רוצה פרטים על פסיכומטרי משולב?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

פסיכומטרי משולב אנגלית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פסיכומטרי משולב? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


פסיכומטרי משולב אנגלית

מי שרוצה להיבחן בבחינה הפסיכומטרית שלא בשפה העברית יכול בהחלט לעשות זאת. ישנן כיום מספר שפות נוספות בהן ניתן להיבחן, בין היתר - ערבית, צרפתית, ספרדית, רוסית ומשולב אנגלית.

 

אם אתם מתקשים בשפה העברית ומעוניינים להיבחן בשפה אחרת, אתם יכולים לעשות זאת ובדיוק לשם כך ישנה בחינה פסיכומטרית משולבת, אשר ההוראות והשאלות שבה הן גם באנגלית וגם בעברית ולעיתים אף עם תרגום של חלק מהמילים לשפות רבות כמו אמהרית, איטלקית, גרמנית, רומנית, הונגרית ועוד.

 

כל מי שמתקשה מאוד בשפה העברית אך עדיין רוצה לעשות את הבחינה, יכול לגשת לבחינה המשולבת. הבחינה בנוסח המשולב, היא בחינה זהה לבחינת הפסיכומטרי בעברית מבחינת המבנה והקושי, אך היא מיועדת לנבחנים ששפת האם שלהם היא אנגלית או לנבחנים ששפת האם שלהם איננה עברית, אך מצד שני גם לא צרפתית, ערבית, רוסית או ספרדית (בשפות אלו ניתן להיבחן כיום בישראל).

 

ישנם גם קורסי הכנה המכינים לקראת הבחינה המשולבת, בהם נלמדים אותם התכנים כמו בקורסים לבחינה בעברית. חשוב לזכור כי נבחנים שנבחנים בשפות אחרות שאינן עברית, צריכים לעשות גם את מבחן יע"ל, על מנת להתקבל ללימודים אקדמיים גבוהים.

מה לומדים, היכן וכמה זמן?

המבנה של הבחינה הפסיכומטרית המשולבת הוא זהה לזה של הבחינה בעברית. הבחינה היא בת 8 פרקים (מתוכם שני פרקי פיילוט), בתחום המילולי, בתחום החשיבה הכמותית ובאנגלית. פרקי האנגלית הם בדיוק כמו הפרקים בנוסח בעברית ואילו פרקי החשיבה הכמותית והחשיבה המילולית כתובים גם בעברית וגם באנגלית, כאשר חלק מהמילים מתורגמות לשפות מגוונות.

 

הלימודים לבחינה בבתי הספק השונים הם באותה המתכונת כמו לבחינה בעברית (בין בתי הספר העוסקים בתחום זה - לחמן, קידום, יואל גבע, היי קיו, אנקורי ועוד). רוב הקורסים נמשכים 3-4 חודשים והם מסתיימים בסמוך למועד הבחינה כאשר לקראת סיום הלימודים נערכים "מרתונים" בהם התלמידים פותרים בחינות ישנות.

 

כל מי שרוצה להירשם לבחינה המשולבת אנגלית, צריך בעת ההרשמה לבחינה, לרכוש ערכת הרשמה של הנוסח המשולב באנגלית ולא את הגרסה העברית. קיימות דוגמאות לנוסח הבחינה באתר המרכז הארצי לבחינות ובחוברת ההרשמה.

 

יש לציין כי הפסיכומטרי בנוסח המשולב אינו מתקיים בכל חמשת המועדים לאורך השנה כמו הבחינה בעברית, אלא בשני מועדים בלבד - במועדי אפריל ויולי. לכן מומלץ לשים לב למועדי הפסיכומטרי בעת ההרשמה לקורס הכנה. בנוסף לכך, המועד המשולב לא נערך בכל אזורי הארץ, אלא רק בחלקם. במועדים מסוימים, ניתן להיבחן במועד המשולב גם בתנאים מותאמים, במסגרת פסיכומטרי ללקויי למידה או לנבחנים עם מוגבלויות שונות.


כמו כן, מטלת הכתיבה בפסיכומטרי המשולב יכולה להיעשות בכל אחת משפות הבחינה וכן באנגלית או בעברית, לפי העדפתם של הנבחנים. מדובר בחיבור קצר בהיקף של כ - 25 שורות שלכתיבתו מוקדשות לו כ - 30 דקות.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פסיכומטרי משולב?

רוצה לדעת יותר על פסיכומטרי משולב?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם?