רוצה פרטים על קורס הדרכת חתנים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הדרכת חתנים

רוצה לדעת על קורס הדרכת חתנים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הדרכת חתנים


חלק בלתי נפרד מהחיים כולל התמודדות עם אתגרים ובעיות, שבאופן טבעי משפיעים גם על הזוגיות. ניהול חיים משותפים בעצמו יכול להציף קשיים.


השנה הראשונה של הנישואים מאפשרת לבנות את התשתית לזוגיות מוצלחת שמאפשרת להתגבר על קשיים אלו, ועל כן יש לה חשיבות מיוחדת בביסוס הקשר. מדריכי חתנים נותנים לבני הזוג, עוד לפני החתונה, את הכלים והמיומנויות לתקשורת בריאה ופתוחה, לפתרון בעיות ומחלוקות, ולניהול חיי זוגיות מאושרים.


בקורס הדרכת חתנים, שמתקיים במגוון מוסדות ומרכזי לימוד להכשרה תורנית שבמסגרתם נערכים קורסי הלכה ברחבי הארץ, ניתן לרכוש את הידע וההסמכה הנחוצים לצורך עיסוק במקצוע זה, על ההיבטים ההשקפתיים וההלכתיים שלו. הקורס מתאים לגברים נשואים, שומרי מצוות.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, התלמידים לומדים על הגדרת התפקיד, סוקרים סוגי הדרכה ואת הדרך להתאים אותם לאנשים שונים.
הלימודים מחולקים לשניים: למידה עיונית הלכתית, ולמידה מעשית בהדרכה זוגית.


במסגרת הלמידה העיונית, התלמידים רוכשים היכרות מעמיקה עם ההלכות השונות שעליהן יש להקפיד, כולל דיני כלה, הלכות ייחוד בין אירוסין לנישואין, הרחקות והנהגות, וכן עם סוגיות סביב ליל הכלולות, הריון ולידה. כמו כן, התלמידים מרחיבים את ידיעותיהם בנושאי אנטומיה ופיזיולוגיה.


במסגרת תכנית הלימודים בהדרכה הזוגית, התלמידים בקורס מקבלים את ההבנה בהשראת שכינה בבית, פתרון סכסוכים ומחלוקות דרך תקשורת נכונה, ולומדים כיצד להעביר לתלמידיהם דרכי להתמודדות עם אתגרי היומיום. לצד זאת, הם לומדים גם על תחום הגירושין, דרכי מניעה והתמודדות.


מתכונת הלימודים


הקורס משלב בין לימודים תיאורטיים למעשיים, והיקפו משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. לרוב, משך הקורס מספר חודשים.

 

נושאי הלימוד

 

 • דיני כלה
 • דיני נידה
 • הלכות טהרה
 • חופה וקידושין
 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • השראת שכינה בבית
 • הלכות טבילה וחציצה
 • תקשורת נכונה ובריאה
 • פתרון מחלוקות וסכסוכים
 • הלכות ייחוד בין אירוסין לנישואין
 • ועוד


מוסדות לימוד אפשריים


קיימים מגוון מוסדות לימוד להכשרה תורנית, בהם ניתן לקבל הסמכה זו:

 

 • מרכז דעת העולמי להכשרה תורנית (פריסה ארצית): תכנית הלימודים של הקורס במרכז, מאפשרת לתלמידים לרכוש הכשרה מקיפה ומקצועית. במהלך ההכשרה, התלמידים לומדים כיצד ליצור בסיס לחיי זוגיות מאושרים ובריאים, ובפרט כיצד לתקשר בצורה נכונה ומקרבת, להתמודד עם קשיים וסיטואציות אותם מזמנים חיי היומיום, ולבנות משפחה חדשה בצורה מיטבית. על מנת להשתתף בלימודים, יש לעבור בהצלחה ראיון אישי מול רב בכיר מטעם המרכז. בסיום הקורס, התלמידים שעומדים בדרישותיו זכאים לתעודת הסמכה מטעם מרכז דעת וכן הרבנות הראשית לישראל.  המרכז נמצא בפרישה ארצית, מדרום עד צפון הארץ, וכן מאפשר לימודים לדתיים בירושלים. מעבר לכך, המרכז פועל גם ברמה העולמית ובמסגרתו פועלים סניפים גם בארה"ב ובאירופה.

