רוצה פרטים על פיזיותרפיה או ריפוי בעיסוק?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - פיזיותרפיה או ריפוי בעיסוק?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פיזיותרפיה או ריפוי בעיסוק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: ריפוי בעיסוק או פיזיותרפיה
 
שני התחומים – פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק - שייכים למקצועות הפרא רפואיים, ומתמקדים בשיפור התפקוד הגופני של בני אדם לאחר פגיעה או בעקבות לקות מולדת. שניהם מתאימים לאנשים עם סבלנות מרובה, ורצון לטפל ולעזור. בשניהם ניתן להשתלב במסגרות ציבוריות, כמו בתי חולים, בתי אבות, ארגוני שיקום וסעד, ובמסגרות פרטיות. כמו כן, בשניהם תוכלו להמשיך ללמוד ולעסוק במחקר ובייעוץ מקצועי. אז מה ההבדל, ואיך בוחרים? - הנה טבלת השוואה לעזרתכם.
 
  פיזיותרפיה      ריפוי בעיסוק     
למי זה מתאים?      אנשים המתעניינים בגוף האדם (אנטומיה), שביכולתם לעבור מסלול לימודים מאתגר, הדומה במקצת לתואר ברפואה. קחו בחשבון, שהעבודה עצמה מערבת שעות עיסוי רבות, כך שעליכם להיות בעלי ידיים חזקות במיוחד. בנוסף, יש צורך בגישה לאנשים קשישים ולחולים. אנשים בעלי כושר אבחנה ודיוק, שאוהבים לעבוד עם ילדים או עם קשישים (בעיקר, אך לא רק), ומסוגלים להיפתח ולהשתחרר איתם. העבודה מערבת לעיתים גם עיסוי גופני, וכן עיסוק עם חומרי יצירה, מתקנים ומשחקים.
משך הלימודים ארבע שנים שלוש שנים וחצי
מקומות לימוד בארץ

חיפה, באר שבע, תל אביב, אריאל וצפת.

שימו לב, בירושלים לא מוצע מסלול ללימודי פיזיותרפיה.

חיפה, תל אביב, קריית אונו וירושלים.

שימו לב, אין מסלול ללימודי ריפוי בעיסוק בבאר שבע והדרום.

תכנית הלימודים שילוב של נושאים ברפואה ובפסיכולוגיה, ודגש על לימודים מעשיים ובחינות מעשיות, בנוסף לחלקים העיוניים. שילוב של נושאים בפסיכולוגיה, ברפואה ובחברה, וגם התמחויות קליניות מעשיות.
תנאי קבלה ציון של בסביבות 90 בתעודת בגרות וציון שמעל 640 במבחן הפסיכומטרי. מי שאינם עומדים בממוצע הבגרויות הדרוש, יכולים להשתתף במכינה ללימודי פיזיותרפיה. ציון של בסביבות 95 בתעודת בגרות וציון של מעל 600 בפסיכומטרי
דרישה בשוק דרישה יחסית גבוהה, בתחומי התמחות כגון: שיקום, אורתופדיה וקשישים דרישה לא גבוהה במיוחד, וקיימת בעיקר בעבודה עם ילדים או עם קשישים
שכר פיזיותרפיסטים בשנים הראשונות מרוויחים בין 5,000 ל - 11,000 ₪ בחודש. בעמדות ניהול, במכונים פרטיים (לא עמותות), בתחומי השיקום, האורתופדיה והגרונטולוגיה, ניתן להגיע עם הוותק למשכורת חודשית שבין 12,000 ל – 18,000 ₪. מרפאים בעיסוק מרוויחים בשנים הראשונות בין 4,000 ל - 9,000 ₪ בחודש. עם ותק של שבע עד עשר שנים ויותר ניתן להגיע למשכורת שבין 11,000 ל – 12,000 ₪ בחודש.
 
גולשים שואלים
 
אני בת 19 ומתלבטת מה ללמוד פיזיותרפיה או ריפוי בעיסוק, מה יותר מעניין ומה מתאים לבנות?
  • שני המקצועות מעניינים, כל אחד מהכיוון שלו. בשני המקצועות עובדים גם גברים וגם נשים. אני מציעה לך ללכת למכון ולבקש לצפות בעבודה של מרפאה בעיסוק, ולאחר מכן בעבודה של פיזיותרפיסטית כדי לקבל מושג ולראות מה מתאים לך.
 
אני רוצה ללמוד מקצוע פרא רפואי ולא כל כך מבינה מה ההבדל בין פיזיותרפיה לריפוי בעיסוק?
  • שני המקצועות עוסקים בשיקום, מניעה וטיפול, אך הפיזיותרפיה מתמקדת בעיקר בשיפור התפקוד ובטיפול הפיזי, והריפוי בעיסוק מתייחס גם לצדדים הרגשיים והקוגניטיביים.
 
אני מתלבטת מה ללמוד וחושבת על העתיד המקצועי, רציתי לדעת האם יש הבדלים בין פיזיותרפיה לריפוי בעיסוק בשכר ובמציאת עבודה?
  • אין הבדלים גדולים בין השניים, הגורם שמשפיע גם בשכר וגם במציאת עבודה הוא תחום ההתמחות, למשל עבודה עם ילדים, אורתופדיה ועוד.
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פיזיותרפיה או ריפוי בעיסוק?

רוצה לדעת יותר על פיזיותרפיה או ריפוי בעיסוק?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

שאלות הגולשים בנושא
לימודי ריפוי בעיסוק בארץ או בחו"ל
לימודי ריפוי בעיסוק לגיל הרך
תנאי קבלה ללימודי ריפוי בעיסוק
לימודי פיזיותרפיה או תזונה
מעבר מלימודי פיזיותרפיה לתחום לימוד אחר
תואר שני בתחום הטיפולי אחרי לימודי פיזיותרפיה
ציון פסיכומטרי נמוך ללימודי ריפוי בעיסוק
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!