מלגות לבני קיבוצים

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לימוד לבני קיבוץ ותושבי קיבוץ


בני ותושבי קיבוצים, חיפשתם מלגות לימוד?


עוד מלפני קום המדינה פועלים הקיבוצים הרבים שפרושים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום, למען ערכים כשוויון, ערבות הדדית וצדק חברתי. הם שואפים לקדם את ההתיישבות והעשייה במרחב הכפרי, בדגש על אזורים בצפון הארץ ובדרומה, כגון בנגב ובגליל. במסגרת הערכים המרכזיים של הקיבוצים, החברים פועלים יחד בתור בסיסי איתן לחוסן ולצמיחה, כאשר כולם יחד שותפים למימוש בשליחות והחזון המשותפים במגוון מובנים כמו כלכלה, חברה ותרבות.


כך רבים מן הקיבוצים פועלים לקידום של הצעירים בני הקיבוץ ומעודדים אותם לפנות ללימודים אקדמיים, כדי שיוכלו לצבור ידע ומיומנויות שיכולים לתרום הן לפיתוחם האישי והן לקידומו של הקיבוץ. צעירים בני קיבוצים מקבלים תמיכה וסיוע ללימוד של תחומים כגון חינוך וחקלאות, שנוגעים ישירות להתנהלות השוטפת של הקיבוץ, אך גם ענפים כגון טכנולוגיה ומערכות מידע, כחלק מן השאיפה המתמדת של הקיבוצים לעמוד בשינויים הטכנולוגיים והחברתיים שמתחוללים בחברה הדינמית שלנו היום. כמו כן, הקיבוצים מעודדים גם למידה של מגוון תחומי דעת נוספים, וכן מדרבנים את הסטודנטים להמשיך גם לתארים מתקדמים כדי להרחיב את העשייה המחקרית שנוגעת לקיבוצים היום.


סטודנטים שהם בני קיבוצים בשלל אזורים ברחבי הארץ יכולים לקבל סיוע במימון של שכר הלימוד שלהם דרך מגוון של מלגות לימוד. מלגות אלה מתאימות הן למי שהם בני ובנות הקיבוץ והן לסטודנטים שמתגוררים בו בזמן לימודיהם (בדרך כלל במשך מספר שנים מסוים). המלגות מוענקות בדרך כלל על ידי קרנות חיצוניות, גופי מחקר שונים וכן על ידי תנועות חברתיות או מטעם קיבוצים ומועצות אזוריות שונות ברחבי הארץ. חלק מן המלגות מתאימות גם לסטודנטים לתארים מתקדמים אשר חוקרים נושאים שנוגעים לתנועה הקיבוצים במסגרת התזה או בעבודת הדוקטורט שלהם, כאשר המטרה היא לקדם את החקר והשיח אודות הקיבוצים באקדמיה ובחברה. בחלק מן המקרים, הסטודנטים מתבקשים לבצע מספר מסוים של שעות פעילות התנדבותית במהלך שנת הלימודים, או להדריך פעילויות שנוגעות במהותן לאופיו של הקיבוץ. ישנן גם מלגות שניתנות לסטודנטים לפי תחום הלימוד שלהם.


הנה מלגות לימוד להם זכאים בני וחברי קיבוץ:


שימו לב, מלגות הלימוד משתנות מעת לעת, אנו ממליצים לפנות הישר למוסדות הלימוד כדי לקבל את המידע המדויק והעדכני לגבי מלגות. המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


מלגת הקרן על שם א.ד. גורדון: קרן זו מעניקה מלגות לבני קיבוצים, אשר לומדים בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית שברחובות. לקבלת טפסים להגשת מלגה זו ולקבל פרטים נוספים אודותיה, יש לפנות למשרדי מחלקה הצעירים וההשכלה של התנועה הקיבוצית.


מלגת קרן "בני הקיבוצים": מלגה זו מיועדת לבני קיבוצים אשר לומדים באוניברסיטה העברית בירושלים. זכאות קבלת מלגה זו היא על סמך מצב סוציו אקונומי של הסטודנטים והזיקה הכלכלית בינם לבין הקיבוץ, כמו כן מובאים בחשבון היבטים כגון פעילות חברתית ומעורבות בקהילה וקבלת מלגות מטעם גורמים אחרים.


