון וביצוע.

 

  • מלט"ש (פרישה ארצית) - המכללה ללימודי טכנולוגיה שימושית- מכשיר אינסטלאטורים בקורס הכולל הכנה למבחני התמ"ת, בפריסה ארצית, בחיפה, בבאר-שבע ובירושלים. מציע תעודה בינלאומית לשרברבות.

  

  •  מכללת מישלב (חיפה, תל אביב) - במכללה ניתן ללמוד קורס מתכנני מערכות אינסטלציה SIP.

 

  • מכללת MBC (חצור הגלילית) - במכללת MBC מתקיים קורס מתכננים וקבלנים למערכות אינסטלציה סניטרית. קורס זה כולל כ - 84 שעות לימוד והוא מתמקד בעדכוני חקיקה ובחידושים טכנולוגיים שיכולים לסייע לעובדים בענף.

 

רוצה ללמוד קורס שרברבות ואינסטלציה במימון משרד העבודה?

 

משרד העבודה מפקח על קורס ההכשרה "שרברבות תברואתית", אשר מקנה לבוגריו תעודת גמר ותעודת מקצוע סוג 1 + 2 בתחום האינסטלציה. היקפם של קורסים אלה הוא 520 שעות, מהן גם שעות המוקדשות להתנסות מעשית.

 

היכן לומדים? הקורסים המפוקחים על ידי משרד העבודה מתקיימים כיום במוסדות הלימוד הבאים - מכללת עתיד (שלוחת מעלות), מכלל מלט"ש (חיפה)

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי אינסטלציה?

רוצה לדעת יותר על לימודי אינסטלציה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
שאלות הגולשים בנושא
קורס ריצוף ואינסטלציה - איפה ניתן ללמוד?
קורס אינסטלציה - איפה אפשר ללמוד?
קורס אינסטלציה בשילוב עבודה
קורס שרברבות - אינסטלציה
קורס שרברבות מטעם משרד העבודה בחדרה
לימודי קורס שרברבות באזור ירושלים
קורס מנהלי מערכות אינסטלציה במכללת מישלב