קורסים אונליין - קורסים באינטרנט

מחפש/ת מידע על לימודים? הטבות בעקבות הקורונה? קורסים אונליין? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, מסלולים ועוד. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.
המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 
רוצה פרטים על
קורסים אונליין?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורסים אונליין - רוצה ללמוד לבנות אתרים באינטרנט? רוצה ללמוד לנגן?

 

מה עוד לא נכתב על היתרונות והקסם שברשת האינטרנט? המהפכה הדיגיטלית, או "מהפיכת המידע" כמו שרבים נוהגים לכנותה, פרצה לחיינו בתחילת שנות התשעים, ומאז קשה מאוד לדמיין את חיינו בלעדיה. האינטרנט מעמיד לרשותנו מגוון יוצא דופן של שירותים מותאמי משתמש, ובכך הופך את חיינו בעת הנוכחית לפשוטים ונוחים הרבה יותר.


אחת האפשרויות הפנטסטיות שהביאה איתה "מהפיכת המידע" היא האפשרות לקיים לימודים באינטרנט. האינטרנט הינה רשת אינסופית, עתירת מידע בכל תחום אותו אנו יכולים להעלות על הדעת, מה שהופך אותה לקרקע מתבקשת ומאוד אפקטיבית ללמידה. קיימות אפשרויות רבות של לימודים בחינם באינטרנט, וכן של לימודים מקצועיים ומוכוונים יותר בתשלום. נפרט כאן את שלל היתרונות של כל אחת מהשיטות, כדי שגם אתם תוכלו לרתום את הטכנולוגיה לרצונותיכם, ולהחכים וללמוד באמצעות האינטרנט מבלי לצאת מהבית.

 

 

לימודים באינטרנט מכונים גם למידה מקוונת, ובתרגום לאנגלית Online Learning ו-E-Learning . בשנים האחרונות, עם כניסתו של הפס הרחב והיכולת להעלות לרשת סרטונים, החלו לימודים אלה לתפוס תאוצה מאסיבית. העברת החומר הלימודי וההוראה באינטרנט מתאפשרים באמצעות דפי אינטרנט, דואר אלקטרוני, קבוצות דיון, או ועידות וידיאו.

 

קהל יעד

 

לימודים באינטרנט מתאימים במיוחד לאלו שאינם מסוגלים להשתלב במסגרות הלימוד הרגילות אם מבחינת לוחות הזמנים, ואם מבחינת דרישות הסף או העדר תקציב.

 

למידה מקוונת מאפשרת ללומדים לקבל את המידע והכלים באופן מיידי ולכן היא נחשבת לשיטת לימוד נגישה וזמינה. לימודים אינטראקטיביים באינטרנט יכולים לתרום לשיפור הישגיו של התלמיד וזאת באמצעות תיעוד שלבי הלמידה, הבעיות שבהן נתקל ודרכי ההתקדמות שלו.

  

 

לימוד שפות אונליין

 

העידן המודרני וטשטוש הגבולות הגיאוגרפיים העלו את הדרישה ללימודי שפות זרות. כיום גם לימודי שפות הפכו למקוונים וקיימות תוכניות רבות באינטרנט ללימוד שפות. תוכניות הלימוד המקוונות מציעות ללומדים מדריכי הטיות ודקדוק, ומסייעות להם להפנים את החומר באמצעות שילוב בין מראה, קול ומילה כתובה. הקורסים באינטרנט מתקיימים פעמים רבות במתכונת של מפגשים ובאמצעות ועידת וידיאו. 

 

 

לימודים אונליין בחינם

 

כאמור, רשת האינטרנט הינה רשת עצומה, כמעט אינסופית, המכילה כמויות אסטרונומיות של מידע ואינפורמציה בכל נושא אותו אתם יכולים להעלות על הדעת. דייג, נגינה, עיצוב, ומחשבים הם מקצת מהתחומים אשר ניתן ללמוד בחינם ברשת האינטרנט.