מלגת קרן גרוס לחיילים משוחררים שמתגוררים בקיבוצים: קרן גרוס מציעה מלגות לימוד לחיילים משוחררים, שהם בני המגזר ההתיישבותי הפריפריאלי ומתגוררים בקיבוצים או במושבים, שברצונם ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה. היא מיועדת לסטודנטים שמתגוררים בשכונות שיקום בטבריה, בשכונות בית וגן, רמת אגוז ורבי עקיבא. עליהם להתגורר באזור למשך למעלה מ - 5 שנים, לא כולל תקופת הלימודים. כמו כן, יש צורך במתן כ - 65 שעות שנתיות להתנדבות למען הקהילה. יש לציין כי סטודנטים ששכר הלימוד שלהם ממומן על ידי הקיבוץ לא זכאים לקבל סיוע זה.


מלגת הקרן על שם ליזל ובנימין קרפלס וגדעון פרייסלר ז"ל: מלגת עליזה (ליזל) ובנימין קרפלס וגדעון פרייסלר ז"ל ניתנת מדי שנה לסטודנטים שלומדים באוניברסיטה העברית בירושלים, לסטודנטים בני קיבוצים שלומדים את תחומי הרפואה והמדע השימושי, לתואר ראשון, לתואר שני או לתואר שלישי. המלגה לסטודנטים לרפואה מיועדת בעיקר לבני הקיבוצים חפציבה, דורות ובארות יצחק. במסגרת הקריטריונים לקבלת המלגה, נבחן המצב הכלכלי של הסטודנטים וההישגים האקדמיים שלהם. לבקשה למלגה עליהם לצרף מידע אודות פרטים אישיים ומצב משפחתי, גיליונות ציונים רלבנטיים ואישורים מן הקיבוץ זו הם מתגוררים המעידים על תמיכה או אי תמיכה.


מלגת מועצה אזורית חבל אילות: במועצה האזורית חבל אילות שבדרום הארץ מעניקים מלגות לימוד לסטודנטים שלומדים תחומי דעת נבחרים. בעדיפות א' נמצאים סטודנטים ללימודי חינוך, ללימודי עבודה סוציאלית, ללימודי פסיכולוגיה, לימודי חקלאות, לימודי ריפוי בעיסוק. בעדיפות ב' סטודנטים ללימודי הנדסה אזרחית וללימודי הנדסת תוכנה. בעדיפות ג' סטודנטים ללימודי סיעוד, ללימודי רפואה וללימודי מערכות מידע. יש צורך במתן כ - 60 שעות של פעילות קהילתית כחלק מן התנאים לקבלת המלגה. גובה המלגה כ - 5,000 שקלים.


מלגת מרכז הצעירים במועצה האזורית בני שמעון: מרכז הצעירים של המועצה האזורית מעניקה מלגות שונות במטרה לקדם את פעילות הצעירים באזור. סטודנטים שהם בני המועצה אשר לומדים בתחומים שיכולים לקדם את פעילות הצעירים באזור, ומעורבות בפעילות חברתית יכולים לקבל מלגה בהיקף של כ - 6,000 שקלים. עליהם לקחת חלק באירועים שונים של המועצה, להשתתף בהדרכות שמתקיימות אחת לחודש וממלאים כ - 112 שעות שנתיות של פעילות חברתית (כ - 4 שעות מדי שבוע).

 


מלגות מחקר לבני קיבוצים - מלגות לתואר שני ושלישי


מלגת עמותת "יגורים": מלגה זו מוענקת על ידי עמותת "יגורים" של קיבוץ יגור. היא מתאימה לסטודנטים לתארים מתקדמים, אשר מחקרם עוסק בתנועת העבודה ובקיבוץ. מלגה זו ניתנת לעבודת מחקר אחת מדי שנה, שעוסקת בנושאים כגון תנועת העבודה, תולדות היישוב העברי, ההסתדרות וקיבוצים שונים. במסגרת התנאים לקבלת המלגה, הסטודנטים נדרשים להציג את עבודת המחקר שלהם במהלך אירוע יום השנה לברל רפטור ז"ל. גובהה של המלגה הוא כ - 6,000 שקלים.


מלגות חקר הקיבוץ הדתי: מלגות אלה מוענקות על ידי המכון לחקר הקיבוץ הדתי, הן כוללות מלגות לתואר ראשון, מלגות לתואר שני ומלגות לתואר שלישי ומיועדות לסטודנטים שבמסגרת לימודיהם עוסקים בחקר של תנועת הקיבוץ הדתי. כדי לקבל את המלגה, עליהם להגיע לכ - 8 מפגשים ולבצע מטלות לאורך השנה. גובהה של המלגה הוא עד 8,000 שקלים.


מלגות למחקר הקיבוץ והחברה הישראלית: המלגה ניתנת על ידי קרן יגאל השומר ויד טבנקין לחקר הקיבוץ, לסטודנטים שעורכים מחקרים בתחום הקיבוץ, תנועת הפועלים והחברה הישראלית. המלגה מתאימה לסטודנטים לתואר שני ולתואר שלישי. כדי לקבל מלגה זו על המועמדים להגיש את טפסי המלגה ולצרף אליהם המלצות מתאימות מגורמים אקדמיים שמעידים על יכולות המחקר שלהם. את טופס המלגה אפשר לקבל במשרדי הקרן.


מלגות הקרן ע"ש אברהם הרצפלד לתארים מתקדמים: התנועה הקיבוצים מפעילה קרן זו לבני ובנות הקיבוץ שלומדים לתארים מתקדמים (תואר שני ותואר שלישי) במוסדות מוכרים להשכלה גבוהה. היא מיועדת הן ללומדים בתחומי החינוך אשר פעילים בזירת החינוך הקיבוצי והן ללומדים תחומים שמכשירים לניהול במגזר הציבורי והמשק הקיבוצי, שפעילים בתחומים ציבוריים בזמן הלימודים. גובהה של המלגה כ - 5,000 שקלים ולשם קבלתה יש צורך לקחת חלק ב - 3 ימים מרוכזים של השתלמות בתנועה הקיבוצית.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לבני קיבוץ
כניסה לפורום מלגות
יעלי
לימודים לתעודת הוראה באנגלית
257 צפיות
מירי
מלגה למזכירה רפואית
224 צפיות
פול רונלד
מלגת שנת הוראה באנגלית סמינר הקיבוצים
371 צפיות
חיה זכריה
עזרה בלימודי תואר ראשון בחינוך מיוחד
398 צפיות
Yisca
בקשה למלגה בסמינר הקיבוצים
389 צפיות
הודיה יחיא
האם ניתן לקבל סיוע למימון לימודי תואר שני בביבליותרפיה במכללת סמינר הקיבוצים ממשרד החינוך?
513 צפיות
הילה
מלגת לימודים הסבת אקדמאים
556 צפיות
שירה
מלגה הסבה להוראה לאקדמאים
1510 צפיות
גלית פנוילוב
מלגה לחינוך לתושבת העיר חדרה
796 צפיות
עדן סולומון
מילגה למעוטי יכולת למימון לימודי חינוך
749 צפיות
דניאל וייס
מלגות לתושבי עוטף עזה
1011 צפיות
זהבית
מלגה עבור קורס טיפול בשטח
556 צפיות
אירה
מלגה לסטודנט להסבה אקדמית סמינר הקיבוצים
675 צפיות
נועה רפאלי
מלגות לתואר שני בסמינר הקיבוצים
705 צפיות
איתן
מלגה לתושבי ירוחם
1437 צפיות
נורית אהרון
מלגה למטרת קיום לתואר שני לאם חד הורית
1060 צפיות
ליאורה
מלגה לחיילים בשירות קבע
1511 צפיות
נטע
מלגה למורה בסטאז בסמינר הקיבוצים
768 צפיות
אלה אלוני
מלגה לסטודנטית שנה שנייה בחינוך מיוחד
1093 צפיות
איתי שריקי
מלגה לסטודנט ללימודי תעודה
1348 צפיות
איתי שריקי
מלגת קיום לבעלי מצב כלכלי נמוך
1820 צפיות
חן אוחיון
מלגת פריפריה לתושבי העיר אילת
1563 צפיות
אוקסנה ביחובסקי
חינוך סביבתי - מלגת לימודים לתואר שני
1241 צפיות
יותם גולן
בקשת מלגה לתואר ראשון במכללת ספיר
1172 צפיות
נעמי
מלגה ליוצאי אתיופיה במכללות
1443 צפיות
שאלות הגולשים בנושא
מלגות טלדור משרד החינוך
מלגות על רקע מצב סוציו אקונומי נמוך
מלגות ללימודי הסבת אקדמאים לסיעוד
מלגות לתואר ראשון - הרצוג ונוות ישראל
מלגות לאמהות חד הוריות ללא התנדבות
מלגות לאברכים במשרד החינוך
פתיחת מלגות לשנת לימודים תשע"ה