רוצה פרטים על שכר ייעוץ אסטרטגי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר ייעוץ אסטרטגי - טבלת שכר יועץ אסטרטגי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר ייעוץ אסטרטגי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר ייעוץ אסטרטגי


שירותי ייעוץ אסטרטגי הופכים בשנים האחרונות למצרך מבוקש בקרב מנהלים בעולם הארגוני. יותר ויותר מנהלים מבינים כי כדי לקדם את החברה או להתמודד עם משברים עסקיים יש צורך בנקודת מבט אובייקטיבית של גורם חיצוני והם מחליטים להיעזר בשירותיהם של יועצים אסטרטגיים שיכולים לסייע להם בתכנון דפוסי פעילות לטווח הקרוב או הרחוק. ייעוץ אסטרטגי הופך למבוקש יותר ויותר גם בארגונים קטנים יותר, שבעבר התבססו על תכנון וייעוץ פנימיים, אך כיום מעדיפים לפנות לחברות ייעוץ אסטרטגי חיצוניות. חברות אלה יכולות גם לסייע למנהלים ולמנכ"לים לייעל את האסטרטגיה השיווקית ולגבש פתרונות מעולם הפיתוח העסקי.


הדרישה הגוברת ליועצים אסטרטגיים היא בעלת השפעה גם על שכר העובדים בתחום. כמו כן, היא מביאה יותר ויותר עובדים בתחום העסקי לבחור להרחיב את הכשרתם ולפנות גם לייעוץ אסטרטגי. שכרם של יועצים אסטרטגיים הוא גבוה למדיי בהשוואה לתחומי ייעוץ ואימון דומים.

 

רמות השכר בחברות גדולות כולל לרוב גם בונוסים והטבות כגון ביטוח מנהלים וקרנות השתלמות, על הצטיינות ועמידה ביעדים. חלק מן החברות גם עורכות הכשרות והדרכות לעובדים כדי לאפשר להם לשכלל את הכלים שברשותם. החלק מן המקרים, יועצים עסקיים מקבלים שכר שעתי, או שכר לפי פגישה, בניגוד לשכר החודשי שאותו מקבלים יועצים אסטרטגיים שפועלים כשכירים בחברות הייעוץ.


בתחום הייעוץ העסקי בארץ פועלות כמה עשרות חברות גדולות בלבד, לצד משרדי ייעוץ קטנים יותר. חלק מן החברות הגדולות במיוחד הן שלוחות של ארגונים בין לאומיים ידועים במיוחד שמפעילים משרד גם בישראל. בחברות הללו השכר נוטה להיות גבוה במיוחד, אך הן גם מציבות תנאי כניסה מחמירים וקפדניים למשרות היועצים.


טבלאות שכר ייעוץ אסטרטגי

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
ייעוץ אסטרטגי 8,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש
מנהל מחלקת ייעוץ אסטרטגי לא רלבנטי 20,000 - 25,000 שקלים לחודש
שכר מנהל פיתוח עסקי 12,000 - 20,000 שקלים לחודש 25,000 - 35,000 שקלים לחודש
מנהל פיתוח ארגוני 10,000 - 12,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש
שכר יועץ ארגוני 7,000 - 9,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש


לתשומת לבכם, רמות השכר עשויות להשתנות מעת לעת.


שכר ממוצע יועץ אסטרטגי


שכרם של יועצים אסטרטגיים משתנה בהתאם לוותק המקצועי, לגודל החברה שבה פועלים היועצים ולגורמים נוספים כגון סוג הפרויקט. בדרך כלל, יועצים מתחילים מקבלים שכר שנע בין 8,000 - 11,000 שקלים לחודש, אם כי בחברות הגדולות במיוחד ניתן לקבל לעיתים שכר התחלתי גבוה מכך. יועצים אסטרטגיים בכירים יותר זכאים לשכר שנע בין 15,000 - 20,000 שקלים לחודש בממוצע.