 

 

 • מורשת אבות – המכון הארצי ללימודי מקצועות הקודש (פרישה ארצית): הקורס במכון, שמזכה בתעודת הסמכה ואישור מהרבנים, נפרש על פני 12 מפגשים, ומשכו כ – 3 חודשים. הקורס מתאים לגברים נשואים מגיל 22 ומעלה. על מנת להתקבל ללימודים דתיים בתחום זה, יש להציג המלצה עדכנית מרב שלו היכרות עם המועמד, ובה הוא מעיד על כך שתלמידו שומר מצוות ותורה. תכנית הלימודים כוללת דיון בסוגיות הלכתיות שונות, כגון הלכות נידה, דיני הרחקות, בדיקות הפסק טהרה, דיני כלה, ליל החתונה, הלכות צניעות, ועוד. מלבד זאת, במהלך הקורס מקבלים התלמידים כישורי הדרכה לזוגיות, תוך הבנה פסיכולוגית ונפשית של התהליכים המתרחשים בתחילת הקשר הזוגי וביסוס המשפחה החדשה.

 

 

 • מרכז י.נ.ר (פרישה ארצית): תכנית הלימודים להדרכה מתקיימת תוך הדגשת חשיבותה של תקשורת מקרבת, ושימת דגש על דרכי התערבות הדרגתית ועל הגישה המניעתית – לאיתור ומניעת בעיות בזוגיות כבר בשנים הראשונות לחיי הנישואין, ומתן מענה מהיר ככל האפשר. הקורס מחולק ל – 19 מפגשים פרונטליים, שאורך כל אחד מהם כ – 5 שעות. נוסף על כך, התלמידים נדרשים גם ללמוד באופן עצמאי חלק מההלכות. מלבד ההיבטים ההלכתיים, נכללים בתכנית הלימודים גם תכנים בתחום הזוגיות: מודלים לזוגיות מיטבית, מודל משולש האהבה ומשולש התפקוד, תקשורת אפקטיבית, ניהול קונפליקטים, ועוד. כמו כן, במהלך הלימודים התלמידים רוכשים כלים להדרכה מעשית, החל מליל הכלולות ועד זוגיות בגיל מבוגר.

 

 

 • עתידים – מרכז הכשרה תורני (פרישה ארצית): במרכז ניתן להשתתף בקורס שהיקפו כ – 48 שעות לימוד אקדמיות. הלימודים, שמתקיימים בשעות הערב, כוללים תכנים עיוניים ופרקטיים כאחד. במהלך ההכשרה במרכז, הלימודים לחרדים בתחום זה מתמקדים בקשיים המיוחדים בהם עלולים להיתקל בחורי ישיבות, שסוגרים שידוך לאחר פגישות ספורות, ושאינם מחזיקים בניסיון רב עם נשים. מלבד התכנים ההלכתיים המועברים במהלך הלימודים, כולל סקירה מעמיקה של נושאים בחיי הנישואין, הכתובה, ליל הכלולות, ועוד, התלמידים רוכשים גם כישורי הדרכה זוגית. כישורים אלו מאפשרים להם לפתח יכולות להעברת הידע והכלים לצורך ביסוס זוגיות בריאה, תקשורתית ומכילה. הקורס מיועד למי שעוסקים בתחומי ההלכה, כגון רבנים, משגיחי ישיבות, ויועצי זוגיות, וכן לאנשי חינוך והוראה, ויועצי חינוך, וכן למי שמעוניינים לרכוש כלים להתערבות מקצועית שיכולה לסייע לבני זוג. כמו כן, הקורס יכול להתאים גם למי שרוצים להרחיב את ידיעותיהם בנושא, תוך התמקדות ברוח ההשקפה היהודית.

 

 • מרכז מאיר - ללימודי הוראה והלכה: הקורס במרכז זה מתאים לאברכים נשואים, ונערך בשעות הערב בהתאם לסדר היום של אברכי הכוללים. בתום הלימודים, התלמידים נדרשים לעמוד בהצלחה במבחן הלכתי, הבוחן את בקיאותם בהלכות הנלמדות. מי שמסיימים בהצלחה, זכאים תעודת הסמכה מטעם בד"ץ, איגוד הרבנים בישראל, בכפוף לאישור בית ההוראה. לימודי ההלכה במסגרת הקורס כוללים הלכות נידה וטהרה, דיני טבילה וחציצה, ונושאים רלבנטיים נוספים. מעבר לכך, נלמדים גם תכנים מעשיים כגון אמנות התקשורת וההקשבה, והדרכים ליצירת דיאלוג פתוח ובריא בין בני הזוג. כמו כן, נכללות בתכנית הלימודים גם סוגיות שמאפשרות לתלמידים לפתח את היכולות להכין את החתנים לחיי הנישואין ולהבטיח את יציבות הזוגיות החדשה.


אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום הלימודים וקבלת ההסמכה, מדריכי החתנים יכולים לעבוד בתחום במגוון מסגרות: במרכזי דת וייעוץ, וכן במועצות מקומיות.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס הדרכת חתנים?

רוצה לדעת יותר על קורס הדרכת חתנים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס הדרכת חתנים
שאלות הגולשים בנושא
קורס מדריכי חתנים