רוצה פרטים על מכינה לצילום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכינה ללימודי צילום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכינה לצילום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה ייעודית לצילום - מכינה לצילום


רוצים להתקבל ללימודי צילום?


עולם הצילום הוא מורכב ורב פנים והוא מושך אליו רבים שמתעניינים בעולם שמאחורי העדשה. לימודי צילום הם הזדמנות להכיר לעומק את התחום, את תולדותיו ואת המבחר העשיר של סגנונות וטכניקות שטמונים בו. לרוב הם מתקיימים במסגרת תואר בצילום או לימודי תעודה קצרים יותר.


כדי להתקבל ללימודי הצילום במוסדות השונים, נדרשת לרוב עמידה בתנאי קבלה הכוללים בגרות מלאה וציונים בפסיכומטרי או במבחני מיון, ולצד אלה גם הצגה של תיק עבודות. תיק העבודות מורכב לרוב מיצירות מייצגות ומצילומים שדרכם המועמדים מפגינים את הכישורים והסגנון הייחודי שלהם. מי שמעוניינים לפתח את תיק העבודות, או מי שאין בידיהם כלל תיק עבודות, בוחרים לא אחת לגשת למכינה ייעודית שמאפשרת הכנה ממוקדת ללימודי הצילום. המכינה מסייעת לשפר את סיכויי הקבלה, לבנות את הידע והכישורים בצילום וכן לבנות כלים חשובים להמשך הדרך כסטודנטים לצילום ולאחר מכן כצלמים מקצועיים.


למי מיועדים הלימודים


מכינה לצילום מתאימה למועמדים ללימודי צילום אשר מעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים. היא מתאימה גם לחסרי רקע בתחום הצילום וגם לבעלי רקע בסיסי בתחום, שמחפשים לשכלל את המיומנויות שברשותם לפני הקבלה ללימודים. כמו כן, המכינה מתאימה גם למועמדים ללימודי צילום שאין ברשותם תיק עבודות שנחוץ לאורך הראיונות ותהליך הקבלה. המכינה מאפשרת לבנות תיק עבודות תוך זמן קצר יחסית ולהגיע מוכנים יותר אל הראיונות.

 


תכנית הלימודים


במהלך המכינה, המשתתפים לומדים בהרחבה על תחום הצילום, על הפן הטכני שנוגע לטכניקות הצילום השונות וכן מתוודעים לסגנונות צילום רבות ושונות. הם גם סוקרים את תולדותיו של הצילום ומכירים יצירות של צלמים גדולים ומשפיעים לאורך ההיסטוריה. בהמשך, הם לומדים עקרונות משיקים מעולם העיצוב ובוחנים כיצד למצוא השראה, איך לפתח רעיונות לתוצרים חזותיים וכיצד לשלב בין ענפים שונים בעולם העיצוב והאמנות.


במקביל, המכינה מספקת הכנה ממוקדת לקראת תהליכי המיון ללימודי הצילום. הם מתוודעים למבנה מבחני המיון וראיונות הקבלה, מתכוננים לשאלות שעשויות להישאל במהלך המיון ובוחנים מבחנים משנים קודמות שהתבצעו במוסדות השונים. כמו כן, המכינה מסייעת לתלמידיה לגבש סגנון והתמחות אישיים בעולם הצילום ועוזרת להם לבחור בכיוון שמושך אותם, כגון צילום אופנה, צילום דוקומנטרי, צילום סטודיו, צילום טבע ועוד שלל סגנונות. היא גם מקנה להם כלים דרכם הם יכולים לבטא את עצמם דרך הצילומים והיצירות שלהם.


מתכונת הלימוד


היקפן של המכינות לצילום משתנה ממוסד למוסד, בדרך כלל הן מתפרשות על פני מספר חודשים עד חצי שנה, אם כי ישנן מכינות שאורכן כשנה (שני סמסטרים). חלק ממוסדות הלימוד מציעים לסטודנטים לבחור בין מסלול בוקר לבין מכינה בשעות הערב, כדי להתאים ללוח הזמנים ולשילוב עם עבודה. שיעורים נערכים ברוב המקרים פעם או פעמיים בשבוע.


הדגש העיקרי של הלימודים במכינה הוא עשייה מעשית ותרגול של מיומנויות הצילום וכישורי העיצוב באופן כללי. הסטודנטים לוקחים חלק בסדנאות ובתרגילים מעשיים רבים ושונים ונדרשים להגיש מטלות רבות ופרויקטים יישומיים, דרכם הם יכולים לפתח את הסגנון האישי שלהם. בדרך כלל מתקיימים גם סיורים לימודיים למוזיאונים ולגלריות צילום ומפגשים עם אמנים ויוצרים. לקראת סיומה של המכינה מגישים פרויקט מסכם שבו מיישמים את כלל העקרונות הנלמדים. את הפרויקט המסכם והמטלות השונות לאורך המכינה מגבשים לתיק עבודות מקצועי אותו יכולים התלמידים להציג בהמשך דרכם בראיונות הקבלה ללימודי הצילום במוסדות השונים.