לאחר צבירת וותק בתפקיד, יועצים אסטרטגיים מתקדמים לתפקידי ייעוץ אסטרטגי בכיר, מה שמעלה גם את רמות השכר. עם הזמן, באפשרותם לצמוח גם לתפקידים כגון מנהלי פרויקטים בחברות ייעוץ אסטרטגי, מנהלי מחלקות ייעוץ אסטרטגי או מנהלי פיתוח עסקי באותן חברות.

 

שכר מנהלי פרויקטים נע בטווח של 15,000 - 20,000 שקלים לחודש, מנהלי מחלקות ומנהלי פיתוח עסקי מקבלים שכר חודשי שבין 20,000 - 25,000 שקלים בממוצע.


שכר יועץ אסטרטגי מתחיל


יועצים אסטרטגיים בתחילת דרכם זכאים לרוב לרמות שכר שבין 8,000 - 10,000 שקלים. עם צבירת ניסיון בענף הם יכולים להעלות את רמות השכר ולהגיע אף לשכר של מעל 20,000 שקלים. בחברות הגדולות נוטה השכר למתחילים להיות גבוה אף יותר. כמו כן, יועצים אסטרטגיים יכולים להתקדם לתפקידי מנהלי פרויקטים או מנהלי פיתוח וכך להעלות את שכרם.


שכר יועץ עסקי


תפקיד נוסף בעולם הארגוני שיכול להתאים למעוניינים בתחום הייעוץ הוא ייעוץ עסקי. יועצים עסקיים מסייעים למנהלים באבחון של בעיות כלכליות, שיווקיות ומכירתיות ויחד איתם בונים תכנית להתמודדות עם בעיות אלה. שכרם של יועצים עסקיים מתחיל בטווח של 9,000 - 10,000 שקלי לחודש ולאחר כמה שנות וותק ניתן להעלות את השכר. יועצים רבים עובדים כעצמאיים ומציעים את שירותיהם לחברות פרטיות וציבוריות, לא מעט מיועצים אלה גובים שכר לפי שעה, שנע בין 300 ל - 800 שקלים ואף מעבר לכך. ישנם גם יועצים שדורשים שכר לפי פגישה, שכר זה נע בין 1,000 שקלים לכמה אלפי שקלים ליועצים מוכרים וותיקים בענף. כמו כן, חלק מן היועצים העסקיים כוללים בשכרם גם אחוזים מן הרווחים במכירות העסק לו הם מייעצים.


שכר ייעוץ ארגוני


ישנם הבדלים מהותיים בין תפקידיהם של יועצים ארגוניים ויועצים אסטרטגיים, שכן יועצים אסטרטגיים מתמקדים בפיתוח של דפוסי פעולה כלכליים ועסקיים בעיקר, בעוד יועצים ארגוניים מתמקדים בפתרונות לקשיים במבנה הארגוני של חברות. יועצים ארגוניים בתחילת דרכם משתכרים בין 7,000 - 10,000 שקלים לחודש. לאחר כמה שנות ניסיון השכר צומח באופן משמעותי ויועצים ארגוניים מנוסים במיוחד מקבלים שכר של מעל 20,000 שקלים. עצמאיים בתחום יכולים להגיע לרמות שכר גבוהות אף יותר.

 


הזדמנויות תעסוקה


הדרישה ליועצים אסטרטגיים בשוק הישראלי רק הולכת ועולה בעשור האחרון והיום הם נדרשים לא רק בארגוני ענק ובתאגידים ציבוריים אלא גם בחברות בינוניות וקטנות. התפקידים הם מגוונים למדי ורובם כוללים ביצוע של פרויקטים, ניהול צוותי יועצים וניהול המשימות השוטפות מול הלקוחות.


העבודה מתקיימת ברובה מול מנכ"לים ובכירים בחברות המעוניינות בייעוץ, היא כוללת ניתוח של נתונים כלכליים ושיווקיים, בנייה של מודלים עסקיים בהתאם למסקנות הנובעות מאותם נתונים והכנה של תכניות עבודה עבור הארגון.


