רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

השלמת בגרויות לבד

רוצה לדעת על הכנה לבגרות לבד? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השלמה ושיפור בגרויות לבד

 

מרבית מי שניגשים להשלים או לשפר בגרויות עושים זאת במסגרת קורס במכון הכנה, או במכינה קדם אקדמית. עם זאת, ישנם גם מי שבוחרים ללמוד לבגרות לבד. מדובר על תהליך לא פשוט אך אפשרי, שדורש משמעת עצמית חזקה והיכרות עם אסטרטגיות הלמידה האישיות והחוזקות שלנו.


קיימות מספר אפשרויות ללימוד עצמאי לבגרויות, מי שמעוניינים ללמוד לבד יכולים לבחור באפשרות שהכי מתאימה להם מבחינה כלכלית, מבחינת לוחות הזמנים וכן בהתאם לכמות המקצועות שברצונם להשלים או לשפר. מכיוון שהם מכירים את הרמה והקצב האישיים שלהם, תלמידים אלה יכולים לתכנן את שגרת הלימוד, רמת האינטנסיביות והיקפי התרגול כדי להתאים להם באופן היעיל ביותר, וכך לחסוך זמן יקר וגם כסף.


יש להדגיש כי אפשרות זו אינה בהכרח מתאימה לכל אחד, חשוב לשקול בכובד ראש את מסלול ההכנה ואת הצורכים והיכולות האישיים. לא מעט נבחנים צריכים את המסגרת המסודרת של הקורס, את הפידבק של המדריכים ואת האווירה של למידה בכיתה כדי להצליח ולמצות את הפוטנציאל האישי.

 

אפשרויות לימוד


המעוניינים ללמוד באופן עצמאי יכולים לבחור מבין מספר אפשרויות לימוד, בהתאם לצורכים האישיים. הנה כמה מן המסלולים האפשריים:


אונליין - באינטרנט


השלמת בגרויות אונליין מתקיימת במסלולים גמישים שניתן ללמוד מהבית. לעיתים מסלולים אלה מתקיימים במתכונת לייב וכוללים שידור ישיר של שיעורים בכיתה עם מרצה. במקרים אחרים התלמידים יכולים לצפות בשיעורים מוקלטים מראש לפי לוח הזמנים האישי. חלק מהמוסדות מציעים גם מתכונת של שיעורים פרטיים לקראת מקצועות החובה.


ערכות ספרים


חלק ממכוני ההכנה מציעים ערכות ספרי לימוד שדרכן התלמידים יכולים ללמוד בזמנים הנוחים להם, ללא צורך להגיע לכיתה. הספרים כוללים את החומרים הנכללים במבחנים בשאלונים השונים וכן בחינות משנים קודמות לצורכי תרגול. המשתתפים יכולים לקבוע את קצב הלימוד בהתאם לנדרש להם ולחזור על החומר לפי צורכיהם.


בחינם


מרבית הקורסים להכנה כרוכים בתשלום, אולם ניתן למצוא אפשרויות מסוימות גם ללא עלות. בדרך כלל מדובר על מאגר חומרים שניתן לקרוא באופן עצמאי, בהתאם לשאלונים השונים. במקרים מסוימים ניתן להיעזר גם בתרגולים אחד על אחד עם מורים, לצורכי מענה על שאלות והתמודדות עם נושאים מורכבים. מסלולים אלה יכולים להתאים בעיקר למי שלומדים עצמאית ומעוניינים בתרגול נוסף לקראת הבחינות, מעבר לחומרים שברשותם.

 

 

השלמת בגרויות


אפשרות זו מיועדת למי שאין ברשותם בגרות מלאה. בעלי בגרות חלקית נדרשים להשלים את מקצועות החובה כדי לעמוד בדרישות משרד החינוך. כמו כן, זוהי אחת מן הדרישות לקבלה לתואר ראשון במרבית המוסדות האקדמיים. ישנם מי שמשלימים מקצועות מסוימים מבין מקצועות החובה, או מוסיפים מקצועות בחירה חדשים בהתאם למסלול אליו הם מכוונים. אפשרות נוספת היא השלמה של כל מקצועות החובה, למי שטרם ניגשו לבחינות.


התלמידים יכולים לבנות את מסלול ההכנה באופן אישי בהתאם למטרות שלהם ולבחינות שכבר נבחנו בהן בתיכון. הם יכולים גם לקבוע כמה תרגול נדרש להם ולחזור על החומר שוב ושוב בהתאם לשליטה שלהם בו.

 

 

  • קראו גם על אינטרני או אקסטרני

 

שיפור בגרות


שיפור בגרויות מיועד למי שהם בעלי בגרות מלאה אולם רף הציונים שלהם במקצוע מסוים או במספר מקצועות אינו עומד בסף שמציבים במוסדות השונים. כמו כן, מי שלא הגיעו לציון עובר במקצועות החובה נדרשים לשפר את הציון כדי לעמוד בדרישות משרד החינוך.


מכיוון שתלמידים משפרים כבר ניגשו למבחן בעבר ומכירים את מבנה השאלונים וסוגי השאלות, הם יכולים לבחור לגשת פעם נוספת וללמוד עצמאית, וכך לחסוך עלויות בקורסים במכונים.


שיפור ציונים נדרש בדרך כלל במקצועות כגון מתמטיקה ואנגלית וכן בתחומים המדעיים כגון פיזיקה, אולם יכול להתבצע בכל מקצוע, חובה או בחירה.

