רוצה פרטים על לימודים היברידיים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים היברידיים

רוצה לדעת על לימודים היברידיים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים היברידיים לתואר ותעודה - רוצים ללמוד גם בבית וגם בקמפוס?


מגיפת הקורונה שינתה באופן משמעותי את האופן שבו אנחנו לומדים ועובדים, והלמידה מרחוק הפכה להכרח עבור הסטודנטים. עם זאת, לא מעט אנשים מעדיפים ללמוד גם בקמפוס ולקחת חלק בחוויה הסטודנטיאלית המוחשית של לימודים פרונטליים בכיתה.


למי שרוצים לשלב בין שני העולמות, מוצעת אפשרות של לימודים היברידיים (כלומר, לימודים משולבים או מעורבים) שבהם לומדים גם בקמפוס וגם בלמידה אונליין. הבחירה נמצאת בידיים של הסטודנטים, שיכולים להחליט איך ללמוד ולהתאים את הלימודים לצרכים האישיים. הלימודים הם גמישים ומתאימים למצב בשטח ולהתפתחויות טכנולוגיות.


לאחרונה תכניות אלה הופכות פופולריות במיוחד ומוסדות שונים מציעים מסלולים כאלה. לא מעט מוסדות גם מתכננים להעביר חלק משמעותי מתכניות הלימוד שלהם למתכונת היברידית בשנים הקרובות, וההערכות הן כי אותם מוסדות יאפשרו לסטודנטים לבחור מתי להגיע לקמפוס ומתי ללמוד מהבית.

 

למי מתאימים הלימודים?


בתקופת הקורונה לימודים מקוונים או משולבים הפכו להכרח עבור הסטודנטים בארץ אולם לימודים במתכונת זו יכולים להתאים למגוון קהלי יעד, גם ללא קשר למגיפה.


מאחר ומדובר במסלולים גמישים, הם יכולים להתאים במיוחד לאנשים עובדים. האפשרות ללמוד אונליין בחלק מהימים או הקורסים יכולה לסייע למי שרוצים לשלב בין הקריירה ללימודים, וכן למי שעובדים מהבית. גם הורים יכולים למצוא לא מעט יתרונות במסלולים גמישים אלה, שבהם אפשר להתאים את הלמידה לצורכים האישיים וללוח הזמנים העמוס.


נוסף על כך, מסלולים אלה יכולים לתרום להגדיל את הנגישות לאקדמיה, ולפתוח דלת להשכלה גבוהה לאוכלוסיות מגוונות, כגון אנשים עם מוגבלות, אנשי צבא, סטודנטים המתגוררים ביישובים מרוחקים ואפילו ישראלים שלומדים או מתגוררים בחו"ל ורוצים לקחת חלק בלימודים בארץ. התכניות הללו יכולות לפתוח הזדמנויות חדשות עבור אותם קהלים ולאפשר להם ללמוד באופן שמותאם לצרכיהם האישיים בנוחות רבה יותר.


הלימודים במתכונת זו מצריכים אחריות והתמדה, כדי לעמוד ביעדים ולהתמודד בהצלחה עם למידה עצמאית מהבית ולבנות שגרת למידה איכותית. הלמידה מתאימה גם לאנשים יצירתיים שאוהבים "לחשוב מחוץ לקופסה" ורוצים לקחת גם את התואר שהם לומדים לאפיקים חדשים המותאמים למגמות בשוק.


תואר ראשון


לימודים במתכונת משולבת אינם מוגבלים לתחום מסוים וניתן למצוא מגוון רחב מאוד של ענפי ידע שניתן ללמוד באופן זה, החל ממדעי הרוח ומדעי החברה ועד למדעים מדויקים.


בחלק מן המסלולים, אין הבדל מבחינת התכנים בין המסלולים ההיברידי למסלול הפרונטלי הרגיל, והשוני המרכזי הוא במתכונת הלימוד ובאופן שבו מחולקים הקורסים (למידה בבית מול למידה בקמפוס).


