קורס מערכות בית חכם - מערכות אלקטרו מכאניות בלימודי המשך עזריאלי והטכניון בירושלים

קורס מערכות בית חכם - מערכות אלקטרו מכאניות בלימודי המשך עזריאלי והטכניון בירושלים

קורס מערכות אלקטרו מכאניות בבנייה - בית חכם - בלימודי המשך עזריאלי ולימודי המשך טכניון קמפוס ירושלים

 

המסלול לא פעיל 


מביאים את הקדמה לבנייה


במבנים רבים בימינו עושים שימוש בבנייה חכמה. כך, בבתי משרדים, בבנייני משרדים, במבני תעשייה או במוסדות ציבור נוכל לראות מערכות מתוחכמות ומורכבות, שנועדו להקל את החיים ולשרת את צרכיהם של המשתמשים במבנה מדי יום. המערכות האלקטרוניות והמכניות במבנים כוללות מערכות חשמל, מיזוג אוויר, אינסטלציה ומעליות.


כמו כן, קיימות בבניינים גם מערכות אוטומטיות שתפקידן להגיב במהירות באירועים חריגים או בזמני חירום, כמו למשל שריפות. במקרים אלה, המערכות המתקדמות יידעו לסגור את הדלתות, להפעיל את האזעקה, לסלק את העשן דרך משאבות ולהזמין את גורמי הסיוע המתאימים. בנוסף לתרומה לביטחון ולהצלת החיים בעת חירום, המערכות המתקדמות גם עוזרות לחסוך באנרגיה ולקדם ערכים של קיימות ושמירה על הסביבה.


מנהלי פרויקטים מעולם הבנייה שרוצים להתמקצע ולהכיר היטב את המערכות העדכניות ביותר יכולים לקחת חלק בקורס מערכות בית חכם, שנערך ביחידת לימודי ההמשך של הטכניון ומכללת עזריאלי. במהלך קורס מערכות אלקטרו מכאניות, מכירים מגוון של מערכות ואת אופן ההתקנה והתחזוקה שלהן. המסלול יכול להוות יתרון למנהלים אלה על פני מנהלים אחרים שמתמחים רק בתכנון של פרויקטים מסורתיים, שכן במהלכו מכירים מגוון של טכנולוגיות חדישות ומתקדמות שניתן ליישם בפרויקטים.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מכירים את סוגי המערכות האלקטרו מכאניות שמשמשות בענף הבניין למגזר המסחרי, העסקי והפרטי. הם לומדים איך משלבים אותן בפרויקטים, החל משלבי התכנון ועד לביצוע בשטח. כמו כן, הם דנים בתפעול השוטף שנדרשים לבצע למערכות אלה במבנים עתירי מערכות לאחר תום הבנייה על מנת לשמור על יעילותן ולהבטיח את הפעילות התקינה שלהן בזמני סכנה או בעתות חירום.


מתכונת הלימוד


קורס מערכות אלקטרו מכניות בלימודי המשך עזריאלי והטכניון מתפרש על פני פרק זמן של כארבעה חודשים וכולל כ - 55 שעות לימוד אקדמיות. המסלול מותאם לאנשים עובדים וכך מתקיימים השיעורים פעם בשבוע בשעות הערב. התכנית מבוססת על הרצאות עיוניות אך כוללת גם דיונים כיתתיים וניתוח של מקרי בוחן מעולם הנדל"ן והבנייה.


נושאי הלימוד

 


על מוסד הלימוד


קמפוס ירושלים של יחידת לימודי ההמשך הוא פרי שיתוף פעולה בין הטכניון לבין עזריאלי המכללה האקדמית להנדסה. היחידה מקיימת מגוון של קורסים לתעודה במקצועות המחשבים, הניהול, העיצוב והנדל"ן, שמתאימים למי שמעוניינים לעבור הסבה או לחלופין לרכוש מיומנויות מקצועיות חדשות.


תנאי קבלה


לקורס מערכות אלקטרו מכאניות מתקבלים עובדים בכירים ובעלי ותק בתחומי הנדל"ן והבנייה, שבידיהם ידע טכני וניסיון בשטח. בין היתר, יכולים ללמוד בתכנית מהנדסים, מנהלי פרויקטים בבנייה, אדריכלים או בעלי תעודת הנדסאי. כמו כן, מתקבלים גם בוגרי קורס ניהול פרויקטים בבנייה של הטכניון. כחלק מתנאי הקבלה המועמדים צריכים לעבור גם ראיון קבלה אישי לצורך קביעת התאמתם למסלול.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל חובות הנוכחות זכאים לקבל תעודת גמר, שמוענקת מטעם לימודי המשך הטכניון ולימודי המשך עזריאלי בירושלים.