רוצה פרטים על אפיק מעבר הנדסת בניין?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אפיק מעבר ללימודי הנדסת בניין

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר הנדסת בניין? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי הנדסת בניין - הנדסה אזרחית מהאוניברסיטה הפתוחה

 

אפיק מעבר להנדסת בניין הוא אפשרות קבלה לתואר הראשון בהנדסת בניין (הנדסה אזרחית) הפועל באישור המועצה להשכלה גבוהה, כחלק משיתוף פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה לבין מוסדות אקדמיים שונים - הטכניון ואוניברסיטת בן גוריון בנגב. אפיק המעבר מיועד למי שאינם עומדים בדרישות הקבלה לתואר הראשון ומעוניינים במסלול עם תנאי קבלה נוחים, שבו מתחילים ללמוד מספר קורסים באוניברסיטה הפתוחה, ובהתאם להישגים בהם (ולעמידה בקריטריונים נוספים) ממשיכים ללימודים במוסדות השונים, ושם מסיימים את התואר.


במסגרת אפיק המעבר, הסטודנטים לומדים באוניברסיטה הפתוחה קורסי בסיס אשר נלמדים כחלק משנה א' באוניברסיטאות השונות. קורסים אלה מקבילים ברמתם ובתכניהם לקורסים אשר נלמדים בשנה א' במוסדות היעד השונים. בתחום ההנדסה האזרחית, קורסים אלה לרוב מתמקדים בתחומי מדעי יסוד שונים, כגון מתמטיקה, פיזיקה וכימיה.


על אף שתנאי הקבלה לאוניברסיטה הפתוחה הם גמישים ונוחים יותר מאשר תנאי קבלה להנדסת בניין במוסדות השונים, יש לציין כי הלימודים באפיק המעבר דורשים נחישות, התמדה וחריצות, שכן הם מתבססים במידה רבה על למידה עצמאית ולימוד מרחוק, בשילוב מפגשים פרונטליים, וכדי להצליח בהם יש להקפיד לעמוד בכל הדרישות ולעבור בהצלחה את הקורסים הנדרשים.


חשוב להדגיש - לאחרונה הונהגו שינויים במדיניות הקבלה באפיק המעבר. במועצה להשכלה גבוהה (מל"ג הוחלט כי יש לעמוד בדרישות הבאות כדי להתקבל:

 • עמידה בכל הדרישות באפיק
 • וגם - זכאות לתעודת בגרות מלאה (ללא תלות בציונים)
 • או - מי שהתחילו את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה לפני שנת תשפ"ג ויתקבלו ללימודים באוניברסיטה המקבלת לשנת תשפ"ג (2022- 2023)

 

כמה זמן לומדים?


את אפיק המעבר ניתן להשלים תוך שנה אחת. כמו כן, באפשרות הסטודנטים לפרוס את הלימודים בתכנית על פני מספר רב יותר של שנים, בהתאם לצורכיהם.


באפיק המעבר לטכניון, יש לעבור לטכניון תוך פרק זמן של שלוש שנים מסיום המקבץ ולא יאוחר משש שנים מתחילת הלימודים בקורסים באוניברסיטה הפתוחה.

 

למי מיועד אפיק המעבר?


אפיק המעבר מתאים למועמדים ללימודי הנדסת בניין (אזרחית) שאינם עומדים בתנאי הקבלה להנדסת בניין מבחינת ציוניהם בבגרויות ובפסיכומטרי, ומעוניינים ללמוד במסלול גמיש שבו ניתן להתחיל ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ללא צורך בשיפור הציונים בבגרויות ובפסיכומטרי, וכך ניתן להרוויח זמן יקר.


חשוב להדגיש - החל משנת תשפ"ג, זכאות לתעודת בגרות היא תנאי חובה לקבלה לאפיק המעבר, לפי הנחיות המל"ג. אין חשיבות לרף הציונים בבגרות, אלא לזכאות לבגרות בלבד.


באוניברסיטת בן גוריון אפיק המעבר מיועד למועמדים בעלי בגרות מלאה בלבד (גם למועמדים לפני שנת תשפ"ג).

 

היכן לומדים?

