לימודי משחק לתעודה בסטודיו למשחק יורם לוינשטיין

רוצה לדעת על לימודים בנושאי אמנות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על יורם לוינשטיין - לימודי משחק.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משחק לתעודה בסטודיו למשחק יורם לוינשטיין - התכנית התלת שנתית ללימודי משחק


מן הסטודיו אל הבמה


החל מימי יוון העתיקה ועד לעידן הטכנולוגיה של היום, התיאטרון והקולנוע משמשים כקשר מיוחד בין האדם לבין סביבתו. דרך הבמה אנחנו מספרים סיפורים, מבטאים חלומות ורצונות, יכולים ללמוד על מאורעות מן העבר ואף להכיר קבוצות ואוכלוסיות שלא היינו נחשפים אליהם אחרת.


בסטודיו למשחק יורם לוינשטיין ניתן ללמוד במסלול תלת שנתי ללימודי משחק, שבו מקבלים הכשרה אינטנסיבית בעולם הבמה והתיאטרון. תכנית זו שואפת להעניק לתלמידיו כלים מקצועיים דרכם הם יכולים לשמש דור שחקני העתיד ולהשתלב בשלל אפיקים בתיאטרון, בקולנוע ובטלוויזיה הישראליים. במהלך התכנית לוקחים חלק במגוון של הפקות ופרויקטים, שמסייעים לפתח את סל הכלים שחשובים לשחקנים מתחילים ולעזור להם לבנות קול ייחודי בזירת התרבות הישראלית.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו מתמקדת במספר היבטים מרכזיים בעולם המשחק ושואפת לטפח את הכישרון והמיומנויות של התלמידים בעבודה על הבמה. הם לומדים בהרחבה על עולם המשחק, על טכניקות קלאסיות ומודרניות ועל עבודה על טקסטים ודמויות. כמו כן, הם עוסקים בפיתוח מיומנויות ווקליות, כגון שירה במקהלה, עבודה על מחזות זמר וטכניקות דיבור והגייה נכונים לשחקנים. בהמשך, הם מפתחים מיומנויות תנועה לבמה ואף רוכשים כלים מעולם המחול הקלאסי והמודרני. כמו כן, הם מתוודעים לפן התיאורטי של עולם התיאטרון, לרבות תולדות התיאטרון בעולם והתיאטרון העברי.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא כשלוש שנים, שיעורים מתקיימים בחמישה ימים מלאים בשבוע משעות הבוקר ועד הערב. הם כוללים לימוד עיוני לצד לימודים מעשיים במשחק ושמים דגש על תרגול בפועל של המיומנויות השונות, באופן אישי ובקבוצה. בשנת הלימודים השנייה מעלים תרגילי הפקה שונים מול קהל ומול המורים. במהלך השנה השלישית, מתקיימת שנת התמחות שבה מעלים כעשר הפקות מן הרפרטואר הקלאסי והמודרני. ההפקות מאפשרות לסטודנטים לעבוד יחד עם במאים ויוצרים מובילים בישראל וכן הן מתקיימות מול קהל שכולל אנשי מקצוע מן התעשייה, כגון מלהקים, מבקרים ומנהלי תיאטראות. כך התלמידים יכולים לצבור ניסיון מקצועי על הבמה וגם לפתוח דלתות לקריירה בהמשך דרכם.


כדי לסייע לתלמידים במימון שכר הלימוד, מציעים בסטודיו מגוון של מלגות לימוד. ביניהן אפשר למנות מלגות הצטיינות, מלגות על בסיס השתתפות בפרויקטים חברתיים וכן פרויקט תחרות מונולוגים, שמתקיים מול קהל שופטים ומעניק לזוכים בו מלגות לימוד. נוסף על כך, בית הספר מעודד את תלמידיו לקחת חלק פעיל בקהילה ומציע להם מסגרות שונות לפעילות חברתית. כך הם משתלבים בעבודה עם אוכלוסיות כגון נוער בסיכון, קשישים, עולים וילדים עם הפרעות תקשורת, ומובילים פרויקטים מעולם התיאטרון והמשחק.


נושאי הלימוד


בתכנית התלת שנתית נלמדים שלל נושאים ובהם:

 

 • תולדות התיאטרון
 • משחק מול מצלמה
 • ניהול הפקה
 • מסיכות ותיאטרון פיזי
 • תיאטרון עברי וישראלי
 • שירת מקהלה
 • עבודה על מונולוגים וטקסט
 • טרגדיות יווניות
 • מחזאות ריאליסטית מודרנית
 • תיאטרון אבסורד    
 • תנועה לתיאטרון ואימפרוביזציה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין ממוקם בתל אביב והוא נוסד לפני כ - 30 שנה. הוא שואף להכשיר דור של שחקנים להשתלבות בעולם הבמה ובפלטפורמות מדיה נוספות. נוסף על התכנית התלת שנתית למשחק, ניתן לקחת חלק גם במגמת הפקה, שמכשירה לתפקידי עוזרי במאי ומנהלי הצגה. כמו כן, מתקיימת מכינה ללימודי משחק שמסייעת למועמדים לשפר את סיכויי הקבלה לתכנית התלת שנתית. הסטודיו מציע גם קורסים וסדנאות קצרים יותר במשחק שמתאימים לשחקנים שמעוניינים לשכלל את כישורי הבמה שלהם.


תנאי קבלה


לתכנית התלת שנתית יכולים להתקבל הן בעלי רקע קודם בעולם המשחק והן חסרי ניסיון משחקי קודם. מועמדים מעל גיל 18 יכולים להירשם לתהליך מיון, שכולל שלושה שלבים. בשלב הראשון נערך אודישן שבו מגישים שני מונולוגים מתוך מחזות אשר עלו בתיאטראות בארץ, האחד דרמטי והאחר קומי. מי שעוברים שלב זה ממשיכים לשלב השני, שבו מגישים שני מונולוגים נוספים ושיר בשפה העברית בפני פאנל מורים. העוברים את השלב השני מוזמנים ליום סדנאות בבית הספר, שבו מתרגלים מיומנויות תיאטרון בקבוצה יחד עם המורים. העוברים את כל שלושת השלבים מתקבלים ללימודי המשחק. יש לציין כי בוגרי מכינה למשחק של הסטודיו פטורים מן השלב הראשוני בתהליך ומתחילים מן השלב השני.


תעודה


תלמידים שמשלימים את המסלול התלת שנתי בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר מטעם הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: סטודיו למשחק יורם לוינשטיין

כלים שיעזרו לך לבחור