בתכניות אחרות, מציעים גם שיעורים ייעודיים שבהם לומדים מיומנויות בתחום החדשנות בלמידה. בקורסים אלה מפתחים כישורים כגון למידה ומחקר עצמאי, עבודת צוות, הבעה בכתב ובעל פה, שימוש בטכנולוגיות שונות באופן פעיל ועוד. בעזרת עקרונות אלה שואפים במוסדות השונים לסייע לסטודנטים לקבל כלים "מעבר" ללמידה המסורתית וכך להתכונן לצורכי השוק ולמקצועות העתיד.


תואר שני


ישנם מוסדות המציעים ללמוד גם לתואר שני במסלולים גמישים המשלבים למידה מרחוק עם לימודים בקמפוס. באמצעות אותם מסלולים ניתן להרחיב את הידע האקדמי הנרכש בתואר הראשון, להעמיק את יכולות המחקר ולצבור כלים פרקטיים שבהם ניתן להשתמש כדי לקדם את הקריירה.


לרוב הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול מחקרי עם תזה לתכנית ללא תזה, אולם הדבר לא נכון בהכרח לכל התכניות ולפעמים מציעים מסלול ללא תזה בלבד. מסלול מחקרי הוא חובה למי שמעוניינים להמשיך לתואר שלישי.


האופי הגמיש של הלימודים יכול לסייע לסטודנטים להחליט על משך התואר. באפשרותם להחליט לסיים את הלימודים תוך שנתיים (בדומה לרבות מן התכניות ה"רגילות" לתואר מוסמך), להשלימם תוך שנה אחת בלבד במתכונת אינטנסיבית יותר, או לפרוס את הלימודים על פני מספר רב יותר של שנים.

 

 

לימודי תעודה


ניתן למצוא לא מעט קורסים והכשרות המתקיימים במתכונת המשלבת לימודים פרונטליים במוסד הלימוד יחד עם למידה מקוונת מהבית. במסלולים אלה ללימודי תעודה מתאפשרת למידה גמישה, המותאמת לצורכים של אנשים עובדים.


ניתן ללמוד תחומים מבוקשים שונים במתכונת משולבת, הנה כמה מהם:

 

  • לימודי הייטק - קורסים במקצועות ההייטק מוצעים לעיתים במתכונת משולבת, באופן המאפשר למידה גמישה. קיימות מגוון הכשרות בתחומים כגון פיתוח תוכנה, מקצועות הדאטה, סייבר, בדיקות תוכנה QA, רשתות ועוד. קורסים אלה מוצעים במוסדות הבאים: ג'ון ברייס הדרכה (תל אביב), מדיאטק ג'ון ברייס חיפה.

 

  • שיווק דיגיטלי - מקצועות הדיגיטל והשיווק מתאפיינים בגמישות ודינמיות, וכך גם מסלולי הלימוד מתקיימים בחלקם במתכונת משולבת, המאפשרת לבחור האם ללמוד בקמפוס או בבית. בקורסים לומדים על ניהול קמפיינים אונליין וקידום ממומן ומכירים שיטות לשיווק דיגיטלי בפלטפורמות שונות ובהן פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין, טיקטוק ועוד. הקורסים מוצעים במוסדות: המכללה לניו מדיה, מכללת תלתן לעיצוב.

 

  • פיננסים ושוק ההון - המעוניינים ללמוד את מקצועות הניהול הפיננסי במתכונת משולב וגמישה יכולים למצוא מקצועות שונים כגון ייעוץ משכנתאות, שוק ההון, אופציות, מסחר בקריפטו ועוד. הקורסים מוצעים במוסדות הבאים: מכללת פסגות, אורין שפלטר.

 

  • פסיכומטרי - מבין הקורסים המכינים לקראת הפסיכומטרי, קיימים מסלולים המשלבים בין למידה בכיתה לבין תרגולים אונליין, או כוללים שיעורים מקוונים. בקורסים אלה לרוב ניתן להתאים את קצב הלמידה והאינטנסיביות לצורכים האישיים של כל תלמיד, ולאפשר מעקב אחרי ההתקדמות. קורסים אלה מוצעים במכוני ההכנה הבאים: רשת קידום, רשת High Q, יואל גבע, תמיר עגיב.