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פריסה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה מפעילים כיום אפיקי מעבר בהנדסת בניין לאוניברסיטת בן גוריון בנגב (בבאר שבע) ולטכניון בחיפה. באפיק המעבר לאוניברסיטת בן-גוריון יכולים ללמוד סטודנטים בעלי בגרות מלאה בלבד. אפיק המעבר לטכניון מאפשר קבלה למסלולים שונים בפקולטה להנדסה אזרחית, בהם גם הנדסת תחבורה, הנדסת מים והנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה. מאחר ולימודי הנדסת בניין אינם מתקיימים באוניברסיטה הפתוחה, סטודנטים המשלימים את התכנית ואינם מעוניינים להמשיך לאוניברסיטאות השונות יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר אחר בתחומי ההנדסה והמדעים מתוך המגוון המוצע באוניברסיטה הפתוחה, כגון הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה, מדעים מדויקים ועוד.

 

תנאי מעבר למוסדות

 

דרישות מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בן גוריון
קורסי חובה
 • חדו"א א'
 • חדו"א ב'
 • אלגברה 1
 • מבוא למדעי המחשב JAVA
 • מבוא למד"ר
 • מכניקה
 • חשמל ומגנטיות
 • פיזיקה מודרנית
 • כימיה כללית
 • מבוא להסתברות וסטטיסטיקה למדעים
 • חדו"א א'
 • חדו"א ב'
 • אלגברה ליניארית 1
 • משוואות דיפרנציאליות רגילות
 • מכניקה
 • חשמל ומגנטיות
דרישה לבגרות מלאה לפי דרישת המל"ג, בגרות מלאה היא חובה למי שמתחילים ללמוד החל משנת תשפ"ג. תעודת בגרות מלאה היא חובה לסטודנטים במסלול זה.
רמת פטור באנגלית

מי שלא משלימים את דרישות האנגלית לפני המעבר לטכניון, צריכים להגיע לציון 104 בחלק האנגלית של הפסיכומטרי או ציון 204 במבחן אמי"ר. לחלופין ניתן לעבור קורס אנגלית באוניברסיטה הפתוחה, ברמת "בסיסי".

 

כמו כן, סטודנטים שלא מגיעים לרמת פטור באנגלית צריכים ללמוד בקורס "אנגלית טכנית מתקדמים ב'" במהלך הלימודים בטכניון.

יש להשלים את הקורס "אנגלית מתקדמים ב'" עד לסיום הסמסטר הרביעי. מי שהידע שברשותם באנגלית אינו מאפשר לימודים בקורס זה נדרשים ללמוד בקורסי ההכנה הנחוצים לכך, אשר אינם מעניקים נק"ז.

 

סטודנטים באפיק המעבר שלא משלימים את דרישות האנגלית לפי המעבר לאוניברסיטת בן גוריון חייבים להגיע לציון 100 ומעלה בחלק האנגלית של הפסיכומטרי, או ציון 200 ומעלה במבחן אמי"ר, או לעבור את הקורס "אנגלית בסיסי" באוניברסיטה הפתוחה, לפני המעבר.

ציונים נדרשים הסטודנטים צריכים ללמוד שמונה מתוך עשרה קורסים המוצעים באפיק המעבר, לקבל ציון משוקלל 80 בכל הקורסים וציון 70 לפחות בכל אחד מהם. יש צורך ללמוד את ששת הקורסים בטבלת ההקבלות באוניברסיטה הפתוחה בממוצע של 85 ומעלה וגם ציון 80 ומעלה בכל אחד מהקורסים.
חובות השלמה בשנה ב'

יש צורך במעבר בחינת סיווג בפיזיקה כחלק מתנאי הקבלה ללימודים בטכניון.

 

כמו כן, יש להשלים את הקורסים הנלמדים בשנה א' בטכניון שאינם נלמדים באוניברסיטה הפתוחה.

סטודנטים העומדים בדרישות האפיק וממשיכים ללימודים באוניברסיטת בן גוריון חייבים להשלים את המקצועות הנלמדים במחלקה להנדסה אזרחית שמהם אין להם פטור במהלך השנה הראשונה בפקולטה למדעי ההנדסה, בהתאם להנחיות המחלקה.

 

כמו כן, בעקבות חוסר בקורסים "חוזק 1" ו - "מבוא למכניקת הזורמים", הסטודנטים בתכנית זו אינם יכולים להשלים את הלימודים לתואר בשלוש שנים נוספות בבן גוריון, והלימודים באוניברסיטת בן גוריון לאחר המעבר נמשכים ארבע שנים ממועד סיום הלימודים באוניברסיטה הפתוחה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על אפיק מעבר הנדסת בניין?

רוצה לדעת יותר על אפיק מעבר הנדסת בניין?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד אפיק מעבר הנדסת בניין