 

מתמטיקה


הבגרות במתמטיקה נחשבת לאחד המקצועות המורכבים מבין הבחינות, מרבית מי שניגשים למבחן עושים זאת במסגרת קורס מסודר או עם מורה פרטי, אולם מי שמצטיינים במקצוע במיוחד יכולים ללמוד גם באופן עצמאי ללא קורס.


המסלולים ללימוד עצמי מוצעים בכל רמות הלימוד - 3 יחידות, 4 יחידות ו - 5 יחידות לימוד. הם מקיפים את השאלונים השונים הנכללים בכל רמת לימוד ומותאמים לדרישות משרד החינוך לאותה שנת לימוד.


ניתן ללמוד לקראת חלקי הבחינה השונים ובהם אלגברה, טריגונומטריה, בעיות מילוליות, סדרות, אינטגרלים, הסתברות וסטטיסטיקה ועוד (בהתאם לשאלון שאליו מעוניינים לגשת).


מתמטיקה היא מקצוע המבוסס על הבנה ולא על שינון חומר, ולכן כדי להצליח יש צורך בתרגול רב ובפתרון של תרגילים רבים כדי להטמיע את החומר הנלמד. למידה עצמאית צריכה לכלול שגרת תרגול מובנית ומסודרת, עם מספיק זמן לחזרה על כל הנושאים ולמעבר על בעיות ושאלות מסובכות.


ניתן ללמוד בעזרת קורסים מקוונים, ערכות ספרים או לשלב מפגשים עם מורים פרטיים. מכוני הכנה שונים מציעים גם מאגרים של שיעורים מוקלטים שניתן לצפות בהם למטרות תרגול נוסף וחזרה על נושאים מורכבים.

 

פיזיקה


בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות נחשבת לאחד ממקצועות הבחירה. המקצוע נדרש למי שמעוניינים ללמוד מקצועות ריאליים במוסדות להשכלה גבוהה, כגון ענפי ההנדסה או מדעים מדויקים.


הקורסים ללימוד עצמי כוללים בדרך כלל תרגילי הכנה, סרטונים, פתרון של מבחנים משנים קודמות ועוד. הם יכולים להתאים הן לאקסטרניים שלא ניגשו לבחינה, והן לתלמידים בתיכון שבבתי הספר שלהם לא מציעים את המקצוע, או שהם לומדים אותו במסגרת בית ספרם אך מעוניינים בתרגול נוסף מעבר לנלמד בכיתה.

 

אנגלית


בגרות באנגלית היא אחד ממקצועות החובה ויש לגשת אליה כדי לעמוד בחובות משרד החינוך. ציון גבוה במקצוע זה נדרש במרבית המקצועות לתואר ראשון, וגם בלימודים טכנולוגיים כגון לימודי הנדסאים או טכנאים.


מי שרוצים ללמוד לב למקצוע זה יכולים לעשות זאת בקורסים מקוונים או דרך ערכת חומרים. בדרך כלל לומדים ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. במקרים מסוימים ניתן למצוא הכנה גם ברמת 3 יחידות לימוד.


ניתן לתרגל לכל חלקי הבחינה ולעבור על נושאים חשובים בדקדוק וזמנים, מטלות כתיבה וחיבור באנגלית, הבנת הנקרא, הבנת הנשמע ועוד.

 

 

היכן לומדים?

  • בגרות אונליין (מקוון): מכון הכנה המתמקד בבחינה במתמטיקה ברמות 3 - 5 יחידות. הקורסים מבוססים על שיעורי וידאו מוקלטים, בתוספת של מענה על שאלות ממורים. הם מתאימים הן לתלמידים אקסטרניים והן לתלמידים בתיכון שברצונם לקבל תרגול נוסף מעבר למה שניתן בבית הספר. למעוניינים בהכנה משולבת, ניתן למצוא מסלול המשלב מפגשים פרונטליים בכיתה קטנה.

 

  • GOOL (אונליין): זהו מיזם ללימוד מקוון שבו ניתן להיעזר בסרטונים ותרגילים ברבים ממקצועות החובה וחלק ממקצועות הבחירה כמו פיזיקה ומדעי המחשב. הקורסים כוללים הסברים החל מהיסודות ועד לרמת המבחן. הם כוללים גם ספרים שאותם ניתן להוריד לצורכי תרגול וכן מרתונים מרוכזים עם פתרונות. תכניות הלימוד יכולות להתאים גם לתלמידים עם לקויות למידה.

 

  • מלומד (אונליין): חברת "מלומד" מתמחה בהכנה בוידאו לבחינה במתמטיקה. התלמידים יכולים להיעזר בסרטונים מוקלטים מראש וגם לשלב תכנית תרגול בלייב עם מורים. ניתן לקבל גם סיוע של מורה פרטי בתשלום נוסף. ניתן ללמוד ברמת 3, 4 או 5 יחידות לימוד. קיים גם מסלול הכנה ייעודי לקראת מכינה קדם אקדמית.
שירות אישי חינם

רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?

רוצה לדעת יותר על הכנה לבגרות לבד?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
לגשת לבגרות לבד בגילאי תיכון
בגרות במתמטיקה ללמוד לבד
ספר מומלץ לבגרות בלשון - לימוד עצמי
לימוד בגרות באופן עצמי
שיפור בגרות באזרחות - קורס אונליין או ערכת למידה עצמית
בגרות דתית בתנ"ך - האם אפשר לשפר שאלון אחד בלבד?