 

כיצד לומדים וכמה זמן?


מסלולים ללמידה היברידית מוצעים במספר מתכונות, שבכולן - גמישות היא מילת המפתח.


במוסדות מסוימים החלוקה בין קמפוס ואונליין באה לידי ביטוי בימי הלימוד - בחלק מן הימים בשבוע לומדים מרחוק ובחלקם מגיעים ללמוד בכיתה.


במקרים אחרים, הסטודנטים עצמם יכולים לבחור את המתכונת המועדפת עליהם בכל קורס, וכך לתכנן את לוח הזמנים ואופן הלמידה. באפשרותם לבחור האם ללמוד את הקורס אונליין, או להגיע למפגשי הנחיה או להרצאות בקמפוס.


הקורסים המקוונים במסלולים מתבססים על למידה אונליין באמצעות טכנולוגיות. לעיתים הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים אינטראקטיביים בזום, שמשודרים בלייב ובהם ניתן לקחת חלק פעיל בדיון, לשאול שאלות ולהתייעץ עם החברים לכיתה. לצד זאת, חלק מהקורסים מתקיימים במתכונת למידה עצמאית שבה הסטודנטים צופים בשיעורים מוקלטים או קוראים חומרי למידה, מבצעים תרגילים ושולחים אותם למרצה או למתרגל לקבלת פידבק. ברבות מן התכניות משלבים גם דרכים חדשניות להוראה. כך למשל משלבים בשיעורים צפייה בסרטונים, האזנה לפודקאסט, למידת חקר בקבוצות ועוד. 

 

היכן לומדים?

 

  • האוניברסיטה הפתוחה (פריסה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים לימודים בשיטה המשלבת בין למידה מקוונת למפגשי הדרכה בקמפוסים. מרכזי הלימוד פרוסים ביישובים רבים בארץ. מוצעים לימודים לתואר ראשון במגוון ענפים כגון מדעים, מדעי החברה ומדעי הרוח, וכן שילובים דו חוגיים.

 

  • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט (הוד השרון): בין המסלולים של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מתקיימים לימודים לתואר ראשון ושני בשיטת HYFLEX, במודל המשלב בין למידה מקוונת מרחוק ולימודים פרונטליים בקמפוס. מטרת התכנית לאפשר לימודים גמישים ומתקדמים ולסייע למעוניינים לאזן בין לימודים ועבודה.

 

  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): במדור לתכניות מובנות של אוניברסיטת בר אילן מתקיימת למידה במודל גמיש זה. מדובר על תכניות ללימודים רב תחומיים במקצועות מדעי החברה. בין המסלולים הללו אפשר למצוא את תכנית "רום" בדגש שמאות ונדל"ן, תכנית "יהלום" המשלבת כלכלה, מנהל עסקים ומשאבי אנוש, מסלול "חץ" בשילוב פסיכולוגיה וניהול ועוד. את מרבית התכנית ניתן להשלים תוך פרק זמן של כשנתיים קלנדריות.

 

  • המכון הטכנולוגי חולון HIT: התכנית לתואר שני בטכנולוגיות למידה של המכון הטכנולוגי חולון מתקיימת במתכונת משולבת ללמידה פנים אל פנים ומקוונת. בתכנית זו מכשירים מומחים לפיתוח פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ללמידה ארגונית. זוהי תכנית ללא תזה שהיקפה כשנתיים.

 

  • אוניברסיטת תל-אביב: באוניברסיטת תל-אביב מציעים חלק מן הקורסים במתכונת מקוונת, והתכנית היא כי תוך כשלוש שנים כשליש מן הקורסים הנלמדים באוניברסיטה יילמדו במתכונת משולבת שבה לומדים אונליין ובקמפוס.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים היברידיים?

רוצה לדעת יותר על לימודים היברידיים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודים היברידיים
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

כך נעזור לך לבחור לימודים ומקצוע לחיים...
כך נעזור לך לבחור לימודים ומקצוע לחיים...