 

מומלץ לדוגמא ללמוד תוכנות מחשב ברשת וזאת כי היא מציעה מגוון יוצא דופן של מדריכי וידאו מפורטים (tutorials) שמלמדים, צעד אחרי צעד, איך להיות אשפים בכל תוכנה אפשרית. בין אם מדובר בתוכנות גרפיקה (Photoshop, Illustrator, ועוד), תוכנות עריכת וידיאו (Aftereffects, Avid), תוכנות סאונד, לימודי בניית אתרים, תוכנות של חלונות (Word, Excel, Powerpoint), ועוד, האינטרנט מציע אתרים שלמים המכילים מדריכים מקיפים ומקצועיים ביותר. מדריכים אלו מוצעים בחלק גדול מהמקרים בחינם להורדה חופשית.

 

אולם, לא כל נושא אפשר ללמוד בחינם באינטרנט. לימודי משפטים, ארכיטקטורה, מתמטיקה או ספרות מוצעים אמנם ברשת, אך הרמה והאפקטיביות של לימודים כאלו אינה תמיד מספקת. בנוסף, לימודים מסוג זה הינם לימודים הדורשים משמעת עצמית גבוהה מצד הלומד, ולא כולם מצליחים ללמוד בצורה יעילה בלי מסגרת מוגדרת.

 

בחלק מן המקרים מוצעים קורסים בתחום התוכנה וההייטק. קורס תכנות אונליין מתקיים במגוון של התמחויות, לפי הדרישות בשוק.

 

לימודים אונליין בתשלום

 

לימודים באינטרנט בתשלום תופסים תאוצה ומספרם של אתרי אינטרנט מקצועיים מסוג זה הולך ועולה בשנים האחרונות. אתרים אלה ערוכים ללמד נושאים רבים ברמות שונות ומגוונות. מדובר בשיטת לימודים שהיא מצד אחד מהפכנית ומתקדמת ומאוד, ומצד שני כה פשוטה וקלה לביצוע - כל מה שנדרש מהתלמיד המעוניין ללמוד דרך אתרים כאלו הוא מחשב סטנדרטי עם חיבור לאינטרנט, אוזניות ומיקרופון. כמה פשוט - ככה יעיל!

 

לימודים באינטרנט בצורה הזו מתקיימים בדרך כלל באמצעות מסך וידאו. זהו למעשה שיעור פרטי שמתנהל אונליין, מבלי לצאת מהבית. לימודים אלה לרוב מותאמים לקצב ולרמה האישית של הלומדים. אתרי לימודים באינטרנט בתשלום מאפשרים ללומדים לצפות בכל עת בהרצאות באתר. 

 

אספנו לרשותך מספר קישורים ללימודים באינטרנט של מקצועות שונים. חלק מהקישורים מפנים לקבצי הדרכה בקריאה וחלק הנם קבצי וידאו לצפיה. נשתדל לעדכן כמה שיותר את הדף באתרים המספקים שירותים בחינם.

 

 

לימודים וירטואליים לתואר אקדמי

 

כאמור, לימודים באינטרנט מתקיימים בתחומים רבים וברמות הכשרה שונות. גם אלו המעוניינים להשיג תואר אקדמי במסגרת לימודים מקוונת יוכלו לעשות זאת ברשת. לימודים אקדמיים באינטרנט מוצעים על ידי האוניברסיטאות הוירטואליות הרבות ברשת האינטרנט המקיימות מגוון תוכניות לימוד לתואר אקדמי. אוניברסיטאות אלו עונות על הצורך של רבים לרכוש תואר אקדמי במתכונת גמישה וזמינה. תכני הלימוד והמשימות מוגשים באמצעות הרצאות וידאו, דואר אלקטרוני ועוד.

 

יש לציין שהתארים להם זוכים בוגרי האוניברסיטאות הוירטואליות אינם תמיד מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. המועמדים ללימודים וירטואליים אקדמיים יידרשו בדרך כלל להפגין רמה סבירה באנגלית ולהיות בעלי משמעת עצמית ומוטיבציה וזאת כי הלימודים באוניברסיטאות הוירטואליות מתפרסים בממוצע על פני 10-15 שעות שבועיות.

