לימודי הנדסת חומרים וחוג במדעי המחשב בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חומרים וחוג במדעי המחשב בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

לימודי הנדסת חומרים וחוג לאחר תואר במדעי המחשב בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

 

בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים מתקיימת תכנית לימודי הנדסת חומרים וחוג לאחר תואר במדעי המחשב. מדובר בתכנית משולבת שבה מכשירים מהנדסים שברשותם ידע נרחב בענף החומרים למיקרואלקטרוניקה ולתעשיית התוכנה. ידע זה יכול לסייע להם להשתלב בתפקידי מחקר ופיתוח מגוונים בתעשיית ההייטק.


הלימודים מתקיימים בתכנית משולבת שבה לומדים לימודי הנדסת חומרים ובמקביל חוג לאחר תואר במדעי המחשב. כיום עזריאלי מכללה להנדסה היא המוסד האקדמי היחיד בארץ שמוסמך להענקת תואר בהנדסת חומרים עם מדעי המחשב.


השילוב בין תחום ההנדסה למדעי המחשב יכול לאפשר לסטודנטים לסיים את הלימודים כשבידיהם ידע נרחב ומיומנויות רב תחומיות והבנה בחומרים למיקרואלקטרוניקה, מה שחוסך מן הבוגרים תורך לבצע השלמות או לרכוש ידע נוסף לאחר סיום לימודיהם. ידע זה מבוקש היום בתעשייה ומהנדסים המחזיקים בו יכולים לפתוח דלת למגוון תפקידי מחקר ופיתוח בהייטק.

 

תכנית הלימודים


בתכנית זו הסטודנטים רוכשים ידע משולב באפיון ובפיתוח של חומרים ובמקביל לומדים על תהליכי התכנון והפיתוח של התקני מיקרואלקטרוניקה, ננו אלקטרוניקה ואלקטרו אופטיקה, תוך היכרות עם יישומים מתקדמים מתחום התוכנה.


במסגרת לימודי הנדסת חומרים בהתמחות מיקרו אלקטרוניקה הסטודנטים רוכשים ידע אקדמי ופרקטי בתהליכי פיתוח וייצור בתעשיית המוליכים למחצה. הם עוסקים בתהליכי פיתוח כגון הפיכת סיליקון לרכיבים מתקדמים כגון מעבדים למכשירי סמארטפון ולמחשבים.


השילוב עם לימודי מדעי המחשב במסגרת חוג לאחר תואר מאפשר לסטודנטים להרחיב את סל הכלים הטכנולוגיים שברשותם. בזכות ידע משולב זה הם יכולים להבין את היבטי התכנות הנדרשים לרכיבים האלקטרוניים ולהעמיק בתהליכי הפיתוח והתכנות של השבבים.

 

מתכנות הלימוד


זוהי תכנית ארבע שנתית שבה הסטודנטים משלבים את לימודי ההנדסה יחד עם הקורסים במדעי המחשב.


במסגרת לימודי ההנדסה, הם משתתפים בקורסים עיוניים וכן במעבדות שונות, שבהן מכירים ציוד וטכנולוגיות מתעשיית ההייטק. לקראת סיומה של התכנית הם מבצעים פרויקט גמר שבו הם מיישמים את הידע הנרכש לצורך תכנון פתרונות לבעיות מן הנעשה בתעשייה.

 

על מוסד הלימוד


עזריאלי היא מכללה אקדמית להנדסה הממוקמת בירושלים, ברמת בית הכרם. ניתן למצוא בה מגוון של מסלולי לימודים לתואר ראשון בהנדסה, לימודי מדעי המחשב וכן תכניות לתואר שני. במוסד הלימוד שואפים להכשיר מהנדסים מיומנים לקידום ולפיתוח התעשייה הירושלמית והתעשייה הישראלית בכללותה. הכלים אותם רוכשים הסטודנטים יכולים לסייע להם להשתלב לאחר תום לימודיהם בתעשיית ההייטק ובענפים טכנולוגיים מבוקשים נוספים. תכני הלימוד מותאמים לתהליכים בתעשייה ולצורכים של ארגונים ובמהלך התואר הסטודנטים נחשפים לפיתוחים עדכניים ולתהליכי עבודה האופייניים למהנדסים היום.


בין הענפים ההנדסיים שאותם ניתן במכללה זו נכללים הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה, הנדסת פרמצבטיקה, הנדסת מכונות ועוד. מתקיימות גם מכינות שבהן ניתן לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים במוסד זה ולהשלים פערים לימודיים.


סטודנטים המעוניינים ללמוד במסלולים משולבים, שבהם נכלל גם חוג לאחר תואר במדעי המחשב, יכולים למצוא תכניות נוספות במכללה. בתכניות אלה לומדים במקביל לתואר בהנדסה קורסים בתחום התוכנה שיכולים לסייע בהרחבת הידע שברשות הבוגרים, בהתאם למגמות מבוקשות בתעשייה. בין אותם מסלולים נכללת תכנית הנדסת אלקטרוניקה וחוג במדעי המחשב, ומסלול הנדסה פרמצבטית עם חוג במדעי המחשב. קיימת גם תכנית חוג לאחר תואר במדעי המחשב המיועדת לאקדמאים מתחומי המדעים.


תנאי קבלה


מתקבלים מועמדים שברשותם בגרות מלאה בממוצע 90 ומעלה, בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה, כמו כן יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה. נדרש ציון פסיכומטרי 580 בדגש כמותי וציון 110 בחלק הכמותי. רמת האנגלית הנדרשת היא 85 ומעלה. מועמדים שאינם ניגשים לפסיכומטרי בשפה העברית נדרשים לציון 84 ומעלה בבחינת יע"ל.


תעודה


לסטודנטים העומדים בהצלחה בכל חובות הלימודים מוענק תואר ראשון בהנדסת חומרים B.Sc. ותעודת "חוג לאחר תואר" במדעי המחשב, מטעם עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים. כדי לקבל את התואר והתעודה יש לעמוד בכל הדרישות לרבות מעבר כל הקורסים והמבחנים והגשת כל המטלות והפרויקטים הנדרשים.

עוד מסלולי לימוד - עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים