רוצה פרטים על קורס פסיכומטרי לדתיים ולחרדים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה לפסיכומטרי לציבור הדתי והחרדי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס פסיכומטרי לדתיים ולחרדים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פסיכומטרי לחרדים ולדתיים

 

מעפר הארץ עד כוכבי השמים

 

בתקופה האחרונה חלה עלייה מהותית בביקוש להשתלבות בעולם האקדמי בקרב צעירים מהמגזר החרדי, ובהתאם לכך, עלה גם הביקוש במגזר זה לקורסי הכנה לפסיכומטרי, שיאפשרו להם להגיע אפילו מרמת הישגים התחלתית נמוכה עד לציונים גבוהים. בשוק כבר מוצעים קורסי פסיכומטרי הנחשבים "כשרים למהדרין", ובנוסף לכך, קבוצות חרדים ודתיים אף מתארגנות יחד ופונות לבתי ספר, ואלה מגבשים עבורם תכנית המתאימה לדרישות ההלכה.

 

איך נראה קורס פסיכומטרי בהפרדה?

 

מכיוון שהמרכז הארצי לבחינות והערכה, הגוף הכותב את המבחן הפסיכומטרי, לא יצר בחינות מיוחדות לחרדים, עליהם להתמודד עם אותם התכנים והשאלות שאיתם נאלץ להתמודד כלל ציבור הנבחנים. יחד עם זאת, אין בנושאי ובשאלות הבחינה הארצית אלמנטים בלתי כשרים או לא צנועים, וכך גם בקורס פסיכומטרי המותאם לחרדים, מקפידים שלא להביא בפני הכיתה שאלות שעלולות להביך את המשתתפים המגיעים מעולמה של תורה.

 

בנוסף, בקורס המותאם לדתיים ישנה הפרדה למסלול המיועד רק לנשים ולמסלול לגברים בלבד. בקורס לבנות מלמדת מדריכה, וקורס בנים מועבר על ידי מדריך. במהלך החגים הכיתה יוצאת לחופשה, ומקפידים שלא לתת שיעורי בית קרוב לסופשבוע, אלא בתחילת השבוע, וזאת מהסיבה שבניגוד לחילוניים, דתיים לא מורשים לתרגל לבחינה בשבת.

 

מה לומדים?

 

הקורס נפתח בהיכרות עם מבנה הבחינה הפסיכומטרית. בתחילה הסטודנטים נחשפים אל סוג השאלות ואל הסדר שבו הן מופיעות, ומבינים מה הן אמורות לבדוק. כמו כן, המשתתפים לומדים אלו מיומנויות יש לפתח ולשכלל לשם פתרון הבחינה, ולומדים לזהות תשובות שנועדו לבלבל את הנבחנים.

 

לאחר שהסטודנטים הכירו את המבנה והסדר, הם לומדים כיצד יש לחשוב במהלך ביצוע הבחינה. הם רוכשים כלים נכונים לפתרונה, תוך פיתוח יכולות של מיקוד, מהירות וחיסכון בזמן יקר ובאנרגיה מיותרת. כל סטודנט מכיר את נקודות החוזק והחולשה שלו, ומבין כיצד להתמודד עמן, כמה זמן יש להקציב לכל שאלה, ומה כדאי להשאיר לסוף.

 

לכל אורך הדרך, הסטודנטים לומדים את כל החומר הנדרש לבחינה. הם מחזקים את ההבנה המתמטית, מעשירים את אוצר המלים בעברית ובאנגלית, מפתחים את כישורי הבנת הנקרא שלהם, ועוברים סימולציות - בחינות המדמות את המבחן האמיתי מבחינת המבנה, כללי המשמעת בבחינה, סוג השאלות והעבודה בזמן מוגבל.

 

לפני שמתחילים את הקורס, ניתן להתחיל לתרגל לבד באמצעות חוברת מבואות. בכדי לשפר את יכולות האנגלית, כדאי לקרוא טרם הקורס ספרים באנגלית מדי יום, ולהשתמש במילון הפסיכומטרי להעשרת השפה.

 

הישגי חרדים בבחינה הפסיכומטרית

 

מסטטיסטיקות שערך המרכז הארצי לבחינות והערכה עולה, כי שיעור ההצלחה בפרק המילולי בבחינה בקרב דתיים גבוה ב - 10% בהשוואה לכלל הנבחנים. ייתכן וקיים קשר ישיר בין לימודי הגמרא והקריאה במקורות הקדומים ובין אוצר המילים המפותח והעשיר של החבר'ה הדתיים, כושר הבנת הנקרא שלהם והיכולות הלוגיות המילוליות.

 

מדריכים בקורסי פסיכומטרי מספרים, כי גם בפרק הבחינה הכמותי, הסטודנטים הדתיים מפגינים יכולות מפותחות והבנה רחבה. יחד עם זאת, הם מתקשים בתחומי המתמטיקה והאנגלית, ומגיעים לקורס כשנקודת הפתיחה שלהם נמוכה בהרבה בהשוואה לחילוניים. ואף על פי כן, הם מצליחים בהתמדה ובהשקעה להדביק את הפער ואף להגיע גבוה יותר.

 

בתי ספר לפסיכומטרי וקורסים לדתיים

 

חכימא

 

בבית הספר חכימא, המקיים סניפים בפרישה ארצית, ניתן ללמוד בקבוצות קטנות, כאשר כל אחד מהמשתתפים זוכה ליחס אישי ולמעקב צמוד אחר ההתקדמות שלו. בנוסף, מתקיימים שיעורי עזר ומפגשים פרטיים עם המדריכים. את הקורס מנחים סטודנטים מתחומי הרפואה, המדעים, הפסיכולוגיה, ההנדסה ועוד.

 

בחכימא מתקיימים גם קורסים לפי הזמנה לתלמידי תיכון דתיים ולמכללות דתיות, וביניהם: מרכז ישיבות בני עקיבא, מדרשיית נעם בכפר סבא, מכללת אמונה, אולפנת אורות מודיעין, אולפנת חורב, מכללת חמדת הדרום, רשת מרחביה, מכללת אורות ישראל, ישיבת הדרום ועוד.

 

 

קידום

 

רשת ההכנה קידום עורכת קורס הכנה לפסיכומטרי בכיתות נפרדות, שמתאים במיוחד לגברים ולנשים מן הציבור החרדי. התכנית מתחילה מספר חודשי לפני מועד הבחינה והיא כוללת מגוון של תרגולים ושיעורים פרונטליים בכיתה שמטרתם להביא את המשתתפים מוכנים עד כמה שניתן אל יום המבחן. רשת זו מפעילה שלוחות בפרישה ארצית.

 

E.Z Way

 

E.Z Way היא חברה המתמחה במשך שנים רבות בטכניקות הכנה יעילות למעבר הבחינה, והקורסים שלה מוזמנים גם באוניברסיטאות ובמכללות. קורסים מיוחדים לחרדים ולדתיים מטעמה מתקיימים בירושלים ובבני ברק. קורסים נוספים של חברה זו מתקיימים במסגרת פרויקט חלמי"ש בטכניון, באוניברסיטת אריאל ובאוניברסיטת בן גוריון. בזכות ההתאמה המיוחדת לצרכים הלימודיים של משתתפים המגיעים לקורס בלי רקע בלימודי ליבה (בעיקר - אנגלית ומתמטיקה), כמחצית מבוגרי הקורס של E.Z Way הצליחו להגיע לציון של מעל 610, ו – 15% גם עברו את ציון ה – 700!

 

מבחר – מכללת בני ברק האקדמית

 

מכללת מבחר מציעה קורס פסיכומטרי ייחודי לבנות חרדיות, שבו מודגשת העבודה על יכולות החשיבה הכמותית ועל כישורי האנגלית. הקורס נמשך בין חודשיים וחצי לשלושה חודשים וחצי, והוא מתקיים פעמיים בשבוע. המכללה פועלת בשיתוף עם הטכניון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, המכללה האקדמית תל אביב יפו והמרכז האקדמי לב.

 

קורס פסיכומטרי במסגרת מכינה לחרדים ולדתיים

 

המטרה העיקרית של המכינה היא השלמת בגרויות, כאשר תעודת הסיום מהווה תחליף לתעודת הבגרות. במכינות מסוימות מציעים למשתתפים לעבור גם קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית, אמנם בתוספת מחיר, אך בסבסוד חלקי. להלן שתי אפשרויות לימוד דרך מכינה:

 

המכללה החרדית ירושלים

 

במהלך שנת המכינה הקדם אקדמית, הנערכת במכללה זו מטעם אוניברסיטת בר אילן, מתקיים גם קורס הכנה ייעודי למבחן הפסיכומטרי. ההכשרה מתפרשת על פני שלושה חודשים, במתכונת דו שבועית. הקורס מסובסד באופן חלקי על ידי המכללה.

 

מכון מגיד של האוניברסיטה העברית בירושלים

 

במכון מגיד ניתן להשתתף בשני מסלולי מכינה קדם אקדמית: במסלול למדעי הטבע ובמסלול למדעי החברה והרוח. במקביל ללימודי המכינה האורכים 14 חודשים ונלמדים חמש פעמים בשבוע בשעות הערב, מוצע למשתתפים קורס פסיכומטרי, המסובסד על ידי המכון.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס פסיכומטרי לדתיים ולחרדים?

רוצה לדעת יותר על קורס פסיכומטרי לדתיים ולחרדים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור