קורס הידרותרפיה במכללת גבעת וושינגטון לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גבעת וושינגטון - קורס הידרותרפיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הידרותרפיה לדתיים במכללת גבעת וושינגטון


להרגיש כדג במים


המים הם חומר חיוני לכל צורות החיים. צריכת המים היא מהותית לקיומנו, אך הקשר שבין האדם למים אינו מסתכם רק בזה. בני האדם עוסקים בשחייה עוד מתקופת הפרהיסטוריה, לצרכי פנאי ולפעילות ספורטיבית. לכן, אין זו הפתעה שהשימוש במים למטרות טיפוליות פיזיות קיים כבר שנים רבות.


שיטת הטיפול במים מנצלת את התכונות של המים כמו הפחתת משקל האדם, טמפרטורת המים ותחושה של מרגוע כדי לטפל בבעיות גופניות שונות. אנשים הסובלים מפציעות פיזיות חמורות, פריצת דיסק, בעיות במערכת השרירים, מחלת הפרקינסון ומחלות ניווניות אחרות יכולים לפנות לטיפול הידרותרפי כדי להקל על מצבם. ההידרותרפיה יכולה בין היתר לחזק את השרירים, לשפר את הקואורדינציה והנשימה וכן לפתח סיבולת לב ריאה. בנוסף, מבחינה נפשית הטיפול במים יכול לשפר בעיות קשב וריכוז וגם לסייע בהתמודדות עם חרדות ומצבי לחץ.


היחידה ללימודי תעודה במכללת גבעת וושינגטון לדתיים מקיימת קורס הידרותרפיה להכשרת מטפלים במים. ההכשרה יכולה להתאים לאנשי מקצוע העוסקים בחינוך גופני, בחינוך מיוחד, בפיזיותרפיה ובריפוי בעיסוק. כמו כן, הוא יכול להתאים למדריכי שחייה ולכל אדם המעוניין לעבוד בטיפול בסביבה של מים.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, התלמידים לומדים את כל ההיבטים שבשימוש במים כאמצעי לטיפול ולשיקום. ראשית, הם רוכשים ידע מעמיק בנושאים בסיסיים כמו אנטומיה, פיזיולוגיה ותכונות המים. בהמשך, הם לומדים על סוגי הפתולוגיות הגופניות הקיימות וכיצד לבנות תכנית המותאמת לשיפורן. לבסוף, הם בוחנים שלל טכניקות שיקום ודנים כיצד הפעילות במים משפיעה על גוף האדם.


מתכונת הלימוד


הקורס הוא חד שנתי ובהיקף של 453 שעות אקדמיות. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הבוקר. כל שיעור מתחלק לשני חלקים, חלק ראשון מתמקד בלימוד מעשי בבריכה טיפולית ונלמד בקבוצות נפרדות של נשים וגברים. החלק השני הוא למידה עיונית משותפת לגברים ולנשים.


נושאי הלימוד

 

 • תכנון מטרות טיפול
 • דרכי אבחון
 • מבוא לתפעול בריכה
 • כללי בטיחות
 • טכניקות טיפול במים
 • תכונות המים
 • יסודות בפסיכופתולוגיה
 • סגנונות שחייה
 • הידרוסטטיקה והידרודינמיקה
 • מערכות לב ריאה    
 • בעיות אורתופדיות ונוירולוגיות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר לרפואה משלימה ותרפיות מתקדמות במכללת גבעת וושינגטון מציעה מגוון רחב של הכשרות מקצועיות בתחומים אלה. מבין המסלולים ניתן למצוא קורס ארומתרפיה, קורס רפלקסולוגיה קואורדינטיבית, קורס רכיבה טיפולית, קורס פרחי באך ודמיון מודרך, הכשרת מורים דתיים ליוגה וקורס זן שיאצו.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים לגשת מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד ושירות צבאי/שירות לאומי שבידם אישור רפואי מתאים. אלו שעונים על קריטריונים אלה, הבקיאים בשני סגנונות שחייה ועוברים ראיון אישי, רשאים להתקבל לתכנית.


תעודה


תלמידים שעומדים בדרישות המסלול זכאים לתעודת מטפל בהידרותרפיה מטעם היחידה ללימודי תעודה של מכללת גבעת וושינגטון. תעודה זו מוכרת על ידי איגוד ההידרותרפיה בישראל.


אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס יכולים לעבוד בתור מטפלים בהידרותרפיה בשלל טכניקות ולהשתלב בבתי חולים שיקומיים שונים ובמרכזי שיקום.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גבעת וושינגטון - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון

כלים שיעזרו לך לבחור