רוב המשרות ליועצים אסטרטגיים ולמנהלי ייעוץ אסטרטגי כוללות דרישה לניסיון קודם בתחום וכן בענפים משיקים כגון ייעוץ וליווי מנהלים, ייעוץ ארגוני ופיתוח עסקי. התפקידים הבכירים יותר בדרך כלל מיועדים לבעלי ניסיון ניהולי משמעותי. בחלק מן החברות יש צורך גם בכישורים טכנולוגיים ושיווקיים. ישנן חברות שמעדיפות מועמדים אקדמאים בתחומים רלבנטיים, אם כי ניתן למצוא גם משרות שאינן מחייבות תואר אקדמי.


משרות סטודנט


למרות שמרבית המשרות בייעוץ אסטרטגי מיועדות לבעלי ניסיון, ניתן למצוא משרות שמתאימות גם לסטודנטים. תפקידים אלה מיועדים לרוב לסטודנטים בשנים מתקדמות ללימודיהם, בעלי הישגים גבוהים. לרוב המשרות מתאימות לסטודנטים למקצועות כלכליים וניהוליים כגון לימודי כלכלה, לימודי מנהל עסקים או לימודי ממשל.


חברות הייעוץ הגדולות בארץ עורכות לעיתים מפגשים במוסדות אקדמיים כדי לחשוף את פעילות החברה לסטודנטים. חברות אלה עורכות תהליכי מיון וקבלה קפדניים במיוחד, ובחלק מן המקרים הן מקבלות לשורותיהן סטודנטים מצטיינים שעומדים בדרישות ומציגים יכולות אנליטיות ועסקיות גבוהות.


מה לומדים כדי לעסוק בתחום?


העובדים בתחום הייעוץ האסטרטגי מגיעים מרקע לימודי מגוון, חלקם הם אקדמאים בוגרי תואר ראשון או תואר שני במסלולים כגון לימודי כלכלה, לימודי מנהל עסקים, לימודי ייעוץ ארגוני לתואר או תואר שני במנהל עסקים. כמו כן, ישנם גם מי שמגיעים אל התחום אחרי השלמת קורס ייעוץ אסטרטגי. מסלולי לימודי התעודה מתאימים ברוב המקרים לעובדים בכירים בארגונים שמעוניינים בקידום הקריירה ומחפשים להרחיב את הסמכתם. בדרך כלל יכולים להתקבל לקורסים יועצים ארגוניים, מנחי מנהלים ומנטורים בעולם העסקי. חלק מן הקורסים מתאימים לאקדמאים בלבד ויכולים ללמוד בהם בעלי תואר שני או ראשון, בהתאם לרקע הניהולי הקודם שלהם. הקורסים בדרך כלל מתקיימים במתכונות נוחות לאנשים עובדים והם נערכים בשעות הערב כמה פעמים בשבוע.


יש לציין כי נכון להיום, אין חובה בחוק לתעודה בתחום הייעוץ האסטרטגי כדי להשתלב בתחום ואין כיום רישיון מוסדר בענף. יחד עם זאת, קיימים מספר גופים מוכרים בתחום האימון העסקי והפיתוח הארגוני שמפקחים על תחום הייעוץ האסטרטגי, הם גם מפעילים איגודים וארגונים מקצועיים שאליהם יכולים יועצים אסטרטגיים להצטרף.


יועצים אסטרטגיים שמעוניינים להמשיך לקדם את הקריירה יכולים לעשות זאת דרך צבירת וותק מקצועי או על ידי לימוד בהכשרות מקצועיות נוספות או בהשתלמויות. בחלק מן המקרים מדובר על קורסים מטעם החברה. קורסים אלה מסייעים לפתח מיומנויות עסקיות וכלכליות והם כוללים קורסי ניהול, קורסים בתחום האנליזה העסקית ומסלולים נוספים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר ייעוץ אסטרטגי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד שכר ייעוץ אסטרטגי