נושאי הלימוד


המכינה כוללת מגוון של נושאים וביניהם התחומים הבאים:

 

 • מבנה ראיונות קבלה
 • צילום אופנה
 • שילוב טכניקות צילום
 • תולדות הצילום
 • שחור לבן וצילום בצבע
 • צילום טבע דומם
 • עקרונות בעולם העיצוב
 • קומפוזיציה בצילום   
 • אפקטים מיוחדים בצילום   
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בהתאם למוסדות. ברוב המקרים על המועמדים לעבור מבחני כניסה ומיון וכן לעבור ראיונות אישיים לבדיקת התאמתם למכינה. ישנם גם מוסדות לימוד שדורשים מן המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה או חלקית או להציג ציון בבחינה פסיכוטכנית או בפסיכומטרי. בדרך כלל אין צורך בניסיון קודם בצילום או ברקע מקצועי בתחום זה כדי להתקבל למכינה.


תעודה והמשך לימודים


סטודנטים שמשלימים את כל הדרישות לאורך המכינה זכאים לקבל תעודת סיום מכינה מטעם המוסד המלמד. לאחר תום המכינה וגיבוש תיק העבודות, הם יכולים לגשת בביטחון רב יותר אל מבחני מיון ללימודי הצילום שעורכים מוסדות הלימוד ברחבי הארץ.
המכינה מספקת הכנה לקראת מגוון רחב של תכניות, חלקן לתואר ראשון בצילום ואחרות ללימודי תעודה בצילום במסגרת רב שנתית. משך לימודי הצילום לתואר נע בין שלוש לארבע שנים, לימודי התעודה בצילום נפרשים לרוב על פני שנתיים או שלוש שנים.


מוסדות

 

 

 • מכללה אקדמית הדסה ירושלים: במכללה אקדמית הדסה מתקיימת מכינה ייעודית לצילום, למדעי החברה ולעיצוב. מכינה זו, שנפרשת על פני סמסטר אחד, מתאימה למעוניינים להתקבל לתואר בתקשורת צילומית ולמקצועות נוספים כגון לימודי עיצוב תעשייתי מכליל, לימודי מדעי ההתנהגות ועוד. מדובר במסלול המחליף את תעודת הבגרות ומיועד לחסרי בגרות שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים. במכינה לומדים קורסים במתמטיקה, באנגלית ובענפים רלבנטיים במדעי החברה. מכינות נוספות שמתקיימות במכללה כוללות מכינה ייעודית למדעי המחשב ולמדעים, מכינה 30+, קדם מכינה לחסרי תעודת בגרות ותכנית קדם אקדמית שמיועדת לעולים.

 

 

 • A.R.T סטודיו (ירושלים): מוסד זה מציע מכינה לצילום ולקולנוע, שבאה להכשיר את תלמידיה לקראת לימודי צילום ולהעניק להם מיומנויות טכנולוגיות בצילום קונבנציונאלי ודיגיטלי. ניתן ללמוד במספר מסלולים - מסלול בוקר שכולל מפגשים גם בימי שישי או מסלול ערב חד שבועי. מסלול המכינה הארוך נפרש על פני כחצי שנה והמסלול המקוצר על פני כשלושה חודשים. ניתן ללמוד גם במתכונת אחד על אחד. עוד מתקיימים במוסד זה מסלולי מכינה למקצועות עיצוב נוספים כגון מכינה לעיצוב אופנה ולתכשיטנות, מכינה לאנימציה, מכינה לתקשורת חזותית, מכינה לעיצוב תעשייתי ומכינה לאדריכלות ולעיצוב פנים.

 

 

 • המכינה הבינתחומית לעיצוב ולאמנות (ברחבי הארץ): המכינה לצילום של המכינה הבינתחומית לעיצוב כוללת שני שלבים, בחלק הראשון נלמד סמסטר אחד ליסודות בעיצוב, אשר כולל לימוד אינטנסיבי של כישורים חזותיים. לאחר מכן ממשיכים לקורס מתקדם בצילום, שמקיף 9 מפגשים ובו משכללים את כישורי הצילום ומתמקדים במקצוע ובמקביל מקבלים הכנה לראיונות הקבלה. כמו כן, מוסד הלימוד עורך מכינות לאדריכלות, מכינה לעיצוב אופנה, מכינה לעיצוב פנים, מכינה לתקשורת חזותית ומכינה לעיצוב תעשייתי. למוסד הלימוד שלוחות בירושלים, בחיפה, בבאר שבע ובתל אביב.

 

 

 • מכללת ארטי לעיצוב (תל אביב ורמת גן): בין מסלולי המכינה שמוצעים במכללה זו מתקיימת גם מכינה לצילום. התכנית כוללת הכנה לקראת מבחני הקבלה של מוסדות לימוד רבים ומציעה לבנות את תיק העבודות ואת המיומנויות בצילום. אורכו של המסלול כשישה חודשים. ניתן ללמוד גם למכינה לעיצוב פנים, מכינה לאדריכלות, מכינה לאמנות, מכינה לאנימציה ותכניות נוספות.

 

 

 • סטודיו 6B (תל אביב וחיפה): המכינה לאמנות ולצילום של מוסד זה נפרשת על פני שני סמסטרים. השיעורים מתקיימים במבנה מרתונים שבועיים שמאפשרים תרגול מעשי רב. המכינה גם מקנה כלים לקראת מבחני קבלה וראיונות ולקראת הפסיכוטכני. במכינה זו יכולים חיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון. עוד מתקיימים במוסד הלימוד מסלולי מכינה לתקשורת חזותית ולאנימציה, מכינה לעיצוב אופנה וטקסטיל, מכינה לאדריכלות, מכינה לעיצוב פנים ומכינה לעיצוב תעשייתי.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכינה לצילום?

רוצה לדעת יותר על מכינה לצילום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מכינה לצילום