 

במוסדות מסוימים מציעים לעיתים גם תואר שני מקוון. מסלולים אלה לתואר מוסמך מתקיימים במרביתם או כולם דרך לימוד קורסים אונליין, לעיתים משולבת בהם גם למידה פרונטלית. כיום תכניות אלה מוצעות רק במגוון מצומצם של ענפים אקדמיים אולם הצפי הוא כי בעתיד יתרחב מגוון המסלולים.

 

מוסדות לימודים וירטואליים לתואר בתשלום

 

  • האוניברסיטה הפתוחה: תכניות הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה משלבות בין לימודים מקוונים מרחוק בעזרת טכנולוגיות, לבין מפגשים פרונטליים במרכזי לימוד. הלימודים מתקיימים במתכונת גמישה שניתן להתאים לשילוב עם עבודה ושגרת החיים.

 

לימודים וירטואליים תומכים בלמידה אקדמית

 

  • מכון אסיף: במכון אסיף מציעים קורס עריכה לשונית עם כתיבה עיונית ואקדמית אונליין, לסיוע בלמידה אקדמית ולשיפור הישגים בהשכלה גבוהה.

 

קורסים מקצועיים אונליין בתשלום

 

קיימים מוסדות שונים אשר מציעים קורסים אונליין בתשלום, דרכם ניתן ללמוד נושאים מבוקשים באופן גמיש ומכל מקום. מוסדות אלה מציעים לרוב לסטודנטים מספר הרצאות מוקלטות, תרגולים מעשיים וכן שירות תמיכה וייעוץ מצד המרצים. בין המוסדות המציעים קורסים אונליין בתשלום:

 

  • תפנית - האוניברסיטה הפתוחה: בית הספר תפנית שייך למערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, ובו מתקיימים קורסים בתחומי הניהול. בין הקורסים בתפנית המתקיימים במתכונת מקוונת נכללים איקומרס למנהלים, כלים יישומיים לניהול פיננסי למנהלים ועוד.

 

  • דיאלוג - האוניברסיטה הפתוחה: "דיאלוג" הוא בית ספר לשפות המשתייך ללימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. בין הקורסים הנלמדים בבית הספר דיאלוג ניתן למצוא מסלולים ללימוד מקוון בשפות הבאות: אנגלית, ערבית, ספרדית, צרפתית, איטלקית, רוסית.
     
  • QA Online: מוסד זה מציע קורסים אונליין בבדיקות תוכנה, קורס ניהול בדיקות וקורס SQL. הקורסים המקוונים כוללים סרטונים, תרגילים מעשיים וכן ליווי ותקשורת עם המדריכים. הקורסים באים להעניק לסטודנטים את הכלים הפרקטיים שנחוצים להם כדי להשתלב בעולם ההייטק, כאשר הם מתאימים גם לחסרי רקע קודם בתחום התוכנה.

 

  • מכללת סולו: סולו היא מכללה ללימודים אונליין של מקצועות העיצוב. ניתן ללמוד בה בקורסים מקוונים שונים כגון קורס עיצוב גרפי, קורס גרפיקה ממוחשבת, קורס פוטושופ, קורס עיצוב אלבומים דיגיטליים, קורס פלאש, קורס תקשורת חזותית, קורס בניית אתרים אונליין ומסלולים נוספים.

 

  • מכון אסיף: במכון אסיף מתקיימים לימודי כתיבה עיונית ואקדמית ולימודי עריכת לשון בעברית - אונליין.

 

לימודים בחינם

 

אתר לימודים בישראל מזמין אותך להשתתף בפרוייקט לומדים חינם. במסגרת הפרוייקט מוסיפים הגולשים קישורים ומידע על קורסים בכל תחום אפשרי כאשר הנגישות היא דרך האינטרנט וללא כל תשלום.

 

להוספת קורס חינם ליחצו: הוספת קורס חינם

 

לכניסה ללוח לימודים בחינם ליחצו: לימודים בחינם

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שאלות הגולשים בנושא
הסבה לתכנות
הסבה לWEB MASTER
מה זה איש סיסטם ?
לימוד תוכנת SAP באזור טבריה והצפון
לימודי תעודה בהאקר יו
מערכות מידע ניהוליות או הנדסת מערכות מידע
הסבה להייטק בגיל 30 - האם כדאי?